• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #112167  autor: Cwiara
 24 lut 2019, 13:35
Diesel jak najbardziej na długie trasy gdzie silnik nie gaśnie przez kilka/-naście godzin , jak w pracy odpale o 12 to gaszę o 23 i przebieg minimum 22/25kkm rocznie. Do miasta :oops: jak ktoś ma dostęp do tańszego paliwa kupionego pokątnie to czemu nie ( tylko nie opał bo długo nie pojeździ) wtedy może być opłacalne.
Benzyna ewentualnie z LPG przy mniejszych nalotach i większością miasta.
Przeważa kwestia kosztów. Kupić diesla żeby trzymać pod kocem to trzeba być bardzo bogatym :|
 #112169  autor: Unkaspl
 24 lut 2019, 14:29
Nie trzeba być bogatym, dzięki maciek51, jeździłem laguna z LPG, nic się nie działo a z punktu widzenia ekonomicznego to była bajka, ale następne auto chce mieć mocne i chce czuć że przyspieszam, mam gdzieś co teraz jest modne a swoją drogą diesle maja się świetnie i jest na nie popyt wcale nie mniejszy gdy cena ropy była Na poziomie 4zl, poprostu jest teraz taki wybór aut że to sprzedający maja problem. Ze sprzedażą bo można sobie wybierać nawet kolory tapicerki jak komuś nie pasuje...a dwa że ceny aut są za wysokie, 8 lat temu szukało się do 15 tys aut w rocznikach około 8 lat z dobrym mocnym. Silnikiem , a teraz??
 #112172  autor: abezus
 24 lut 2019, 14:59
Pytanie dlaczego ceny są za wysokie, znasz na to odpowiedź? Jest dosyć prosta. Tak jak pisałem, obecnie w Polsce nikt nie szuka diesli. Popyt na silniki benzynowe przewyższa podaż przez co siłą rzeczy ceny samochodów z tymi silnikami idą w górę na zachodzie a co za tym idzie i u nas. Szukając wozu z silnikiem diesla na zachodzie, cena jest normalna z racji tego że nie wystepuje anomalia o której piszę. Dochodzi jeszcze fakt że podaż benzyn na bezpośrednim wtrysku jest mniejsza niż na pośrednim i dochodzimy już do kosmicznych absurdów typu ludzie zabijający się za vagi z kiepskim silnikami 1.6mpi które jako nowe otwierały cennik sprzedażowy. Dlatego że jest pośredni wtrysk i "dobre do lpg".
Reasumując to nie jest tak że ceny są za wysokie bo są tylko, są czynniki które warunkują te ceny, czynniki ludzkie.
 #112174  autor: Cwiara
 24 lut 2019, 15:32
@abezus dyskutowaliśmy tu o tym w ub. roku :idea: dobry diesel nie jest zły.Ekonomia i niezawodność w dłuższej perspektywie przemawia za tym rodzajem napędu , do użytku domowo/prywatnego nie bardzo bo koszty napraw mogą przewyższyć oszczędności z paliwa i np.ubezpieczenia...
 #112178  autor: abezus
 24 lut 2019, 16:34
A możliwe że dyskutowaliśmy, niestety mam bardzo słabą pamięć i za cholerę o tym nie pamiętam :)
 #112179  autor: rybsztein
 24 lut 2019, 16:47
abezus wybacz ale na przykładzie 2 diesli z twojej stajni nie robiłbym reguły:) Chwiliwo sprzedaż diesli spadła bo ludzie jako masa są jak bydło niestety. Wystarczy zewsząd atakować ich, że coś jest beee i nie jest trendy, faux- pas i w ogole to zaraz jeden po drugim powtarza to jakby sami to wymyślili. Poszukam później tych artykułów odnośnie sprzedaży w Niemczech w salonach gdzie na koniec roku sprzedaż wzrosła.

Ja sam przymierzam się do sprzedaży Bravo jak tylko chałpę skończę budować i wezmę diesla może jednak bo można się na fali tego wszystkiego pewnie potargować o niezle rabaty. Mnie trendy g... obchodzą, chyba że dzięki nim skorzystam:)

Niech ludzie ponaprawiaja troche tych super benzyniaczków i zobaczymy co sie wydarzy za jakiś czas. Obstawiam, że o 1.9 i 2.0 Fiata będa się zabijać.

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.


 #112183  autor: Unkaspl
 24 lut 2019, 17:24
Dokładnie jak. Kolega wyżej napisał, akurat w moim przypadku pracuje w dużej firmie produkującej tłoki silnikowe i nie widzę żeby zamówienia na diesla spadły,może gama. Silników nie jest już tak bogata u niektórych producentów. Jak np. Toyota ale. Japonce już dawno iwenstuja w elektryki i taka np. Tesla jest popularna w Europie ale japończycy maja w swoich autach o wiele większe technologicznie rozwiązania niż przedstawiają nam mediao super swiet ej tesli, ale wracając do tematu znani mi użytkownicy diesla nie narzekają i jakoś nie mają parcia by wymieniac na benzynę, a wręcz przeciwnie następne auto pieniadze zainwestują w diesla, zresztą ja jestem przykładem i trzeba mnie też trochę zrozumieć, jak mówiłem miałem. Benzynę gaz i auto miałem. 8 lat nic się nie działo a ekonomicznie było po prostu cudownie, ale chcę auto mniejsze i chce czuć moc, więc szukam bravo 150 km i tacy jak ja tez istnieją :).... Oczywiście zdaję sobie sprawę że wszystkiego ale chce czuć power trochę większym kosztem :)
 #112194  autor: moris10
 24 lut 2019, 18:43
Ten trend, wziął się z tego że diesel truje. A benzyny są eko. Tylko, że 10 letni diesel z dpf produkuje mniej rakotworczej sadzy niż 2 letnia benzyna, to samo mamy z CO2. Diesel duzi traci na NOx.
W Hamburgu zrobili eko strefę i wyrzucili diesle od euro 5 w dół. Po pół rok pomiarów, efekt ekologiczny jest zerowy.
Niestety, ale światem rządzi informacja, nie ważne czy prawdziwa. A to że podążamy za trendami oznacza tylko braki w logicznym myśleniu. Temat diesle czy benzyna będzie tak popularny jak masło czy margaryna :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #112222  autor: Unkaspl
 25 lut 2019, 07:04
Dlatego pozdrawiam serdecznie kumatych i trzeźwo myślących :) :thx:
 #112223  autor: abezus
 25 lut 2019, 07:23
Ja nie pisałem o samochodach nowych, bo wiadomo że jako nowy lepiej kupić diesla. Pisałem o samochodach używanych gdzie wystarczy spytać jednego drugiego trzeciego znajomego handlarza (jeśli takiego mamy) i obraz buduje się sam. Samochody z silnikiem diesla sprowadzane są tylko na zamówienie po wcześniejszym wpłaceniu zaliczki bo nikt nie będzie się bujał z autem pół roku i dłużej zanim trafi się kupiec. Druga sprawa że w przedziale 10 letnich i starszych przypada 1 poszukujący diesla na 20 poszukujących benzynę. Taki jest trend. Dla mnie jest to paranoja, ale taki jest fakt. Tak jak piszę, nie jest to mój wymysł, tylko informacje zaczerpnięte od ludzi którzy sprzedają zawodowo samochody.
 #112285  autor: Cwiara
 25 lut 2019, 22:28
Po powrocie z urlopu do pracy na firmowej komórce znalazłem takiego SMS-a :arrow:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam byłego forumowicza NBK @... któremu nie spodobała się ocena wystawionego do sprzedaży auta...
 #112289  autor: Cwiara
 25 lut 2019, 22:53
Nooo , nawet jest teraz zarejestrowanym użytkownikiem NBK pod innym nickiem :)
 #112291  autor: Wojciechfb2
 25 lut 2019, 23:43
Witam wszystkich serdecznie. Jestem tutaj nowy, napaliłem się strasznie na Bravke ale ciężko mi znaleźć coś sensownego. Szukam 1.4 120 albo 150KM, czerwone wstawki wnętrza z wersji sport i na jakiejś fajnej feldze. Budżet 17-18 tys. Zależy mi tylko żeby nie władować się na minę i polecieć na serwis od razu po zakupie, tego się boję najbardziej gdyż jestem tylko biednym studentem haha. Oglądałem już kilka samochodów ale każdy miał na pierwszy rzut oka coośnie tak. Po jednego pojechałem do Dąbrowy Górniczej --> https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 6044cfd291 okazało się, że zdjęcia specjalnie zostały zrobione aby ukryć naprawę lewego przodu włącznie z wymianą lampy, złe spasowanie wymienionych elementów. Z drugim bardzo śmieszna sprawa wyszła, nawet myślałem czy tego gdzieś nie zgłosić. Mianowicie auto miało przebieg 117tys na liczniku, ale tzw. Pan Mirek handlarz wrzucił (prawdopodobnie omyłkowo) jedno z 35 zdjęcie na którym była kartka z wymianą oleju gdzie był przebieg 215tysięcy kilometrów :mur: . Byłem oglądać także ten samochód --> https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... c787e65b04 , nie rzuciło mi się nic w oczy przy oglądaniu, handlarz wymienił w nim jeszcze poduszkę silnika, miło z jego strony haha (nie ufam handlarzom), mam jechać obejrzeć go drugi raz tym razem z pomocą taty, żeby ktoś spojrzał chłodną głową zanim weźmiemy go do SKP. Trochę się rozpisałem, ale to takie moje przywitanie tutaj z wami. Co sądzicie o tym samochodzie ? Może ktoś z was chce sprzedać takie auto w moim zasięgu cenowym, w okolicach Śląska, wszelkie oferty proszę na priv.
 #112293  autor: moris10
 26 lut 2019, 06:39
Ehh, ktoś się rozwinął w tym działaniu na szkodę. Jest taki odważny, ale wszystkie swoje posty usunął. Jest jeszcze coś takiego jak historia zmian w forum i cache internatu. Ciekawe czy w tych posiadanych screenach widać jego odpowiedzi.
Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto w ogłoszeniu wpisał prawdę, całą prawdę i tylko prawdę.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #112338  autor: Unkaspl
 26 lut 2019, 19:27
Każdy ma. Prawo wyrażać swoją opinię
 #112351  autor: Cwiara
 26 lut 2019, 23:17
Czyli jak gó..o jest owinięte w kolorowy papierek to jest cukierek :?:
Pomimo że z daleka czuć że tak nie jest :P
I laurki dla igiełki wystawiać bo jak nie to :bijatyka:
 #112489  autor: krupniok200
 01 mar 2019, 16:06
Cwiara pisze: 18 lut 2019, 13:50 @Bartek999999 chyba obecny posiadacz auta przeliczył się z kosztami i możliwościami tego auta dlatego sprzedaje :( tak jak stoi ... a w Bravo jest max 7 poduszek powietrznych.
Proponuję szukać dalej bo będą :| ale zrobisz jak uważasz.
Ćwiarka, ja nie mam poduszki na kolana a mam 8 poduszek :)
 #112494  autor: Aqriti
 01 mar 2019, 18:05
Cześć Panowie i Panwki. jutro stanę się posiadaczem fiacika, wcześniejsze 2 auta to była Skoda superb, myślałem że zostanę dalej przy niej ale ze względów finansowych, przesiadam się na około 2 lata na fiacika. Auto zakupie i będę użytkowa w Niemczech. znalazłem dobrą ofertę, byłem oglądać, to co mogłem zobaczyć wydaje się w porządku. ktoś mógłby mi sprawdzić raport po numerze VIN? na internecie niestety tylko dane wyposażenia mogłem odczytać.
  • 1
  • 171
  • 172
  • 173
  • 174
  • 175
  • 235