• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #88610  autor: Cwiara
 16 mar 2018, 21:34
Ten to już tylko w dieslu chyba że benzyna będzie w tej cenie co w USA :millionaire: i przy tych zarobkach...
 #88611  autor: kocyk
 16 mar 2018, 21:42
tu wchodzi w rachubę Fiat Freemont 3.6 V6 280KM LPG
 #88612  autor: Cwiara
 16 mar 2018, 21:44
No to tłusta fura :speechless:

Dodano po 1 dniu 14 godzinach 10 minutach 6 sekundach:
Dla zainteresowanych T-Jet , dzisiaj oglądany , trochę bieda ale stan fajny.Krajowy , mały przebieg , garażowany.
Cena mhhh :twisted: zbyt wygórowana i jeszcze to że nowa oferta. Negocjacje bez efektu.Znajomy chciał kupić ale zrezygnował , jak postoji to może zjedzie z ceną ;)
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zGcd5.html
 #88857  autor: Andykrk
 19 mar 2018, 20:23
Witam wszystkich,

Jutro jadę ogladnąć ten samochód:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... zIYXu.html

Przyznam się, że docelowo szukam Meganki (nie bijcie!), ale wpadła mi w oko ta oferta. Poczytałem wstępnie i będę dalej wertował odmęty internetu w poszukiwaniu informacji o tym aucie, ale jako 100% laik (pierwsze auto) bankowo coś przegapię. Wyposażenie full wypas biorąc pod uwagę to co w tej cenie oferuje Megane.

Czy możecie podpowiedzieć gdzie koniecznie zerknąć w tym aucie, co sprawdzić i o co spytać aby mieć pewność co do auta? I tak pośle go do ASO (Auto Krak), tylko chciałbym mieć pewność, że warto. Samemu grzebie gdzie się da, odsłaniam dywaniki, siedzenia, wszystko z bagażnika, sprawdzam co działa i takie inne podstawowe laikowe rzeczy co każdy umie, no i jeżdżę oczywiście :)

Kilka stron wcześniej widziałem, że kolega zuczek92 pytał o inne oferty tego sprzedającego tj:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 37fbcc5520
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 37fbcc5520

Może dadzą Wam trochę większy obraz "profilu" sprzedającego. Jedno kombinowane = wszystkie kombinowane?

Dziękuję Wam bardzo! :karate:
 #88877  autor: Malinn
 19 mar 2018, 23:18
Witam,

Jestem po oględzinach tego auta:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 2f56f9c680

Auto na pierwszy rzut oka zadbane, na karoserii jedna mała wgniotka i parę kosmetycznych rzeczy( niedziałające usb, szwy które puściły na gałce skrzyni biegów, lekko pęknięta obudowa lewego lusterka). Auto miało szkodę parkingową, drzwi i nadkole robione w aso na koszt sprawcy (oglądałem zdjęcia i faktury) + do tego kilka napraw robionych także w ASO (wszystkie naprawy robione u Dukiewicza na warszawskiej pradze; min rozrząd, dwumasa i parę innych, na wszystko FV ) Jazda próbna generalnie bez zastrzeżeń większych, jedynie co mnie niepokoi to dość twardo/ciężko chodzące sprzęgło (aktualnie jeżdżę Fiatem Stilo, sprzęgło chodzi lekko i przyjemnie, nawet przed niedawną wymianą chodziło lżej niż w Bravie), do tego jedynka troszkę ciężej ''wchodzi'' (w Stilo był podobny problem, wymiana linki załatwiła sprawę), podkreślę, że dwumas została zrobiony raptem 30kk temu.
Do tego mały problem z climatroniciem, lewa strona wieje trochę cieplejszym powietrzem niż prawa (defroster, nagrzewnica, siłowniki ? )

No i najważniejsza sprawa, auto już zaklepałem, jutro przegląd, jeżeli ewentualnie się zdecyduje na zakup od razu wstawiam auto na usunięcie klap wirowych (na tą chwilę nie zauważyłem żadnych objawów wskazujących że coś jest nie tak, ale nie jestem też ekspertem)

Dodam, że sprzedający jest osobą prywatną, drugi właściciel, samochód kupował dla siebie i robił pod siebie, podczas rozmowy wskazał wszystkie mankamenty, sprzedaje bo kupił nową Octavię :P

Co myślicie ?

Pozdrawiam ! :)
 #88879  autor: kubajg
 19 mar 2018, 23:42
@Malinn Na pewno nie jest to wersja Sport, ale to pewnie sam zauważyłeś :) Wg. VIN to Emotion. Poza tym klasyczny nadmiar poduszek w opisie. Pytanie dlaczego nie działa USB? Czy sprzedawca mówił że już wcześniej nie działało? Czasem odpięcie klemy na chwilę może pomóc, jak nie to może być trafiona cała centralka. Tematu aktywatorów bym nie "olewał", naprawa to jednak grubsza robota która może się wiązać ze zrzucaniem deski. Sprzęgło nie powinno chodzić zbyt twardo w Bravo. Problemy z "1" to raczej norma. Sprawdź też czy jest DPF, który w tym silniku lubi sprawiać problemy. Ale jak kupione w PL to raczej nie ma.
 #88880  autor: Malinn
 19 mar 2018, 23:58
@kubajg, Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :) Zgadza się, to wersja Emotion jednak nie przeszkadza mi to jakoś bardzo :) Co do USB, przestało działać niedawno, na ostatnim przeglądzie w ASO powiedzieli, że to drobna usterka i koszt zrobienia to 100 zł brutto. Właśnie tematu climatronica olewać nie zamierzam, i na wiosnę na pewno się za to bym wziął (po ewentualnym zakupie) generalnie planuje doinwestować, ale też nie ukrywam, że mimo braku jakichkolwiek objawów trochę się obawiam klap wirowych (naczytałem się sporo i często ludzie nie zauważają że problem ''już jest''). Co do sprzęgła, poza ''twardym chodzeniem'' (tragedii nie ma jeszcze, ale jak pisałem jest różnica odczuwalna) dość mocno/szybko sprężynuje/odbija do góry a także wcześnie łapie (1/3 max w połowie puszczania).

Co myślisz ? (filtr DPF skontroluje jutro)

Dodam jeszcze na szybko, że ze względu na powyższe mankamenty udało mi się też zejść z ceny, na doinwestowanie mam budżet w wysokości 4-5k zł. Nie ukrywam, że Bravka mi się ''marzy'', mimo że Stilo bardzo lubię i nie mogę narzekać na eksploatację ( brak poważnych napraw, jedynie z przygód strzeliła przednia sprężyna co jest dość typowe) to mimo wszystko chcę się jednak przesiąść ;)
 #88881  autor: kubajg
 20 mar 2018, 00:37
Ogólnie jako całość wygląda uczciwie, tym bardziej jeśli sprzedawca zszedł z ceny to może warto go przygarnąć i doprowadzić do ładu :) Minusy mniejsze lub większe zawsze będą, w końcu to już zazwyczaj ok. 10 letnie auta i trzeba się z tym liczyć. Przebieg nie jest duży, więc o klapy bym się specjalnie nie martwił. Ja usuwałem przy 130kkm i były wszystkie na miejscu.
 #88887  autor: Wochu
 20 mar 2018, 10:29
@Andykrk - "Fiat znajduje się w Miechowie 30km od Krakowa" byłem tam ! Gość chyba same bravo ściąga. Totalna padaka. Sam tam chciałem kupić, oglądałem 5 różnych u niego i żadnego nie wybrałem.
Widziałem samochód nie przygotowany do sprzedaży to w środku sterta trocin, jakieś uszczelki, wysmarowane wszystko.
Generalnie handlarz to straszny krętacz...
 #88896  autor: Andykrk
 20 mar 2018, 11:27
@Wochu kurde jestem już prawie na miejscu. Cóż oglądne i zobaczymy. A nie patrzyłes konkretnie na ten model prawda?
 #88985  autor: wrotecki
 21 mar 2018, 15:43
Zajechana kierownica , ten dywanik kierowcy też elegancki, z gałki do zmiany biegów chyba też nitki wychodzą. Tylny znaczek do wymiany
 #89003  autor: kubajg
 21 mar 2018, 18:59
To akurat mało istotne wady, tym bardziej że to 2007 rok. Ogólnie oferta wygląda ciekawie i warto by go sprawdzić. Ciekawe jak skrzynia ;)
 #89016  autor: PingNoMore
 21 mar 2018, 19:56

as23 pisze: 1.4 90 w sporcie był ostatnio pod Łodzią, chyba w Łasku, pierwszy raz widziałem w sumie, głownie 120 i 150 są spotykane.
Spotkałem kupca na stacji benzynowej 10 minut po tym jak kupił ten samochód.



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 #89158  autor: scyzoryk
 23 mar 2018, 15:25
Witam Was!
Zastanawiam się nad kupnem swojego bravo :) Mam w pobliżu dwie oferty, i chciałbym poznać waszą opinię na ich temat. Jeszcze nie byłem ich oglądać, ale pewnie wkrótce się wybiorę.

Pierwsza:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 7123c82b18

Druga:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... 47726f04bb

Oba rocznik 2010, podobna cena. Pierwszy - polskiej produkcji, oferta prywatna. Drugi - sprowadzany, komis, w sporo lepszym wyposażeniu. Cena ponad 26k to - tak mi się wydaje - niemało za bravo. Szczególnie, że oba auta nadal siedzą na M32. Niby przy takim przebiegu nie powinno być problemów ze skrzynią, ale jest to jednak spory minus jak na auto z rocznika 2010.

Co o nich myślicie? Stosunek cena/stan techniczny wydaje się w porządku? Z tego co widziałem i wyczytałem (sprzątnęli mi ofertę z przed nosa :D ) roczniki 2008 czy 2009 można dostać za nawet 4-5k mniej. Warto tyle dopłacać?

Z góry dzięki za opinię :)
Krzychu
 #89161  autor: Szarlatan93
 23 mar 2018, 15:47
Znajoma po obejrzeniu mojego bravolota przymierza się do zakupu dla siebie i obczaiła coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8

Dodano po 12 minutach 49 sekundach:
PS. Czy mi się wydaje, czy to Bravo nie ma: Podgrzewanej szyby przedniej, AUX, Podgrzewanych siedzeń, Tempomatu i czegoś tam co zapomniałem? :D
 #89169  autor: wrotecki
 23 mar 2018, 18:04
W tym ezgemplarzu nie widzę aux i tempomatu. O podgrzewanej przedniej nie słyszałem.
 #89180  autor: Szarlatan93
 23 mar 2018, 18:45
Do tego to mam pewność, natomiast mógłby ktoś zweryfikować czy to coś ma czujnik deszczu, przednie czujniki parkowania i podgrzewane siedzenia, bo akurat tego sam nie mam w swoim bravolocie, ale samych czujników nie widzę na zderzaku.
 #89183  autor: ananaspai
 23 mar 2018, 18:56
@Szarlatan93 gdyby miał przednie czujki oryginalne to obok radia po lewej stronie byłby przycisk do uruchamiania/wyłączania tak jak tutaj na zdjęciu
Obrazek
 #89185  autor: moris10
 23 mar 2018, 19:08
@scyzoryk
Ten z Niemiec to raczej ma coś nie tak z przebiegiem. Z kartek wynika, że w około 3m-c zrobił ponad 2 kkm. Co w 7 lat daje conajmniej 70kkm.
Moim zdaniem to ostatnio ceny Bravo się zatrzymały(rocznikowo zdrożały). Dwa lata temu jak kupowałem swoje Bravo to za 25 tys. można było dorwać dobry wypas w wersji sport.
Nie wiem czy warto dopłacać do ciemnych lamp i jaskrawych kratek zderzak.
@szarlatan93
To auto nie ma czujnika deszczu/zmierzchu, nie ma przednich czujników parkowania i na 99% podgrzewanych foteli (przyciski pod recznym) no i dodatkowo nie ma też paliwa ;)
Tylne czujniki mogą być uszkodzone, świecie się symbol czujników na wysleotlaczu(choć tu nie jestem pewien)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • 1
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 239