• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #123458  autor: abezus
 19 paź 2019, 07:49
W bravo z silnikami wysokoprężnymi nie było skrzyni m32. Dla mnie trochę dziwne że komuś kto sprzedaje samochód za 16 tyś szkoda zainwestować 50 zł w otomoto... Ale to o niczym nie świadczy.
 #123460  autor: Bartek2905
 19 paź 2019, 08:49
Ciekawi mnie jak prowadzenie. Miałem wcześniej alfę 147 gdzie był wielowahacz i z tyłu też było rozbudowane zawieszenie. A tutaj mega prostota
 #123508  autor: zibra
 20 paź 2019, 00:26
Witam. Gdzie najlepiej sprawdzić Beavo po numerze VIN?

ZFA19800004276197
 #123623  autor: Cwiara
 23 paź 2019, 11:01
Zalecam daleko idącą ostrożność bo brak wzmianki " bezwypadkowy". Dokładne oględziny od dołu !
... kołpaki od nowego Tipo , kiera świeżo obszyta , niezgodność opisu ze stanem faktycznym ( jaki klima automat i 8 airbagów :lol: )
Zwykła wersja Dynamic ze sporo zawyżoną ceną.
Na plus - 4 x opony jak nowe.
 #123812  autor: Vankel
 27 paź 2019, 20:57
Przestrzegam przed zakupem dwóch Bravo z Chełma. Jedna srebrna stoi https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 420bd1d95d

Stało jeszcze czarne, nie wiem czy znalazł się na nie jakiś desperat, czy po prostu ściągnął ogłoszenie, ale ogółem samochód nie ma połowy z wymienionego wyposażenia. W środku był strasznie styrany, powypalane dziury w fotelach, dziury w słupkach, strasznie ubrudzony, olej czarny, silnik chodzi jak Diesel i w dodatku zapewnienia przez telefon, że skrzynia w super stanie. Oczywiście po przejechaniu 500 km po samochód okazało się, że auto wyglada jak sprowadzone ze złomu, od 3-go biegu w górę skrzynia wyje jak wściekła, turbo świszczy, generalnie nic ciekawego. Drzwi przerysowane i obite, porobione nieumiejętnie zaprawki w niektórych miejscach. Miał to być pewny Szwajcar, tak się ogłaszają na stronie, że sprowadzają same perełki, a w rzeczywistości trzeba być przygotowanym na złom.

Srebrnego nie oglądałem za długo, bo czarnym Bravo i swoimi kłamstwami przez telefon strasznie mnie zraził, lecz ogłaszany jako bezwypadkowy, a malowany był tylny zderzak, klapa i błotnik lewy tył. W środku w miarę zadbany, skrzynia nie wyje. Nie wiedzą na jakim oleju były jeżdżone ani generalnie nie wiedzą za dużo na temat swoich samochodów.

To co prawda handlarz, wiadomo jak niektórzy działają, ale z tego co widzę na jego stronie to ma sporo sympatyków, a tak naprawdę można się nieźle przejechać. Dobrze, że nie wpłaciłem zadatku za sprowadzenie auta z Chełma do Kielc.
 #123817  autor: arg
 27 paź 2019, 22:53
@Vankel, Ciekawe, obserwuję ich profil na FB od jakiegoś czasu i robią z siebie jakichś guru sprowadzania samochodów ze Szwajcarii, niby każdy pewniak. Komentarze w 99% pozytywne co już jest podejrzane, ale zauważyłem, że te negatywne szybciutko usuwają. Sam dzwoniłem do nich kiedy szukałem samochodu. Po dosłownie kilku minutach przemiły pan mnie zbeształ, bo zadaję za dużo pytań - po pytaniu o pęknięcia turbiny i kolektora :mur:
 #123820  autor: abezus
 28 paź 2019, 07:15
Hahaha, a nie mówiłem? A nie mówiłem? Farmazoniarza wyczuje na kilometr. Naprawdę jak czasami wejdę na ich profil i widzę co koleś wypisuje to nóż w kieszeni się otwiera. Oczywiście wszystko jest porządnie moderowane.
Największą ciekawostką jest jak on sobie taki fejm wyrobił...

Powtórzę po raz N-ty. W Szwajcarii MOŻNA kupić zajebisty samochód, ale po pierwsze nie każdy samochód tam jest super świetny (jak przedstawia jegomość) po drugie, taki naprawdę ładny i porządny będzie droższy niż odpowiednik z Niemiec bo po prostu opłaty przy sprowadzaniu są DUŻO wyższe.
 #123824  autor: Vankel
 28 paź 2019, 10:15
Gość ma dobre opinie, bo jak dodałem komentarz pod zdjęciem z Alfami na lawecie: „te alfy są w takim stanie jak wasze bravy z chelma?”, to od razu usunął i zablokował, więc pozbywa się wszystkiego, co niewygodne. I w Chełmie jest jego ojciec, który stoi z rękami w kieszeni i dosłownie nic nie wie, a syn w Kielcach każe się kontaktować z ojcem, bo jest na miejscu i taki cyrk.. Ale takimi działaniami pokazuje co nieco o nich. A po wszystkim jak do niego napisałem to podniósł ceny samochodów na ogłoszeniach o 950 zł.
 #123859  autor: abezus
 29 paź 2019, 07:14
Pisałem o tych praktykach miesiąc temu. Wszedłem z nim w dyskusję, kulturalną dyskusję nie prześmiewki jak tutaj i po tym jak wytknąłem mu wszystkie nazwijmy to przypadki mijania się z prawdą i sytuacje że raz pisze co innego drugi raz co innego również wszystko zostało usunięte i moja skromna osoba zablokowana. Mało tego, wystarczy zerknąć na jego profil raz w tygodniu żeby zobaczyć jak wiele super ofert szybko znika, są moderowane. Tak się po prostu nie robi. Inna sprawa że koleś ma MEGA parcie na sprzedaż swoich samochodów wszędzie gdzie się da i pojęcie ma o tym naprawdę mierne. Parę tygodni temu wrzucił swoją super ofertę na jednej z grup handlarskich. Nie trzeba mówić że szybko został wyśmiany i usunięty. Po tygodniu z innego konta zrobił to samo, oczywiście efekt podobny. No jakie trzeba mieć myślenie żeby oferować swoje usługi ludziom którzy naprawdę znają się na handlu samochodami i wiedzą że samochody ze Szwajcarii się nie opłacają, albo nie generalizując rzadko da się na nich zarobić bo wiadomo że zawsze jakieś wyjątki się zdarzają.
 #123982  autor: zibra
 01 lis 2019, 15:00
Panowie, porady przed zakupem spoko, ale co po zakupie?
Sprowadziłem Bravo 1.4 120KM z 2010 roku z Holandii. Wersja Dynamic, zadbany.
Z rzeczy eksploatacyjnych wiem, że na bieżąco wymieniany był olej.
Przegląd zrobiony bez zastrzeżeń, trzeba będzie w niedalekiej przyszłości wymienić amortyzatory tył.
Jestem jednak umówiony na diagnostykę w warsztacie w Katowicach. Chciałbym, żeby go dokładnie sprawdzono.
O co ich konkretnie poprosić - może macie jakieś porady co mają sprawdzić i jak?
170k km przejechane. Na dzień dobry trzeba robić rozrząd jeśli nie znam historii?
 #123984  autor: zibra
 01 lis 2019, 15:17
Drugie własne. Wcześniej była biedna wersja Citroena C2.
 #123986  autor: Cwiara
 01 lis 2019, 15:23
Hamulce / układ kierowniczy / zawieszenie / przeniesienie napędu / silnik.
Działanie i stan elementów ( zużycie ) w powyższej kolejności.
Jak są jakieś rachunki za naprawy to zweryfikować ze stanem faktycznym co jest i kiedy zamontowane.
Rozrząd jeśli nie ma dokładnego potwierdzenia - wymienić.
 #123987  autor: zibra
 01 lis 2019, 15:28
A skrzynia biegów? Nie sprawia większych problemów, ale nie chodzi idealnie, a wiem, że to częsta przypadłość tych aut.
Jestem przygotowany na pewne wydatki, ale nie chcę czegoś przegapuć, żeby ewentualne usterki nie przeszły w coś poważniejszego.
 #123988  autor: Cwiara
 01 lis 2019, 15:35
Skrzynia M32 - auto podnieść , odpalić i jak na puszczonym sprzęgle jest głośna praca/szum niedługo do naprawy.Jak wyje/buczy tym bardziej bo jak wybije w osłonie dziure to będzie większy problem/wydatek.
Samoistne ruchy lewarka zmiany biegów też są objawem zużycia.
 #123990  autor: zibra
 01 lis 2019, 15:41
Super dzięki, przekażę mechanikom co mają sprawdzić choć pewnie będą wiedzieć jak się w Fiatach specjalizują.
Pytanie z innej beczki - nie wiecie gdzie kupić uszczelkę drzwi lewą, przednią. Mam "wygryzioną" na odcinku kilkunastu centymetrów i podczas jazdy wyraźnie słychać szum powietrza. Szukam i nie mogę znaleźć albo nie jestem pewien czy to ta.
 #124071  autor: Denon
 03 lis 2019, 18:39
HEJ :)
Szukamy Bravo, 1.4 t-jet w wersji sport, i oto jest:
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-ii ... 79746f16a6
Wart jechać po to dla mnie 500km?
Zdobyć VIN dekodować i kminić? Czy moze coś widzicie lewego na pierwszy rzut oka?
Salon Polska 1 właśiciel to na plus
 #124104  autor: kolejarz
 04 lis 2019, 09:49
Pakiet sport a nie "pełen" sport. 120 tylko w pakiecie, 150 to full z dwururką był (prześledź mój wątek to zobaczysz różnice ;) ). Oferta wydaje się ciekawa, warto się zainteresować.
  • 1
  • 211
  • 212
  • 213
  • 214
  • 215
  • 239