• Bravo czy Delta?

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #105976  autor: stepien
 18 lis 2018, 21:46
Witam,

Czy ktoś może miał okazję jeździć i ma porównanie jak wypada Bravo w stosunku do Delty?
Najbardziej mnie interesuje wygoda na długich trasach oraz wygłuszenie zwłaszcza przy prędkościach autostradowych.
Do tej pory jeździłem Stilo i byłem bardzo zadowolony, zwłaszcza że trasy typu 3500 km w 3-4 dni nie była udręką.
Co do silnika jestem zdecydowany na 1.4 t-jet 150 z lpg

Pzd

P.S. Mam nadzieje że w dobrym dziale, jak coś nie bijcie jestem tu nowy :)
 #106027  autor: bartli
 19 lis 2018, 17:50
Delta wygodniejsza i bardziej luksusowa od Bravo :) Zawieszenie zestrojone bardziej komfortowo, i dlatego też uważam że Bravo się trochę lepiej prowadzi. Czy lepiej wyciszona? Wydaje mi się że tak, ale jakiś wielkich różnic nie pamiętam. Jeździłem dieslem 1.6, 1.9 TwinTurbo i benzyną 1.8. Każda z nich była fajna, no i do ta regulowana tylna kanapa... ;)
 #106056  autor: stepien
 20 lis 2018, 01:18
rybsztein pisze:Gdyby nie te paskudne tylne lampy ;/
Albo rewelacyjne...jednak Włosi potrafią stworzyć linię obok której nie da się przejść obojętnie ;)

A co do wygody to najbardziej chodziło mi o fotele, bo rozumiem że zawieszenie jest identyczne z Bravo i Stilo.

Pzd
 #106183  autor: Toolbox
 21 lis 2018, 21:14
Delta ma dłuższy rozstaw osi co widać mocno po miejscu na tylnej kanapie. Co do wyciszenia to zdania są podzielone, niektórzy twierdzą, że musi być lepsze bo Delta była poziomowana jako klasa premium ale w praktyce jest podobnie. Wnętrze identyczne, plastiki też, wady i bolączki dokładnie jak w Bravo. Może tapicerka wyższej jakości ale za to wygląda jak fotel babci. Moim zdaniem szukaj konkretnego egzemplarza w dobrym stanie, jak trafi się Bravo bierz Bravo, jak Delta to Deltę :)
 #110267  autor: mariusz71
 27 sty 2019, 10:45
Jeśli zależy Ci na większej ilości miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy to zdecydowanie Delta, Bravo jest go bardzo mało. A i jeszcze Delta ma oryginalne led do jazdy dziennej i światła tylne w technologi led, czyli nowocześniej /współcześniej/.