• Pomoc przy zakupie - Bravo a rodzina ?

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #37169  autor: Elmario
 12 wrz 2016, 11:10
Mój problem przed zakupem Bravo jest inny niż wybór egzemplarza gdyż mam w rodzinie bravo z salonu 1,4 T-jet 120 km z przebiegiem 60 k km z 2011 roku na wypasie ;) jednak mój "problem" to to ze ma to być jedyny samochód u mnie a dysponuje dwójką dzieci 5 i 3 lata :) i w związku z tym pytanie może do tych w podobnej sytuacji: czy wam ten samochód starcza jako auto do pracy na miasto i na wakacyjne (weekendowe) wyjazdy ? Jak z bagażnikiem który po cyfrach wydaje się duży ale czy miewacie jakieś problemy z zapakowaniem się do niego ( wchodzą walizki) ? Czy na dach zmieści się w razie czego jakiś rozsądnej wielkości Box (około 180 cm długi) tak by nie przeszkadzał w otwieraniu tylnej klapy itp. spostrzeżenia z użytkowania.
Autem jeździłem troszkę i o ile wstępny zachwyt po przesiadce z 14 letniej mazdy pramacy się pojawił o tyle jęk żony że taki mały niski i takie tam trochę mnie niepokoi. Sam samochodzik fajny i nawet jak się okazuje tylko trochę mniej przestronny od mojego minivana a największy dla mnie argument że auto krajowe, sprawdzone mały przebieg i dość dobrze utrzymane nie bardzo do niej trafia..
Wiec prośba o pomoc w poszukaniu argumentów które ją pomogą przekonać ;), bo teks w stylu .. no dobra podoba Ci się to kup .. trochę mi nie wystarczają ;).
 #37170  autor: metalman
 12 wrz 2016, 11:16
Wszystko zależy... Są tacy, którzy z dwójką dzieci bez problemu pakują się do Bravo i jadą na 2 tygodnie nad morze a są tacy, którzy z jednym dzieckiem jadąc na weekend w góry wyglądają jak cyganie - cały bagażnik pełny i dodatkowo graty w aucie na siedzeniach.

Dodano po 59 sekundach:
A żonie nigdy nie dogodzisz :P :D
 #37173  autor: kolejarz
 12 wrz 2016, 11:50
Zawsze możesz box dachowy wrzucić jak Ci się graty nie zmieszczą :D (ale czy wszystko trzeba zabierać?).

Obrazek
 #37413  autor: Elmario
 13 wrz 2016, 22:59
Noo Panowie i Panie stanęliście na wysokości zadania jako moja grupa wsparcia.. trochę zonie poczytałem i nie zostało z jej argumentów nic poza zwykłym marudzeniem :) jednak czekam dalej na życzliwego który dokona 3 pomiarów swojego pięknego bagażnika w celu wybicia ostatniego argumentu zony... że wszystkich walizek nie upchamy... kto pomoże ? :)

Baj de łej.. w mojej premacy mam z wyliczeń tylko 20 litrów więcej tylko dach trochę wyżej i więcej swobody do kręcenia się za dzieciakami wiec naprawdę dramatu nie ma ale chciałem się upewnić czy jest więcej takich 2+2 czy to raczej auto niezbyt nadające się dla rodziny jako główne auto.
 #37432  autor: lukaselk
 14 wrz 2016, 10:25
Ja mam subwoofer i wcisnąłem 4 zimowe 16" ale tak się zaklinowały, że wyciągnięcie ich to była niezła akrobacja :D
Od siebie tylko dodam, że podzielam zdanie na temat miejsca z tyłu. Mam 185cm wzrostu i gdy mam odpowiednio ustawiony fotel to za mną jest bardzo ciężko usiąść. Jest strasznie ciasno aczkolwiek dzieci lub niewysokie osoby "jakoś" sobie poradzą.