• Bravo 1.6 M-Jet 105KM/120KM

• Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.

Moderator: Pympek

#70228  autor: Avellis
 12 sie 2017, 10:40
Witam, mam okazje zakupić Fiata Bravo 2011 1.6 Diesel, wiecej w sumie nie wiem, auto od znajomego, którym jeździł od nowości, więc mam pewność, że przebieg ok 160tys km jest oryginalny i nie był bity.
Moje pytanie odnosi się co do wrażeń tego auta, nigdy wcześniej nie miałem fiata, i mam do was pytania:
1)Jakie są Wasze ogólne wrażenia z tego auta?
2)Czy 1.6 Diesel (nie wiem która dokładnie wersja) jest jakimś bardzo awaryjnym silnikiem? i jak z jej dynamiką?
Z góry mówię, iż nie mogę się go na tą chwile dopytać, ponieważ wyjechał na wakacje, i wyłączył telefon ponieważ jest poza UE
Dziekuje :)
 #70294  autor: Przemo
 12 sie 2017, 20:50
Zacząć chyba należy od tego jaki kolega ma silnik, ponieważ 120km ma dpf a 105km nie, przynajmniej na nasz rynek. Ja mam 105km i dla mnie nadal ten silnik jest optymalny i co ważne oszczędny . Gdyby ten silnik był teraz w Tipo kombi ( oczywiście bez dpf :D ) no to bym już dawno go zamówił, a tak sprzedaje i idę do konkurencji.
Co do wrażeń i dynamiki musisz chyba sam się przejechać by wyrobić sobie własną ocenę. Dla mnie i mojej rodzinki 2+1 , przy max załadowany bagażniku i klimie pracującej non stop, nie czuje braku mocy/dynamiki gdy trzeba wyprzedzać itp.
 #70307  autor: Michals
 12 sie 2017, 22:33
Jeśli auto jest z 2011 roku to niezależnie od mocy dpf jest. Jeśli był regularnie serwisowany to o silnik bym się nie martwił.
@Przemo A jaka konkurencja oferuje jeszcze diesla bez dpf? 1.6 Multijet w Tipo ma chyba tylko inny układ wtryskowy, a poza tym jest to ten sam silnik co w Bravo.