• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #94998  autor: rzeznia
 05 cze 2018, 01:43
HunterMH pisze: 04 cze 2018, 22:47 Cześć wszystkim.
Postanowiłem dołaczyć do tego forum, ponieważ podjąłem decyzję o zakupie używanego Fiata Bravo gen. II.
Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w weryfikacji ogłoszenia:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 1b4cb3274c
Mam blisko do niego. Zastanawiałem się nad obejrzeniem tego egzemplarza ale nie jest to niepokojąco niska cena jak za taki egzemplarz?
 #95003  autor: Lechu
 05 cze 2018, 07:45
HunterMH pisze: 04 cze 2018, 22:47 Cześć wszystkim.
Postanowiłem dołaczyć do tego forum, ponieważ podjąłem decyzję o zakupie używanego Fiata Bravo gen. II.
Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w weryfikacji ogłoszenia:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 1b4cb3274c

VIN: ZFA19800004188301

Auto 220km ode mnie, więc szkoda tracić czas, jeżeli uda się Wam coś ocenić na podstawie ogłoszenia / VINu - a może ktoś zna to miejsce?

Z góry dziękuję za pomoc.

Zblewo, Rokocin, Starogard to pomorskie zagłębie komisów owiane raczej złą sławą.
Moi rodzice poznali kiedyś na pielgrzymce (!) właśiciela jednego z tamtejszych handli, który twierdził, że "nikomu z rodziny by żadnego ze swoich aut nie sprzedał" ...
 #95030  autor: Alfa
 05 cze 2018, 14:13
Ten moze byc ciekawy :

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/motory ... 22542.html

Zawsze to krajowy i 1 wlasciciel , reszte mozna sprawdzic
 #95033  autor: Tomek
 05 cze 2018, 14:53
Jak dla mnie krajowy to akurat na minus. Na bank rdza już go zżera, a i zawias pewnie pewnie do roboty.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 #95035  autor: Ardaenye
 05 cze 2018, 15:01
Widać już, że klapa do malowania i na masce chyba też coś wychodzi.
 #95037  autor: Tomek
 05 cze 2018, 15:34
Nic nie pisze o naprawie skrzyni więc można założyć że będzie do roboty.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 #95094  autor: Alfa
 06 cze 2018, 12:39
Tomek pisze: 05 cze 2018, 14:53 Jak dla mnie krajowy to akurat na minus. Na bank rdza już go zżera, a i zawias pewnie pewnie do roboty.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Gdyby byl sprowadzany to za granica jego cena oscylowala by w granicach 13 - 14tys (aby go sprzedac w polsce za 16-17tys).
Ciekawe co mozna kupic w tej cenie np. w niemczech
Tomek pisze:Nic nie pisze o naprawie skrzyni więc można założyć że będzie do roboty.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Nic tez nie pisze ze bezwypadkowy czy po gradobiciu , ze o powodzi nie wspomne . Takze z pewnosca przeszedl wszystkie te kataklizmy.
To jest samochod za 17 tys , a pewnie i za 16. W chwili obecnej nowy kompakt o mocy 150KM kosztuje w okolicach 70tys , lub wiecej . Czasami warto naprawic skrzynie , czy pomalowac jakis element niz szukac w nieskonczonosc idealu majac w kieszeni kilka , kilkanascie tysiecy .
AMEN
 #95095  autor: corey53
 06 cze 2018, 12:59
Jeśli chodzi o skrzynie w modelach z 1.4T to oglądam od miesiąca ogłoszenie w Małopolskim oraz lubelskim ponieważ przymierzam się do kupna i w żadnym nie widziałem zdania o tym, że skrzynia była robiona, więc albo tego nie piszą albo takie rzeczy dowiaduję się przez telefon.

Jeśli chodzi o tą skrzynie to rozumiem, że jak nie była robiona to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie niedługo do zrobienia. Mam więc pytanie, gdy ktoś zrobił czy to rok temu czy dwa lata temu porządnie tą skrzynie, to problem nie powinien już wrócić? Chodzi mi o to, że fabryczne części powodują tą usterkę i wymiana na inne już nie powinna powodować usterki? Czy problem wraca za 100 000 czy 150 000 km przebiegu?
 #95097  autor: rybsztein
 06 cze 2018, 14:12
Temat wałkowany na forum milion razy. Użyj wyszukiwarki. Zresztą wałkowany nie tylko tu ale i na forach Opla. W google znajdziesz setki, jak nie więcej, informacji w tej sprawie. To nie miejsce na dyskusje na temat skrzyń M32 tylko o ofertach sprzedaży Bravo.

Ta skrzynia to bubel i nic tego nie zmieni.

Pojszło z Szajsunga S5 Neło




 #95098  autor: Cwiara
 06 cze 2018, 14:22
Przy zakupie Bravo - negocjacje jeśli sprzedający nie ma udokumentowanej regeneracji/naprawy/serwisu to cena w dół i samemu robisz. Przy "okazji" 2mas i sprzęgło i spokojna głowa na kilka lat lub tysi km.
Kupujący Ople mają to na względzie i sprzedający takie auta ( Zafira,Astra III ... ) dobrze o tym wiedzą.
 #95147  autor: lukasbv
 06 cze 2018, 23:14
Zastanawiam się nad sprzedażą swojego Bravo. Diesel 1,6 mjet 105 KM. Przebieg 363 tys km :)
Samochód bezwypadkowy z polskiego salonu. Rok produkcji 2009 a 1 rejestracja 2010 rok.
Generalnie auto w dobrym stanie, technicznie jak na swój wiek to nawet bardzo dobrym...
W zeszłym roku wymieniona dwumasa wraz z zestawem sprzęgła (wszystko Valeo) - montaż ASO.
W tym roku kompletny rozrząd z pompą wody (DAYCO) - montaż ASO
Bravolot bez rdzy (coś zaczyna się pojawiać na zgrzewach drzwi), oryginalne wszystkie szyby.
Co do silnika to wszystko oryginał - turbo, wtryski. Pracuje bez zarzutu, odpalał zimą przy -18 bez najmniejszego problemu. Zero dymienia. Generalnie idzie pod 200 km/h na autobahnie i pewnie do pół bańki nalotu dociągnie :) (chyba najlepszy element tego auta :D )
Z rzeczy eksploatacyjnych nowe hamulce tył (TRW) oraz prawe nowe łożyska tylne i nowe przednie prawe. Na wszystko f-ry. Olej ori Selenia 5W30 co 12-15 tys km.
Wnętrze stan bardzo dobry, nie poprzecierane itd itp - (do prania bo dzieciaki się nie patyczkują z tapicerką ;) )

Jeżeli chodzi o minusy to EGR do czyszczenia (nie mam do tego weny) - pali się check, negatywnych objawów brak. Druga rzecz to przy hamowaniu silnikiem słychać lekkie wycie przy około 80 km/h. To nie dawało mi spokoju od zakupu auta (mam go 4 lata), sprawdzali to magicy od włoszczyzny a nawet ASO - wszyscy odradzali żeby to ruszać i chyba dobrze mówili bo nic się z tym nie dzieje a skrzynia chodzi gładko i bez żadnych innych objawów. (prawdopodobnie lekko wytarty jest jakiś wałek i stad ten dźwięk...

parę fot: (trochę stare, ale w zasadzie nic się nie zmieniło)
https://drive.google.com/open?id=1-KfkG ... U_6C-2QMPk

Teraz myślicie, że znajdzie się ktoś chętny, czy przebieg każdego ostudzi? ;) No i ile można za niego krzyknąć ;) ?
Szkoda mi go sprzedawać, ale 4 lata z jednym autem... już nosi żeby kupić coś innego :D
 #95161  autor: Ardaenye
 07 cze 2018, 08:58
Sczerze mówiąc wolałbym go chyba doeksploatować do końca :) Przebieg odstraszy 99% kupujących, jak turbo i wytryski ori to tym bardziej, może paść w każdej chwili i koszty lecą w kosmos jak na używane auto. Z drugiej strony Ciebie to też może dopaść..

Możesz spróbować wystawić za ~14k i czekać. Jak się ktoś trafi to dobrze, jak nie to trzymać i jeździć :) Ale myslę, że realnie więcej niż 11-12k za niego nie weźmiesz (do tego ten check engine..). Trochę szkoda jak na auto, które jeszcze może sporo pojeździć.
 #95211  autor: lukasbv
 08 cze 2018, 06:34
Mam takie same przemyślenia ;)
 #95416  autor: scyzoryk
 11 cze 2018, 17:20
Wydaje mi się, że ten abarth był już omawiamy kilka stron wcześniej.

Pojawiła się obok mnie oferta, myślicie że warto oglądać? Wyposażenie bez tragedii, szkoda, że bez klimy. Po drugim właścicielu, pochodzenie Polska. Jak myślicie, kupno używanego LPG to nie za duże ryzyko? Liczę się z naprawą skrzyni, ale poza tym nie chciałbym się wpakować w skarbonkę bez dna :D

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... e31a8e3bdd
 #95417  autor: Tomek
 11 cze 2018, 17:41
Przecież ma klimę

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 #95418  autor: scyzoryk
 11 cze 2018, 18:00
Automatycznej klimy - przepraszam za skrót myślowy, pisane z komunikacji miejskiej na szybko ;)
 #95433  autor: wrotecki
 11 cze 2018, 19:34
scyzoryk pisze: 11 cze 2018, 17:20 Wydaje mi się, że ten abarth był już omawiamy kilka stron wcześniej.

Pojawiła się obok mnie oferta, myślicie że warto oglądać? Wyposażenie bez tragedii, szkoda, że bez klimy. Po drugim właścicielu, pochodzenie Polska. Jak myślicie, kupno używanego LPG to nie za duże ryzyko? Liczę się z naprawą skrzyni, ale poza tym nie chciałbym się wpakować w skarbonkę bez dna :D

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... e31a8e3bdd
Instalacja zakłana w salonie ? czyli za rok do wymiany butla, pytanie jak wtryski - 200k to dużo. Czujniki parkowania tył - zdemontowane ? bagażnik od tego auta ? odpuściłbym
  • 1
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • 134
  • 235