• Wybór samochodu - Fiat Punto czy Fiat Bravo

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #27412  autor: Maagu
 07 cze 2016, 20:04
Hej,

Na wstępie jako że jest to mój pierwszy post chciałbym was serdecznie przywitać - Cześć :)

Więc, w roli wstępu :

Od jakiegoś czasu (~2 miesięcy) szukam auta dla żony (micra niedługo RIP),
Pierwsze poszukiwania skupiały się głównie na segmencie B, gdyż ma to być drugie auto w rodzinie.
Aktualnie posiadam też golfa 4 w dieslu - który objeździ swoje pewnie aż do czasu aż dostane służbowe(a jak nie to sobie kupie bravo :P).
Do pracy mam jakieś 50km autostradą w jedną stronę więc się sprawdza.

Nie wiedząc z żoną co wybrać, zaczęliśmy mocniej przyglądać się autom na ulicach oraz odwiedziliśmy giełdę,
Tam urzekło nas Punto Evo, oraz o dziwo - coś lekko większego Bravo (i dzięki temu tu jestem)

ogólnie do pracy moja żona ma raptem 5km. (w jedną stronę dzieciaki z tyłu) więc uknułem niecny plan,
kupie auto mocniejsze - żona nie będzie płakać na spalanie(chociaż jej micra pali jakieś 11-12L na 100 xD) - mało jeździ a ja wreszcie będę miał frajdę z jazdy autem :)

Teraz rozpoczyna się seria pytań,

- bardzo ciasny i zapakowany parking u żony pod pracą, czy jednak rozmiar Punto nie będzie przewagą nad Bravo?
- Osobiście skłaniam się nad Bravo - mówi się że większe auta zawsze są bezpieczniejsze :) - jakie jest wasze zdanie?
- czy za ~20tyś jestem w stanie kupić "dobre" Bravo ?
- a i jeszcze jedno nie mniej ważne benzyna czy diesel ? - głównie małe przebiegi, ale 3/4 drogi mojej żony to ekspresówka(86), a i ja bym go od czasu do czasu przegonił ;)


Od tygodnia przeglądam też ogłoszenia Bravo i rozstrzał cen i przebiegów i nie wiadomo czego jeszcze jest przeogromny, i trochę jestem zagubiony (a nawet bardzo)

Pozdrawiam
Bartek
 #27415  autor: gumimis
 07 cze 2016, 20:17
Punto na pewno łatwiejsze do parkowania, bravo oferuje lepszy komfort; w cenie ~20tys szukałbym benzyny 90KM -demon szybkości to nie będzie ale spanie na dystansach 5 kilometrowych powinny być mniejsze niż w Micrze. Poza tym w cenie ~20 łatwo znajdziesz zadbane auto z 90KM
 #27497  autor: grzech1991
 08 cze 2016, 11:01
Dla mnie nie ma sensu pchać się w diesla, benzyna w zimę przy 5km ledwo się zagrzewa... i to po mieście.

Trochę Twoje wymogi się rozjeżdzają. LPG nie ma sensu, diesel mniej pali. Auto dla kobiety do pracy, ale dynamiczne.

Nie pogodzisz tego. Tak jak pisałem, moje zdanie to bravo t-jet 120KM - łatwo znaleźć zadbane i w miarę dynamiczne, ew. punto evo. Ale tam silników nie znam.
 #27684  autor: daras
 09 cze 2016, 21:41
Na krótkie dojazdy miejskie nie pchałbym się w ogóle w Bravo z motorem 1.4, z turbiną.
Do takiej jazdy to zdecydowanie Punto z najprostszym benzyniakiem, czyli 1.2 bez gazu (po co problemy).
Będzie podobnie pojemny wewnątrz jak Bravo, za to dużo łatwiejszy w parkowaniu i tańszy w utrzymaniu.
Jeszcze lepszą propozycją do miasta jest Panda, którą da się zaparkować w miejscach, gdzie np. Bravo może tylko pomarzyć.
 #27687  autor: gumimis
 09 cze 2016, 22:12
Punto wewnątrz jest znacznie mniejsze niż bravo; co do silnika Punto to najlepszą opcją jest 1.4 77KM -pali mniej niż 1.2 - na bardzo krótkich trasach w mieście(2-3km) ciężko jest uzyskać spalanie wyższe niż 7,5L.