• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #30450  autor: gumimis
 06 lip 2016, 19:50
maly11 pisze:

Felini pisze:
Znalazłem tego ABARTHA w Niemczech.

Polski handlarz chce ostro przyciąć na nim.
http://ww3.autoscout24.de/classified/29 ... asrc=st|as




tacy jestescie internetowe bohatery a nie widzicie ze ktos sciagnal fotki z ogloszenia z allegro i wsadzil na autoscouta
a ogloszenie to fake... probowal chociaz ktos zadzwonic.....???? :mur:


A skąd wiesz że zdjęcia są z allegro a nie na odwrót? Wyjaśnij to a nie spinaj się tak...
Bo na jednym ze zdjęć jest autobus Solaris w barwach PKM Sosnowiec które jeżdżą w Mysłowicach.... chyba, że im trasę przedłużyli ....:), na innym flagi Polski a na kolejnym polskie szyldy reklamowe "... Szkolne" :)
 #30484  autor: wwtcka
 07 lip 2016, 00:02
@gumimis wystarczyło tak napisać a nie wyzywać kolegów z forum od internetowych bohaterów. Pajacowanie nigdy nie jest dobrze odbierane.

Wysłane z mojego SM-C115 przy użyciu Tapatalka
 #30575  autor: gumimis
 07 lip 2016, 19:24
@wwtcka ale ja tylko napisałem, że widać autobus etc. chyba pomyliłeś posty bo ja nikogo nie wyzywałem i nie nie pisałem nic o żadnych bohaterach ;)
 #30798  autor: Rafraf
 10 lip 2016, 19:22
Co myślicie o tych ogłoszeniach?
http://olx.pl/oferta/fiat-bravo-super-s ... aa041f6dfa

http://olx.pl/oferta/fiat-bravo-dynamic ... aa041f6dfa

http://olx.pl/oferta/fiat-bravo-2007-lp ... aa041f6dfa

Pierwsze dwa są sprowadzane więc pewnie mniej wiarygodne. Trzecie od osoby prywatnej ale przebieg wynosi ponad 220 tys. Dla 10 letniego auta to chyba dość normalne. Ale czy warto kupować taki samochód ? Na co pasuje zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za podpowiedzi/odpowiedzi
 #30799  autor: grembi
 10 lip 2016, 19:46
Zdjęcia tego ostatniego są strasznie kiepskie. Poproś o VIn jeżeli był serwisowany w ASO to się tego dowiesz. Dopytaj co gościu robił w aucie. Cena trochę wysoka. Moim zdaniem kupowanie auta z takim przebiegiem to nic złego. Wiele osób kupuje z podobnym albo i większym tylko o tym nie wie :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 #30802  autor: gumimis
 10 lip 2016, 20:00
@Rafraf dla silników 1.4 90KM przebiegi powyżej 200kkm to dopiero dotarcie - są to proste konstrukcyjnie i trwałe silniki, jedyną ich wadą jest to, że lubią zużywać olej ale TTTM.
 #30805  autor: Rafraf
 10 lip 2016, 20:25
Dziękuję za odpowiedzi. Jaka waszym zdaniem cena byłaby adekwatna dla takiego auta. Zakładając, że wszystko z nim jest OK?
Generalnie mój budżet na sam zakup zamyka się właśnie na 18-19 tys. Czy Waszym zdaniem da się w tej cenie znaleźć coś godnego uwagi? Co sądzicie o fabrycznych instalacjach LPG w Bravo? Zależy mi na ekonomicznym silniku więc rozważam samochód z taką instalacją.

Pozdrawiam
 #30817  autor: gumimis
 10 lip 2016, 21:26
@Rafraf Bravo z fabryczną instalacją w PL ciężko znaleźć - na pewno wszystkie z fabryczną LPG to auta sprowadzone z Włoch (w PL ta wersja nie była oferowana); auta z polskiego salonu miały dokładaną instalację na miejscu przez dilera. Co do cen aut: w kwocie 17-18tys. zł powinieneś znaleźć dobre auto z silnikiem 90KM, za ~20tys. zł. 120KM.
Generalnie będąc na twoim miejscu szukałbym auta bez gazu i dopiero po sprawdzeniu czy wszystko jest OK z silnikiem (po 2-3 miesiącach eksploatacji) zakładał gaz.
 #30850  autor: Felini
 11 lip 2016, 08:28
Też uważam że dla 1,4 90 KM taki przebieg nie jest specjalnie duży.
Z drugiej strony Rafraf jeździłeś Bravo 90 KM??
Moja koleżanka takie ma i jedyne na co narzeka to dynamika, twierdzi że to auto po prostu nie przyspiesza.
Osobiście bym się nie zdecydował na 90 KM w aucie kompaktowym.
Pytam tylko czy jesteś tego świadomy :)
 #30851  autor: grembi
 11 lip 2016, 09:30
@Felini wszystko zależy od tego jak będzie użytkował auto. Ja mam 90KM i kupiłem go z pełną świadomością, a to dlatego że większość km pokonuje w mieście. Jeżeli kolega ma jeździć w trasy to nie polecam. Autko demonem prędkości nie jest ale dobra redukcja, podał w podłogę i tira idzie wyprzedzić hehe

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 #30854  autor: rudy212
 11 lip 2016, 10:09
Przesiadłem się ze 115 konnego Focusa mk2 do Bravo 90km. No początek był ciężki:) Ale idzie się przyzwyczaić - po mieście auto jest ok. W trasie na pusto też daje radę - trzeba tylko częściej lewarkiem machać. Zapakowany z ludźmi po dach na wakacjach w trakcie przejazdu przez Alpy męczył się strasznie :D
Ale obecnie jazda tym z LPG jest prawie darmowa.
 #30863  autor: Rafraf
 11 lip 2016, 10:59
Ja generalnie szukam auta do jazdy po mieście. Od czasu do czasu jakieś trasy. Ale to rekreacyjnie. Z resztą przejade się i ocenie ale myślę że na moje potrzeby wystarczy. Z resztą mój budżet zamyka się na 19 tys więc nie wiem czy w tej cenie znajdę auto ze 120 km silnikiem. Myślicie że jest to możliwe? I chciał bym jeszcze zapytać co myślicie o 1 szym ogłoszeniu które umieściłem.czy da się coś wywnioskować po zdjęciach i opisie czy raczej zdecydowanie odpuścić auta od dealerów? Jaka ewentualną alternatywę dla bravo moglibyście zaproponować? Szukam auta raczej ekonomicznego.( Myślałem o i30 )

Dziękuję i pozdrawiam
 #30866  autor: grembi
 11 lip 2016, 11:08
I30 jakością wykonania nawet nie stało koło Bravo. Zresztą wielu użytkowników narzeka na trzeszczące plastiki itp. Bierz Bravo dla Ciebie 90KM styknie. W tej klasie nic lepszego nie znajdziesz. Musisz jednak liczyć się z tym że poszukiwania mogą trochę potrwać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 #30885  autor: marcin19941
 11 lip 2016, 13:35
Ze zdjęć ładny. Ubogie wyposażenie , ale jak Tobie pasuje to spoko.
Jedź obejrzeć i na miejscu zdecydujesz
 #30893  autor: Rafraf
 11 lip 2016, 14:05
Ubogie tzn? Czego więcej można by się spodziewać w podobnej cenie?
 #30896  autor: Kilgore
 11 lip 2016, 14:18
Marne foty. Opis też do zdjęć nie pasuje.
Kierownica wielofunkcyjna? Nie widzę. Może chodzi o to że skręca w lewo i w prawo.
 #30999  autor: kubawrobel
 12 lip 2016, 16:52
Hej,
Chciałbym poznać opinię waszą nt. tego egzemplarza.
Jutro pojadę obejrzyć, czy coś rzuca wam się w oczy? (czy to może ktoś z forumowiczów sprzedaje :) )
http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-4 ... yt0m9.html
Z góry dzięki za pomoc
 #31000  autor: grembi
 12 lip 2016, 17:03
Źle nie wygląda. Spoko wyposażenie ale coś cena jak na 120KM niska także do dokładnego przetrzepania ;) Weź vin i poproś w temacie Pympka o weryfikację.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 235