• Wybór samochodu - Fiat Punto czy Fiat Bravo

• Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.

Moderator: Pympek

#28738  autor: abezus
 18 cze 2016, 17:56
Maagu pisze:Szybkie pytanie:

http://otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-4 ... yqUeb.html

Co myślicie - coś się rzuca wam w oczy czy od razu umawiać się na oglądanie ?
Tradelux trupów nie sprowadza, czytaj przebiegu możesz być pewny oraz bezwypadkowości. Reszta do sprawdzenia na miejscu.
 #28739  autor: wwtcka
 18 cze 2016, 18:03
Może i przebieg jest udokumentowany ale nie świadczy o tym w jakim stanie technicznym jest samochód to zweryfikujesz tylko na miejscu, przypatrzyłem się jeszcze i wychodzi na to że trzeba by naprawiać/lakierować/wymieniać - drzwi tylne lewe i prawe, błotniki tylne, zderzak przód i tył, dojrzałem chyba jeszcze uszkodzenia błotników przednich i drzwi przednich lewych a naprawa miałaby wynieść 1200-1500 zł... dałbym za niego max 15 tys chyba że nie zrażają Cię typowe uszkodzenia samochodów z Francji i po prostu nie będziesz ich naprawiał.
 #31406  autor: tomek1985
 16 lip 2016, 20:53
Część ja szukałem właśnie t-jet'a 150km. ponad pół roku udało się kupić Bravo z forum :D Byłem oglądać kilka Bravo i okazało się ze to tzw perełki bezwypadkowe itp. itd. a ceny z kosmosu :shock: !! potrzeba cierpliwości żeby kupić zadbane Bravo :) na zdjęciach auta wyglądają super a po kilku
minutach oględzin czar pryska :(
 #34787  autor: elemel
 18 sie 2016, 13:47
No i jak Maagu udało Ci się coś znaleźć? ;)
 #34839  autor: adamb
 18 sie 2016, 19:47
Maagu pisze:A co do gazu.. raz że nie wjadę na cześć parkingów pod galeriami, dwa zanim mi się to zwróci przy moim planowanym przebiegu poniżej 10k rocznie ... to jakoś nie widzę sensu :)
Ja jeżdżę ok 15kkm rocznie, instalacja (droga!) zwróciła mi się po roku z kawałkiem. Wjeżdżam wszędzie, mam wlew schowany pod klapką, więc mam gdzieś te absurdalne (i chyba bezprawne) zakazy.
 #34855  autor: wwtcka
 18 sie 2016, 21:04
@adamb ile kosztowała instalacja i ile więcej pali Ci samochód na gazie?
 #34865  autor: gumimis
 18 sie 2016, 21:37
w świetle dzisiejszych przepisów które zostały przegłosowane przez sejm już wkrótce jazda na LPG może być nie opłacalna....
 #34878  autor: robertk1
 18 sie 2016, 22:13
mozesz rozwinąć tą kwestię przepisów odnośnie LPG?
 #34880  autor: bielaPL
 18 sie 2016, 22:19
adamb pisze:
Maagu pisze:A co do gazu.. raz że nie wjadę na cześć parkingów pod galeriami, dwa zanim mi się to zwróci przy moim planowanym przebiegu poniżej 10k rocznie ... to jakoś nie widzę sensu :)
Ja jeżdżę ok 15kkm rocznie, instalacja (droga!) zwróciła mi się po roku z kawałkiem. Wjeżdżam wszędzie, mam wlew schowany pod klapką, więc mam gdzieś te absurdalne (i chyba bezprawne) zakazy.
A ja mam Pb plus korek w zderzaku po zdjetej lpg i też mnie puszczają. Problem będzie dopiero jak coś się stanie ;)
 #34894  autor: gumimis
 18 sie 2016, 23:19
@robertk1 Jeżeli cena LPG skoczy do 3zł za litr to przestanie to być opłacalne, jeżeli ceny benzyny utrzymają się na obecnym poziomie lub mało opłacalne gdy cena benzyny będzie po 5zł/l

http://moto.onet.pl/aktualnosci/branza- ... azu/nknbzv
http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/p ... ,10451828/
 #34895  autor: adamb
 18 sie 2016, 23:20
@wwtcka zapłaciłem 3,5 klocka; gazownicy (którzy są b. sensowni wg mnie i wielu innych korzystajacych z ich usług) od razu powiedzieli, że jesli to ma dobrze chodzić to muszą mi założyć BRC (co oczywiście nie oznacza,ze nie ma innych, dobrych instalacji; oni po prostu z tych lepszych mają BRC) i to w wersji "mocnej". Pali ok. 15% więcej na gazie, ale to są dane z porównania ze wskazaniem komputera (jak kupiłem samochód to od razu założyłem gaz (poprzedni też był z LPG i mam wyłącznie dobre doświadczenia), więc nawet nie wiem ile realnie spalał benzyny).
pzdr
 #34904  autor: bielaPL
 19 sie 2016, 06:42
gumimis pisze:@robertk1 Jeżeli cena LPG skoczy do 3zł za litr to przestanie to być opłacalne, jeżeli ceny benzyny utrzymają się na obecnym poziomie lub mało opłacalne gdy cena benzyny będzie po 5zł/l

http://moto.onet.pl/aktualnosci/branza- ... azu/nknbzv
http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/p ... ,10451828/
Nie skoczy. Znikną tylko małe lpg . Ale małych cpn z samą benzyną też już dawno nie widziałem...
 #78100  autor: rabauken
 14 lis 2017, 16:13
Czy ma ktoś porównanie Grande Punto 8v 77KM vs Bravo 90KM? Jeżdżę obecnie GP i chciałbym coś trochę mocniejszego ale mam obawy przed kosztami związanymi z mocniejszymi silnikami. Zastanawiam się czy Bravo z 90KM będzie odczuwalnie żwawsze niż GP z 77 konnym silnikiem czy jednak różnicy nie będzie czuć. Jeździłem wcześniej VW Borą 1.9tdi 90KM i tam aż tak mi nie brakowało mocy jak w GP.
 #78101  autor: kml
 14 lis 2017, 16:21
@rabauken , życie masz jedno. Spróbuj czegoś mocniejszego :D
 #78104  autor: grzegorz74
 14 lis 2017, 16:55
rabauken pisze:Czy ma ktoś porównanie Grande Punto 8v 77KM vs Bravo 90KM? Jeżdżę obecnie GP i chciałbym coś trochę mocniejszego ale mam obawy przed kosztami związanymi z mocniejszymi silnikami. Zastanawiam się czy Bravo z 90KM będzie odczuwalnie żwawsze niż GP z 77 konnym silnikiem czy jednak różnicy nie będzie czuć. Jeździłem wcześniej VW Borą 1.9tdi 90KM i tam aż tak mi nie brakowało mocy jak w GP.
Nie odczujesz żadnej różnicy, szukaj min. T-jeta 120 KM.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

#78106  autor: rabauken
 14 lis 2017, 18:46
No dobra, to szukam ;) tylko kurde ciężko z tymi autami, oj ciężko.