• Climatronic czy manual? M32 czy C635?

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #107777  autor: Syriusz
 16 gru 2018, 09:54
Witam forumowiczów

Mam 2 pytania odnośnie Bravo. Pierwsze to pytanie o climatronica. Opłaca się czy nie? Najbardziej mi zależy na podgrzewanej szybkie z przodu tak szczerze mówiąc. Jak to z tym jest?Czy dobrze grzeje w zimę,a w lato chłodzi czy niekoniecznie? Moje drugie pytanie jest apropo skrzyni opla M32 i fiata C635. Czy ta M32 sprawia aż takie problemy i jest droga w naprawie?Czy skrzynia fiata jest mniej problematyczna?
 #107780  autor: Gego
 16 gru 2018, 10:46
W klimie automatycznej jak padną aktywatory a lubią to robić to będzie cię czekać kosztowna naprawa ( ściągnie deski) ale zrobisz to raz a porządnie i będzie spokój. To samo z m32 padają łożyska nie ma reguły kiedy, tu trzeba znaleźć dobry serwis żeby fuszerki nie odwalił.
Klima manual mniej problemów, to samo że skrzynia po lifcie.
 #107785  autor: opti
 16 gru 2018, 11:26
Bez roznicy czy auto czy manual, do recyrkulacji czy uszkodzonego mechanizmu w manualu tez trzeba deske sciagac, wiec juz lepiej auto, przynajmniej ladniej wyglada, dziala i szybciej ptc idzie dolozyc :lol:
 #107787  autor: fiatbravoemotion
 16 gru 2018, 11:42
Syriusz pisze:Witam forumowiczów

Mam 2 pytania odnośnie Bravo. Pierwsze to pytanie o climatronica. Opłaca się czy nie? Najbardziej mi zależy na podgrzewanej szybkie z przodu tak szczerze mówiąc. Jak to z tym jest?Czy dobrze grzeje w zimę,a w lato chłodzi czy niekoniecznie? Moje drugie pytanie jest apropo skrzyni opla M32 i fiata C635. Czy ta M32 sprawia aż takie problemy i jest droga w naprawie?Czy skrzynia fiata jest mniej problematyczna?
W Bravo NIE MA podgrzewanej przedniej szyby. Ten przycisk powoduje ustawienie klapek na nawiew do góry i wichurę z wentylatora, która przyspiesza łamanie łączników. I nic więcej. Skrzynia M32 tak samo wadliwa jak i inne. Są tacy co robią ją po 80.000 km, inni po 200.000 km nie wiedzą że skrzynia biegów istnieje. Z moich obserwacji wynika, że jak ktoś wymieniał olej w skrzyni na inni niż producenta, to zaczynają się problemy.
 #107795  autor: kubajg
 16 gru 2018, 14:40
fiatbravoemotion pisze:Skrzynia M32 tak samo wadliwa jak i inne.
Tutaj się trochę rozpędziłeś, jakoś inne skrzynie się nie chcą zepsuć poza M32 :)
 #107857  autor: rybsztein
 17 gru 2018, 07:45
Łukasz olej M32 wiele nie pomaga. Wydłuża żywotność ale wada fabryczna pozostaje bez zmian - liche łożyska. Do tego problemy ze smarowaniem kół zębatych 6. biegu. Takich problemów C635 nie ma ale nie jest to też skrzynia zupełnie bezawaryjna.

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.