• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #106441  autor: Kurop
 26 lis 2018, 13:28
wczoraj go oglądałem pan na 99% jest handlarzem

auto z daleka wygląda super, podjarałem się, bliższe oględziny dowiodły że był w zasadzie cały dłubany. Na mierniku oryginału nie miał chyba nigdzie, lakier 180-400 mikrometrów, na błotnikach brakowało skali na mierniku. Poza tym wychodzą na błotniku przednim lewy purchle przy progu. Szczeliny w okoliach progów pozaprawiane czyli też dobrze nie wróżą. Gumy przy lusterkach powyrywane itp. Wycieków nie widziałem, wyposażenie sprawne. Przy odpalaniu czuć stuk czyli dwumasa lub poduszka pod silnikiem do wymiany. Sprzęgło i skrzynia bardzo ok. Hamulce do rozruszania/zrobienia bo takie sobie, dość głęboko pedał wpada.

Jeździ to raczej w porządku ale wydawał mi się lekko przymulony, gość twierdzi że pół roku był nieużywany. Na moje oko taki polepiony byle pchnąć ale nie jest to dobra baza na długotrwałe użytkowanie.

Facet na jeszcze czarnego sporta 2009 1,6 120km. Ten z kolei jest dokładnie odwrotny, ładnie wygląda cały w oryginale poza lewymi przednimi drzwiami ale mechanicznie tragedia. Sprzęgła brak, ten sam stuk z dwumasy/poduszek. Przy >60km/h drgania kierownicy, i ściąganie mocne w prawo. Przy zawracaniu nawala przegub/półoś. Po mojemy grubą kasę trzeba by w niego włożyć a facet krzyczy za niego 17500zł.

Szkoda czasu, szukajcie dalej. W okolicach Wrocławia nie znalazłem żadnego fajnego egzemplarza, jak jesteś z Gliwic to na Śląsku lub w okolicach Krakowa widziałem sporo ciekawych ofert sam się zastanawiam czy sobie wycieczki nie zrobić.
 #106450  autor: kolejarz
 26 lis 2018, 14:28
Cóż za zaskoczenie, bravo-gruz za 15 tyś zł...marnujecie swój i nasz czas (i kasę na oględziny) na oceny takiego dziadostwa. Naprawdę tak ciężko zrozumieć, że Bravo mimo swoich lat dość nieźle trzyma wartość? Samochody za 15-17 tyś-nieważne, czy diesel czy benzyna albo będą takie jak powyższy-albo będą wymagały dołożenia do odpowiedniego stanu ok 5-7 tyś zł. Reasumując mój wywód spowodowany obserwacją tego wątku. Bravo za 15 tyś zł nie będzie dobrym wyborem :) lepiej w tej kwocie szukać Grande Punto ;)
 #106473  autor: mmarcelkk
 26 lis 2018, 18:03
Kurop pisze: 26 lis 2018, 13:28 wczoraj go oglądałem pan na 99% jest handlarzem

auto z daleka wygląda super, podjarałem się, bliższe oględziny dowiodły że był w zasadzie cały dłubany. Na mierniku oryginału nie miał chyba nigdzie, lakier 180-400 mikrometrów, na błotnikach brakowało skali na mierniku. Poza tym wychodzą na błotniku przednim lewy purchle przy progu. Szczeliny w okoliach progów pozaprawiane czyli też dobrze nie wróżą. Gumy przy lusterkach powyrywane itp. Wycieków nie widziałem, wyposażenie sprawne. Przy odpalaniu czuć stuk czyli dwumasa lub poduszka pod silnikiem do wymiany. Sprzęgło i skrzynia bardzo ok. Hamulce do rozruszania/zrobienia bo takie sobie, dość głęboko pedał wpada.

Jeździ to raczej w porządku ale wydawał mi się lekko przymulony, gość twierdzi że pół roku był nieużywany. Na moje oko taki polepiony byle pchnąć ale nie jest to dobra baza na długotrwałe użytkowanie.

Facet na jeszcze czarnego sporta 2009 1,6 120km. Ten z kolei jest dokładnie odwrotny, ładnie wygląda cały w oryginale poza lewymi przednimi drzwiami ale mechanicznie tragedia. Sprzęgła brak, ten sam stuk z dwumasy/poduszek. Przy >60km/h drgania kierownicy, i ściąganie mocne w prawo. Przy zawracaniu nawala przegub/półoś. Po mojemy grubą kasę trzeba by w niego włożyć a facet krzyczy za niego 17500zł.

Szkoda czasu, szukajcie dalej. W okolicach Wrocławia nie znalazłem żadnego fajnego egzemplarza, jak jesteś z Gliwic to na Śląsku lub w okolicach Krakowa widziałem sporo ciekawych ofert sam się zastanawiam czy sobie wycieczki nie zrobić.
Ja jestem z tych okolic, czy mógłbyś coś podrzucić?
 #106496  autor: Slawo74
 26 lis 2018, 21:40
Ja po swojego "Nero Provocatore " jechałem aż 400 km. Było warto. Po przyjeździe do gościa, zastała mnie taka sytuacja jak ze zdjęcia - 3 Bravoloty do obejrzenia. Wszystkie trzy odpaliłem i pomimo, że praca silnika najlepiej spodobała mi się w środkowym, to wybrałem MultiAira Sport z połowy 2011. Szukałem długo i znalazłem.
A poszukującym dobrego egzemplarza i bogato wyposażonego za mniej niż 20 tyś powiem tak - zmieńcie podejście, lub oczekiwania.
Powodzenia w poszukiwaniach - gdzieś na każdego z Was czeka jego wymarzony Bravolot. Tylko trzeba szukać.
Obrazek
 #106630  autor: Cwiara
 28 lis 2018, 21:20
@mmarcelkk szybka weryfikacja z foto :arrow:
Obszyta kiera , gałka nie , brak przycisku PDC oraz tylko dwa czujniki parkowania :twisted: i jakieś dziwne ramki ale to może takie foto.
Obrazek
Obrazek
Ładna gumka na pedale sprzęgła :P ładniejsza niż w moim ale mam 190kkm
Obrazek
To jest ORI przyciemniana szyba :oops: i kolor klapy/zderzaka/błotnika jakby delikatnie się różnił...
Obrazek
Też sobie mogę wpisać przegląd tylko nie mam pieczątki ale kartonik gdzieś mam...
Obrazek
Obrazek
... 15 tausenów to jest max za to auto , to i tak dobra cena.
Po dokładniejszej weryfikacji może nawet mniej :|
 #106655  autor: Cwiara
 29 lis 2018, 09:46
Nie polecam ale nie odradzam wszystko kwestia kosztów zakupu, pakietu startowego i zaplecza , reszta :arrow: PW
 #106824  autor: glapek5
 01 gru 2018, 21:41
@Shirako, kierownica do obszycia, szczelina maska-zderzak bardzo duża. Akurat w tym modelu nie oznacza to przeszłości powypadkowej/pokolizyjnej, ale jest jak jest.
Kierownica - dość szybko padają, przy różnym przebiegu, ale tu wygląda dość słabo.
 #106825  autor: Vargas
 01 gru 2018, 22:45
Tak na szybko, co powiecie na ten? Jutro jadę obejrzeć.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 1221575794
Instalacja LPG TECH, historia w załącznikach, z tego co mówi właściciel wszystko w porządku. Miał podobno jakieś problemy z odpalaniem ale koleś twierdzi, że wymienił świece, wstawił nowy akumulator i pali jak dziecko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 #106830  autor: Cwiara
 01 gru 2018, 23:44
Przetrzepać do porządku od dołu i zapytać gdzie są alumy :twisted: Może koła z zimowymi teraz założył.
 #106831  autor: Vargas
 02 gru 2018, 00:05
Z tego co pytałem stoi na letnich, zimówki miał w zeszłym sezonie ale już dokończyły żywota, o alufelgi nie pytałem. Mógł być seryjnie na 15?
 #106833  autor: MichalBP
 02 gru 2018, 08:04
@Vargas Z tego co kojarzę, to powinny być felgi 16" lu 17". W tym temacie viewtopic.php?f=51&t=103 po raporcie VIN powinno być podane wyposażenie. Na pierwszy rzut oka ciężko coś powiedzieć. Jeśli przyjedziesz na miejsce i samochód będzie nagrzany to prawdopodobnie sprzedawca będzie mieć jakąś usterkę do ukrycia. A tak poza tym to wsłuchuj się skrzyni bo jest M32. Wszystkie kosmetycznie niedoskonałości typu przetarcia na kieroniwcy, wypalone halogeny powinny Ci pomóc w zbijaniu ceny.

Było trzeba się wcześniej odzywać bo mam miernik grubości lakieru i mógłbym go pożyczyć na kilka dni...
 #106878  autor: Ayeno
 02 gru 2018, 22:13
@Cwiara Może kupił (?) :lol:
 #106881  autor: Cwiara
 02 gru 2018, 22:17
Ja mu tego życzę serdecznie :D żeby kupił dobry egzemplarz :!: niekoniecznie musi być ten.
 #106896  autor: Vargas
 03 gru 2018, 09:02
Tak, samochód zakupiony :D Jest parę drobnych mankamentów, nie działają światła cofania, doświetlanie przy drzwiach i radio słabo odbiera stacje radiowe ale mechanicznie wydaje się, że wszystko okej. Cena 18 500, także poniżej mojego budżetu, dodatkowo z założonym gazem także mam jeszcze sporo gotówki na ewentualne poprawki, naprawy ;) Dzięki za pomoc, co nieco więcej dowiedziałem się o tych samochodach bo ogólnie jestem laikiem w tym temacie :lol:
  • 1
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 239