• Skóra na kierownicy - wytarcia - po jakim przebiegu

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #105851  autor: zmazur
 17 lis 2018, 10:32
Mam pytanie, czy te kierownice skórzane w Bravo są takiej kiepskiej jakości? Widziałem już kilka ogłoszeń, na których przebieg wskazywany był na okolice 100 tys. km, a kierownica po lewej stronie (tej od szyby) potrafiła już być wytarta.
Czy takie wytarcie jednoznacznie oznacza, że przebieg jest skręcony?
 #105852  autor: maciaty
 17 lis 2018, 10:35
Nic nie oznacza, potrafiła pękać, łuszczyć się i ścierać przy niskim przebiegu. To nie skóra a jakieś eko gowno. Na gałce to samo.


By iPhone X
 #105853  autor: Cwiara
 17 lis 2018, 10:38
Poprawili jakość w poliftach ale i tak zdarzają się auta z mocno wytartymi , nawet zdartą skóra na kierownicy :(
 #105856  autor: kubajg
 17 lis 2018, 11:12
Wszystko zależy od użytkowania, u mnie na kierownicy ta kiepska "skóra" z 2007 wygląda prawie jak nowa a przebieg mam 166kkm. Może w 2 miejscach są jakieś małe ubytki/rysy. Jak ktoś ma szorstkie łapy albo wystające pierścionki itp. to pewnie wtedy szybko się wyciera.

Za to na gałce już mi się trochę zdarła :D

Najlepsze że kiedyś pytałem kilka firm w okolicy które zajmują się obszywaniem i ŻADNA nie podjęła się demontażu kierownicy, obszycia i ponownego montażu. Wszyscy chcą żeby przywieźć im samą kierę, albo jeszcze lepiej przysłać chyba żeby nie mieć kontaktu z klientem :twisted: Więc mam ich głęboko w D... :roll:
 #106175  autor: marajan
 21 lis 2018, 19:37
Ja mam auto 2007r z Włoch 258tys. na liczniku i na kierownicy jest w bardzo dobrym stanie. Myśle ze to w dużym stopniu zasługa wspomagania kierownicy z funkcja „city”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #106214  autor: slimok5
 22 lis 2018, 12:39
Przyczyną łuszczenia się tej skóry (albo "skóry") może być nieodpowiednia chemia. W sensie, ktoś tak bardzo dba o samochód, że smaruje tą kierownicę PLAKiem (czy czymś innym), albo i nawet samą wodą co tydzień. Co powoduje, że traci ona jakieś tam właściwości i się łuszczy. To tylko domniemanie, ale może tak być.

EDIT: co do auta z Włoch, to mój wuj powiedział, że nie warto kupować bo przegrzane silniki mają :D
 #106784  autor: Kilgore
 01 gru 2018, 13:49
Mam auto z początku produkcji. Wiedząc co mnie może spotkać z kierownicą, zacząłem się z nią pieścić, używając kosmetyków czasem droższych od kremów żony.
Nic nie pomogło. Przy ok 40K zaczął się proces łuszczenia. Zauważyłem że duży wpływ na to miały nie pierścionki, szorstkie ręce itp, tylko temperatura. W lato ten skaj schodził płatami. Obszycie rozwiązuje problem, więc nie ma się co przejmować.