• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #94572  autor: krupniok200
 28 maja 2018, 15:00
To jest system awaryjnego hamowania :p w instrukcji serwisowej tak jest napisane, a charakteryzuje się tym że jak komputer wykryje gwałtowne naciśnięcie na pedał to pompa automatycznie bije full i jednocześnie zadaje odpowiedni balans hamulcom i włącza kierunki z częstotliwością 400-500 mrugnięć na min.
 #94573  autor: Tomek
 28 maja 2018, 15:16
ESS to skrót od Emergency Stop Signalling. Jedyna funkcja to mruganie kierunkowskazami z częstotliwością 3.5Hz przy gwałtownym hamowaniu. Można włączyć/wyłączyć w proxi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 #94585  autor: Pablo0109
 28 maja 2018, 17:55
ZFA19800004322800 Chłopaki sprawdźcie mi jeszcze raz ten nr win jak możecie
Zerkałem na odpłatna stronę autodna ale może ktoś z was w serwisie fiata może to ogarnąć żeby dowiedzieć się coś więcej
 #94618  autor: moris10
 29 maja 2018, 07:00
Poproś naszego kolegę w tym temacie
viewtopic.php?f=51&t=103

Wysłane z mojego MI 2 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 07:34 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Poprawiono link
 #94830  autor: kompan11
 02 cze 2018, 13:42
Witam Panowie potrzebuje małej pomocy przy zakupie. Byłem oglądać ten samochód https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-we ... ugWP3.html i ostatecznie nie otwierałem nawet go zderzak wymieniany nieumiejętnie szpary się nie zgadzają przy lampach, z lamp schodzi klar, tylny zderzak też jakoś lipnie przymocowany, ale sucho pod spodem. Jego odpuszczam akurat. Teraz wrzucę kilka linków do aut i chciałbym wiedzieć co sądzicie czy warto z Wrocławia jechać oraz czy ktoś był już oglądać.
1) ten mnie jara bo ma moc i niby 1 właściciel https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8
2) https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-1- ... usTq9.html
3) to teraz bezpieczne opcje 1.9 120KM= nuda oraz 1.6 120
a) mam dość blisko http://allegro.pl/fiat-bravo-ii-i737937 ... dd1c35e1ea
b)https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-fi ... tYrF3.html
c)https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-sp ... uH19N.html
d)https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-we ... ugWP3.html
Teraz pytanie co brać bezpieczną opcję 1.9 120km 8v bez klap wirowych i wystrzegać się 1.6 i 1.9 150km? Czy iść za głosem serca i brać mocniejsze? Może nie takie złe te klapy wirowe jak je malują?
 #94860  autor: krupniok200
 02 cze 2018, 22:55
@kompan11 klapy wirowe zawsze możesz wyciąć bo na nich akurat nie ciąży prawo ekologiczne jak w przypadku DPFa czy EGR.

Teraz oceny aut:

1- nie warto. Może jest ten mocniejszy silnik, ale cena jest moim zdaniem za niska, dodatkowo brak dolnej osłony kierownicy i dorabiane światła dzienne odstraszają i ten przebieg... przy nie konserwowanym silniki (dbanym) powoli zaczyna się sypać... NIE
2- jak najbardziej, bogata wersja + czujniki parkowania fabryczne
3a- też bym zobaczył, jest klimatronik, felgi mam te same i one bardzo mi się podobają, lecz brak blue&me które mi się przydaje do odtwarzania muzy z pendrive
3b- zobaczyłbym, tutaj mamy na odwrót, czyli mamy blue&me ale manual klima. Minusem 8 zaworowego 1.9 to 5bieg w skrzyni, więc troche średnio jak na takie auto, lecz nie ma DPFa no i ładne fotele kubełkowe w sporcie
3c- od razu nie warto bo nie ma przednich przeciwmgłowych
3d- prawie to samo jak 3b, tylko dla mnie lepszy lakier (taki mój gust) no i silnik przy którym masz 6bieg skrzynie, ale masz DPF (lecz z tego co wiem niektóre egzemplarze nie miały)

Climatronik czy blue&me?

Dla mnie to i to :) bo jest mi to przydatne . Co do climatronika to wg mnie same plusy, bo dużo ludzi narzeka, że po klimie ma katar i gardło chore... ale najczęściej mówią ludzie ci co mają manualne klimy bo dają ją na maxa, w aucie robi się 15*C a na zew 32*C i potem szok terminczy i choroby, a w klimatroniku ustawisz temperaturę i na tyle ci będzie klima chodzić :). Oczywiście przy zakupie najlepiej sprawdzić czy nie są padnięte aktywatory, bo ich wymiana to rozbiórka połowy deski rozdzielczej. Co do blue&me no to niektórzy na niego narzekają że jest przestarzały, gdzyż nie można streamować muzyki przez BT bo on jest wyłącznie do rozmów. Mi oczywiście to starcza, bo mam to do obierania połączeń i dzięki temu odpalam sobie muzykę z pendrive. Jeżeli masz wyższe wymagania jak słuchanie spotify czy tidal to sobie B&M odpuść.


Czy naprawdę musi być to diesel? Niestety ale ja jestem kompletnym ich przeciwnikiem. Uważam że ekologia je zabiła i że ich era dobiegła końca. Wszystkie diesle posiadające DPF to nie są silniki, lecz maszynki do zarabiania i skarbonki bez dna, nie wspominając o EGR, common rail, chrzczonym paliwie które może silnik rozwalić. Jeżeli chcesz tego diesla to bym jednak brał bez DPF, przynajmniej o połowe mniej problemów i kosztów naprawy. Bezyniaków nie przeglądałeś? Co prawda spalania są odpowiednie, lecz posiadają one pośredni wtrysk, dzięki czemu bardzo łatwo montuje się LPG i koszty są o wiele niższe jak się robi duże trasy.
 #94870  autor: kompan11
 03 cze 2018, 09:12
@krupniok200, właśnie z benzyną trochę lipa, bo większość to komis i od dziadka niemca do opłat. Jedynie coś takiego na polskich blachach https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 175421f4e7 albo od niemca https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... c852738b11 tylko znowu tutaj ta wadliwa skrzynia m32 jest i tak się koło zamyka.Chyba, że boje się jej na wyrost. Do tego jeszcze strasznie duża ilość wersji 90KM... Dla mnie najmniej 120KM choć nie ukrywam wolałbym mieć coś w razie czego do wyprzedzania a nie dzień wcześniej się zastanawiać czy dam radę i pamiętać o wyłączeniu klimy, żeby mieć więcej mocy xd Do klimy mam obojętny stosunek akurat byleby coś chłodziło jedynie na usb mi bardziej zależy :D
Jak z skrzynią automatyczną to ta sama co w alfach 156/147? bo taki egzemplarz w fajnej cenie znalazłem https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8
 #94881  autor: krupniok200
 03 cze 2018, 11:20
Automaty sobie odpuść dla ulgi portfela :P chociaż ci nie bronię żebyś brał ale automaty we fiatach bywają mocno zawodne.

Co do tych dwóch egzemplarzy obydwa bym obejrzał bo ceny są adekwatne a najbardziej tego drugiego z Niemiec bym obejrzał. Przekonuje mnie pakiet sport, zestaw auto z bassem i ten magiczny silnik 150hp którego sam mam. 120hp niestety przy wyższych obrotach traci na mocy a 150hp ciągnie do końca więc lepszy komfort przy wyprzedaniu jak i na jeździe autostradą. Uwierz mi problemy ze skrzynią M32 to pikuś co może ci się przytrafić w dieslu, sam ją mam i niestety od niedawna 6bieg mi zacząć huczeć, lecz wiem że trzeba szykować hajs i to jest jednorazowo i skrzynia działa jak ulał :P. W dieslu w każdej chwili bez ostrzeżenia mogą ci wtryską padną a nowy wtrysk 2k sztuka :p do tego DPF probelmy z EGR i klapami a idź pan w ch**.
 #94889  autor: grzech1991
 03 cze 2018, 12:39
To jest zautomatyzowany manual, opinii złych nie ma ale to pewnie pytanie co kto wymaga od auta.

Koszta przy 120 i 150KM są podobne, bo to bliźniacze konstrukcje. Jak nie chcesz kosztów to bierz 90KM.

Z M32 jest raczej tak, że padnie Ci raz, zrobisz i po sprawie.
 #94892  autor: kompan11
 03 cze 2018, 13:06
Ok to teraz pozostaje kwestia pękającej obudowy turbiny w silnikach 1.4. Często się to zdarza? Da się to jakoś przed kupnem sprawdzić?
 #94902  autor: krupniok200
 03 cze 2018, 16:02
Na pierwszy rzut oka ciężko to zobaczyć bo pęknięcia albo są mikrometryczne, albo wewnątrz. Największy objaw to brak mocy i świszcząca turbina :P ale i tak te przypadki nie równają się z awariami diesli :)
 #94903  autor: maciaty
 03 cze 2018, 16:13
Co Ty masz z tymi awariami diesli? Mamy trzy w rodzinie, w żadnym żadna większa awaria o których wspominasz nie wystąpiła. W zasadzie poza eksploatacja nic się nie wydarzyło. Olej, filtry i dalsza jazda.
Mam wielu znajomych z dieslami i tez nie borykają się z większymi problemami.
To, ze coś kleknie? Może paść tak samo w benzynie. Gdzie tez jest dwumas, problem ze skrzynia, pękającymi turbo i kolektorami.


Wysłane z iPhone 7
 #94906  autor: krupniok200
 03 cze 2018, 16:36
@maciaty do czasu, tych rzeczy nie wymyślam z d***. Mój mechanik u którego serwisuje Bravo jest miłośnikiem diesla, sam jezdził non stop nimi DO czasu. Teraz każdemu odradza diesli, szczególnie nowych a jeżeli mechanik odradza dany silnik to naprawdę musi coś z tym być. Tak samo moi koledzy, którzy też pokupowali diesle bo łoo oszczędność tańsze paliwo itd. Następne auto po ok 5 latach to były już u nich benzyny i są tego samego zdania co mój mechanik, ekologia je zabiła a coś się sypnie to lepiej to sprzedać bo się nie opłaca... dodatkowo dochodzi utrudnione odpalanie w zimie nie tylko przez techniczne sprawy, ale też chrzczone paliwo jakie można u nas często spotkać.
 #94907  autor: maciaty
 03 cze 2018, 17:05
Do czasu, czyli do kiedy? Bo dwa diesle podchodzą już pod dwieście, trzeci ma ponad dwieście tysięcy i jak na razie zero problemów. Wszystko robione regularnie na dobrych częściach, oleje co 12kkm i ON z markowych stacji. Większość czasu jeżdżą po mieście co tez nie sprzyja
Moja Bawarka jak na razie zbliża się do 140 tysięcy wiec jej nie uwzględniam.

Ale mam znajomych z dieslami i przebiegami rzędu 300 tysięcy i jeżdżą z seryjnymi wtryskami i turbo. Części z nich z automatami i tez się nic nie działo.
Nie generalizowałbym, ze diesel to zuooooo i unikać jak ognia
Jak trafisz na minę to czy to będzie benzyna czy diesel będziesz wkładał kasę tak samo.

Sam szukałem bmw z benzyna ale ostatecznie kupiłem w dieslu i nie żałuje decyzji.


Wysłane z iPhone 7
 #94911  autor: Michals
 03 cze 2018, 18:04
@krupniok200 Powielasz to co piszą w internecie pseudo znawcy. Diesle cały czas są przez wielu wybierane. Podjedź do jakiegokolwiek salonu Audi, BMW i zapytaj jakie samochody mają dostępne od ręki. Podpowiem - w większości będą to diesle.
Co do awaryjności, u mnie w rodzinie też nikt nie ma problemów z tymi silnikami. Nawet 2.2 DCI mojego kuzyna dobija do 300k km i ciągle ma fabryczne turbo. Regularnie serwisowane diesle są bardzo żywotne, nawet te nowoczesne.
 #94933  autor: rzeznia
 04 cze 2018, 07:44
Panowie, możecie zakończyć ten offtopic?

Temat benzyna vs. Diesel to temat rzeka którego nie warto poruszać. Co człowiek to opinia.

Śledzę temat kilka tygodni bo rozglądam się za samochodem a tu najpierw szarża na lagune a potem to. Az szkoda klikać w powiadomienia. :v
 #94940  autor: PolC
 04 cze 2018, 10:49
Koledzy,

Jestem na etapie poszukiwania samochodu dla partnerki, z uwagi na fakt, że jestem właścicielem Bravo z 2010 z silnikiem 1,6 (diesel) 120 km - dodam, że jak dotąd jestem bardzo zadowolony - zastanawiam się nad kupnem drugiego takiego samochodziku, tym razem dla niej.

Znalazłem taki oto egzemplarz:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... c5d30ec4c9

i tutaj pojawia się moja prośba do Was. Otóż nie mam żadnego doświadczenia z tą skrzynią biegów (automat ASG, Triptronic) - w internecie nie znalazłem zbyt wielu opinii, czy możecie mi coś napisać na jej temat ? warta uwagi ? awaryjna ?

Korzystając z okazji mile widziane będą Wasze opinie na temat autka jako całości.

Paweł.
 #94943  autor: Cwiara
 04 cze 2018, 12:39
Jako całość auto wygląda jak dobrze przygotowane do sprzedaży przez właściciela.Po prostu ładnie się prezentuje.
Bardzo białe :P nawet tam gdzie powinno być czarne :o Tempomat - Ja tam nie widzę :oops:
Jeśli przebieg jest realny i potwierdzony a technicznie nie wymaga wielkiego nakładu finansowego to jeszcze zalecane wnikliwe przyjrzenie się stanowi blacharsko/lakierniczemu (co było robione , jak , kiedy ...) oraz podłużnice/podłoga.
Automaty dualogiczne w Bravo nie są najlepszym rozwiązaniem - kapryśna elektronika wymaga znającego się specjalisty i regularnego starannego serwisu.Ale jak dobrze była serwisowany i nie katowana może być OK.Automat nie lubi dużych i długotrwałych prędkości oraz "buta w podłodze" raczej dla kierowców którym się nie spieszy a wolą komfort podróży :lol:
Jeśli nie to "skarbonka".Jak masz blisko zobacz , popytaj co tam gra.
Koleżanka żony przesiadła się z Modusa automat na Clio automat i innych skrzyń nie uznaje :) ale ona tylko po mieście ujeżdża KM.
 #94991  autor: HunterMH
 04 cze 2018, 22:47
Cześć wszystkim.
Postanowiłem dołaczyć do tego forum, ponieważ podjąłem decyzję o zakupie używanego Fiata Bravo gen. II.
Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w weryfikacji ogłoszenia:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 1b4cb3274c

VIN: ZFA19800004188301

Auto 220km ode mnie, więc szkoda tracić czas, jeżeli uda się Wam coś ocenić na podstawie ogłoszenia / VINu - a może ktoś zna to miejsce?

Z góry dziękuję za pomoc.
 #94994  autor: kml
 04 cze 2018, 23:26
Gdzie się podziały alufelgi do kompletu?!
  • 1
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • 235