• Fiat Bravo czy Opel Astra J

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #152820  autor: Raido
 26 wrz 2023, 20:43
Witam serdecznie. W wyniku selekcji zastanawiam się między wyborem któregoś z tych dwóch aut. Bravo 1.4 t jet lub Astra J 140 km turbo. Co byście wybrali i dlaczego?
 #152821  autor: ochkarol
 26 wrz 2023, 21:10
Z tego co wyczytałem na forum Astry to ma ona jakiś problem z chłodzeniem silnika (za wysoka temperatura otwarcia termostatu). Jakiś tam mod na to jest opracowany.
Jeśli Astra J to tylko w kupecie. Poza tym w Astrze masz skrzynię M32 i jest ten samochód stosunkowo ciężki. Jak dla mnie ładniejszy od Bravo (zaraz zostanę zlinczowany publicznie :millionaire: ) - w szczególności coupe.
Bravolota nie ma w kupecie i jeśli będziesz kupował od rocznika 2010 wzwyż (o ile się nie mylę) to nie ma już skrzyni M32. Są za to kłopoty z aktywatorami.
Jakieś duperele pewnie psują się w obydwu autach.
 #152826  autor: Kily86
 27 wrz 2023, 06:38
Pytanie na forum miłośników Fiata Bravo :D
Odpowiedź wydaje się oczywista, choć faktycznie @ochkarol troszku mnie zaskoczył.
Odpowiadając na twoje pytanie: Fiat Bravo ;)
 #152827  autor: Raido
 27 wrz 2023, 07:34
Wiem, że pytanie na forum Bravo, ale może ktoś miał podobną zagwozdkę. Szukam kompaktu w budżecie około 25 tys z silnikiem benzynowym z turbo. Focusa odrzuciłem bo ecoboost ma różne opinie i problemy z chłodzeniem. Megane 3 z 1.4 tce również. Tam pada uszczelka pod głowicą. Także najbezpieczniejszą opcją wydaje się Astra i Bravo. Nawet wliczając skrzynie m32.
 #152829  autor: ochkarol
 27 wrz 2023, 08:42
Staram się być obiektywny ;)
Focus to nie tylko ecoboost.
A dlaczego z turbo? Zwykły wolnossak będzie mniej ryzykowny.
 #152830  autor: Raido
 27 wrz 2023, 08:51
Do tej pory jeździłem wolnossakiem, dieslem i zdarzało się jeździć też tsi w golfie 7. Turbo daje większą frajdę z jazdy i przydaje się przy wyprzedzaniu żeby nie musieć wysoko kręcić. Najczęściej w ostatnim czasie jeździłem jednak 1.6 mpi volkswagena i szukam czegoś mocniejszego. Astra i Bravo mają silniki podobne konstrukcyjnie i celuje w któryś z nich.
 #152834  autor: ochkarol
 27 wrz 2023, 14:34
Teraz - dla równowagi opinii - powinieneś zadać to samo pytanie na forum Opla. ;)