• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #24370  autor: wwtcka
 12 maja 2016, 23:17
To zależy czego szukasz, mi osobiście najbardziej podoba się ten pierwszy Sport choć naplakowany że aż strach dotknąć kierownicy, ten z Oławy też jest ciekawy choć już nie tak efektowny ale krajowy, ten czarny na Kieleckich numerach najmłodszy ale i najsłabszy no i klient twierdzi że nie jest handlarzem. Full opcje z plastikową kierą jakoś mi osobiście nie pasuje.

Tak jak pisałem wcześniej, wytypuj który Ci się najbardziej podoba bierz VIN do sprawdzenia i oglądaj, tak to możemy sobie tu wypisywać i gdybać. ;)

Jak będziesz już konkretnie zainteresowany którymś egzemplarzem i będzie stał we Wrocławiu mogę pomóc Ci go sprawdzić pod kątem ew. napraw blacharskich i ogólnie stanu technicznego. Ale na tym etapie uzyskanie VIN to podstawa.
 #24387  autor: MarcinW
 13 maja 2016, 08:19
W tym 1.9 150 km (pierwszy sport) martwi mnie tylko temat ewentualnych problemów z klapami wirowymi
 #24393  autor: wwtcka
 13 maja 2016, 09:48
Taki urok tych silników. Jak kupisz inny egzemplarz możesz trafić znowu na skrzynię M32 etc. Jak bym kupował MJ 150 z drugiej ręki z takim przebiegiem to od razu po kupnie sprawdził bym ich stan ewentualnie naprawił lub usunął. Decydując się na diesla w używce trzeba być przygotowanym na różne często kosztowne niespodzianki.

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
 #24398  autor: Michał
 13 maja 2016, 10:56
przyciemniane szyby to opcja 550 zł wersja nie ma znaczenia.
DPF miały wszystkie niemieckie niezależnie od wersji i silnika diesla
niemieckie nie miały zestawu audio z subem za to miały klimatronik
nasze miały suba i 8 głośników a klima była manualna
 #24408  autor: Matacz
 13 maja 2016, 14:05
To auto Potara, jest też wystawione w dziale giełda :)
 #24473  autor: Gr3gory
 13 maja 2016, 22:27
Michał pisze:przyciemniane szyby to opcja 550 zł wersja nie ma znaczenia.
niemieckie nie miały zestawu audio z subem za to miały klimatronik
nasze miały suba i 8 głośników a klima była manualna
U mnie siedzi i subik i klimatron, ale to pewnie przez to że TdP.

Co do auta Potara, to wisi już długi czas. Pewnie jakby wygląd miał cywilny,to by szybciej sprzedał.
 #24476  autor: TouchTheSky
 13 maja 2016, 22:32
Potar kiedyś sprzedawał, ale się rozmyślił i usunął ogłoszenie. Teraz wrzucił ponownie, myślę że z 4 miesiące aukcji nie było. Z ceną teraz zszedł zdecydowanie w dół więc pewnie ktoś się znajdzie :D
 #24533  autor: jablkot
 14 maja 2016, 16:02
No i jak by nie miał tylu wad i awarii. Jak przejrzysz forum to praktycznie w każdym temacie z awariami przewijał się @Potar, a internet takie rzeczy pamięta, więc jak ktoś coś pogrzebał to znalazł dużo takich informacji. Z jakiegoś powodu przez ostatnie dwa lata wymienił pół samochodu, co skrupulatnie w ogłoszeniu rozpisał.
 #24535  autor: dzixonZWA
 14 maja 2016, 16:14
Moim zdaniem większym problemem będzie znalezienie kogoś kto zdecyduje się na tak ... odważną :D stylistykę
 #24538  autor: jablkot
 14 maja 2016, 18:13
Kwestia stylistyki to kwestia gustu. Mi taka wersja kompletnie nie podchodzi, ale firma MS Design właśnie w taki sposób tuninguje auta. Kumpel ma Mitsubishi ASX pomalowanego w podobny sposób . Już tak kupił, bo mu się trafiła okazja, ale również stwierdził, że sam z własnej nieprzymuszonej woli by czegoś takiego autu nie zrobił :-)
Jak pisałem wygląd - kwestia gustu. @Potarowi się taki design spodobał to może znajdzie się ktoś jeszcze komu również podejdzie, a że kolega z ceny zbija to ma na to coraz większe szanse :-)
 #24570  autor: Sat1i
 14 maja 2016, 22:40
Z calego designu zostawilbym tylny zderzak z wydechem....

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 #24676  autor: gumimis
 15 maja 2016, 21:31
Raczej handlarz - 8x airbag :mur: ; kierownica jakby tez nie pasowała do reszty (taka samo montowana była w GP); gałka zmiany biegów z białą(szarą) nicią....
 #24700  autor: Bubcio
 16 maja 2016, 10:24
Strasznie mocno wytarta kierownica jak na 167k przebiegu...

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 #24754  autor: arras91
 16 maja 2016, 18:44
Witam,

Szukam nowego samochodu w przedziale 15- 20 tys zł, wpadł mi w oko samochód z tej aukcji:

http://olx.pl/oferta/fiat-brawo-CID5-ID ... 266af48b4c

Co o nim sądzicie? :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 08:08 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #24757  autor: Dziki
 16 maja 2016, 19:06
Akcesoryjna lotka na tylnej klapie - nie jest to oryginał.
Moim zdaniem za duża przerwa/szczelina między zderzakiem, a maską z przodu, ale sporo osób tak ma, i jest to do poprawienia.
Szczególnie jest to widoczne z lewej strony.
Warto by się jednak zainteresować, dlaczego tak jest.
Poza tym ze zdjęć niewiele niestety wynika, są niewyraźne, nie widać w jakim stanie jest wnętrze, kierownica, choć gałka zmiany biegów już z daleka widać, ze jest w opłakanym stanie.
Auto niestety nie posiada ESP/ASR - nie ma przycisku na panelu radia do aktywacji, dezaktywacji ASR.
 #24798  autor: abezus
 16 maja 2016, 21:57
Za tą cenę to dobrze jak nie będzie zostawiało czterech śladów. Moim zdaniem bez 20 tyś nie ma co podchodzić do bravo bo może skończyć się to problemami.
 #24812  autor: Potar
 16 maja 2016, 22:52
@TouchTheSky
Fakt wystailem raz nie sprzedał sie, teraz wystawiłem znacznie niżej gdyż chciałem go szybko sprzedać i trafiło się już 3 potencjalnych kupców, dziś już sprawdzane w ASO i przez rzeczonawce a jutro pewnie nowy nabywca będzie się bawił.

@jablkot
Awaryjne? Czy mozna przeswietlic czy dwu masa mi wytrzyma i zniszczy nowe sprzeglo bo mietek mechanik powiedzial ze jest ok? Czujnik check engine bo padł bezpiecznik? Rezystor wział szlag po 30 tys? DPF ktory kopci bo jezdzilem w miescie? (juz go nie ma)
Mam nadzieje ze nabywca znajdzie wszystkie posty a jak nie to go przekieruję (chociaz jakbys sprawdzil autkcje to wszystko wymieniłem w treści), stan perfekcyjny az mi żal ze go wymieniam (zwlaszcza dzis po wizycie na stacji + rzeczoznawca), ale coz bede pamietal go najlepiej jak sie da. I jakby nie patrzec to zrobilem nim blisko 50 tys wiec normalne ze rzeczy się eksploatuja. I w zasadzie nie jest to pół auta, tylko cały osprzęt związany z klimatyzacją, sprzęgło + mas, rezystor, w zasadzie to tyle.

To tyle, pewnie i tak zostanę na forum żeby ogarnąć jakieś grupowe zniżki na chemie do nowego nabytku ;)
 #24856  autor: Mattson
 17 maja 2016, 11:28
Panowie,
Pytanie, czy samochody wypuszczane na inne rynki, a konkretnie na hiszpanię miały np "słabsze" zabezpieczenie antykorozyjne ze względu na inne warunki klimatyczne, lub inne elementy ? Ktoś ma taką wiedzę ?

Pozdrawiam
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 239