• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #145126  autor: kolejarz
 10 sty 2022, 13:53
Ponad 300 sztuk Bravo na sprzedaż a Ty taki "wynalazek" wykopałeś...belka do wymiany? Dlaczego-zgnita czy był dzwon? Jak się coś wysypie to popłyniesz jak Batory do USA...wydasz na tego złomka 16/17 tyś a w zanadrzu na naprawy etc jeszcze pewnie z 5/6 trzeba będzie mieć, co finalnie da min 23-25 tyś a za taką kasę to możesz mieć na przykład taki wózek: Bravo Black znam ten samochód, bo jeździł nim długo kolega z naszego forum, ale po urodzeniu dzieciaków musiał kupić coś większego. Bravo jest naprawdę godne polecenia. Na pw mogę dać Ci namiar.
 #145167  autor: dociolek
 12 sty 2022, 14:03
@kolejarz
Wiesz coś więcej na temat tego samochodu? Historia, czy coś było modzone itd?
 #145171  autor: ochkarol
 12 sty 2022, 17:12
@dociolek
Nie możesz skontaktować się ze sprzedającym?
Może poda Ci nick z forum to sobie prześledzisz historię postów.
 #145530  autor: Krzychu112007
 03 lut 2022, 08:02
Co sądzicie o tym egzemplarzu?
Na zdjęciach wygląda nieźle i to już wersja poliftowa.
Warto zainteresować się?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... EqnzI.html

I jeszcze jak to wygląda z tablicami muszę go na lawecie przywieść do Łodzi czy mogę nim przyjechać?
 #145537  autor: MarcoW77
 03 lut 2022, 16:51
Ja ostatnio sprawdzałem tego:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... EpKTT.html

Też wyglądał w ogłoszeniu na fajny egzemplarz. Niestety był cięty i spawany od strony kierowcy próg tylnych drzwi, większy kawałek. Odpicowany nieźle pod sprzedaż, ale szpachli nad rogiem tylnych lewych drzwi przy uszczelce co niemiara. Ostrzegam innych przed tą ofertą. Sprzedawca mówił, że stan perfekt, bezwypadkowy.
 #145540  autor: ochkarol
 03 lut 2022, 18:34
Krzychu112007 pisze: 03 lut 2022, 08:02 Co sądzicie o tym egzemplarzu?
Na zdjęciach wygląda nieźle i to już wersja poliftowa.
Warto zainteresować się?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... EqnzI.html
Na historiapojazdu.gov.pl, w zagranicznej bazie danych "Odnotowano uszkodzenie pojazdu" (wg AutoDNA). :twisted:

Krzychu112007 pisze: 03 lut 2022, 08:02I jeszcze jak to wygląda z tablicami muszę go na lawecie przywieść do Łodzi czy mogę nim przyjechać?
Jeśli ma ważne badania techniczne i będziesz miał OC to możesz jechać.
Ja jednak wykupiłbym komplet OC+AC przed podróżą. Ale to już tylko moja osobista porada.
 #145638  autor: Deleine
 08 lut 2022, 23:23
Hej. Zamierzam kupić moje Bravo 1.4 T, obecnie jeżdżę Stilo 1.9 JTD 80 KM. Szukam jednak benzyny bo robię głównie trasy po mieście od czasu do czasu poza miasto. Co powiecie o tym egzemplarzu?
https://www.olx.pl/d/oferta/fiat-bravo- ... derIndex=7

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :angel:
 #145640  autor: kerajkaso
 09 lut 2022, 00:54
Jesteś z okolic Lublina ? Ja mieszkam i pracuje w komisie w Lublinie. Moge pomoc Ci sprawdzic autko. Ale miernika lakieru nie nam.
 #145715  autor: gwidon997
 13 lut 2022, 09:54
Deleine pisze: 08 lut 2022, 23:23 Hej. Zamierzam kupić moje Bravo 1.4 T, obecnie jeżdżę Stilo 1.9 JTD 80 KM. Szukam jednak benzyny bo robię głównie trasy po mieście od czasu do czasu poza miasto. Co powiecie o tym egzemplarzu?
https://www.olx.pl/d/oferta/fiat-bravo- ... derIndex=7

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :angel:
Witam
Jak myślicie auto warte uwagi? Oglądał już ktoś?
 #145716  autor: kolejarz
 13 lut 2022, 10:31
Cóż można wywnioskować po obejrzeniu zdjęć; lampy oryginalne tak jak i halogeny których stan wypalenia pozwala sądzić, że przynajmniej przód nie był bardzo (lub nigdy uszkodzony), środek posiada typowe bolączki czyli wytartą kierownicę, gałkę-nie wiadomo jak reszta wygląda, bo zdjęć foteli brak. No i ostatnie zdanie w opisie :"Jazda próbna po wcześniejszym okazaniu gotówki". Mam mu pokazać 18 tyś zł czy 18 zł wystarczy? :mur: taki, trochę niezbyt przyjemny ten tekst...
 #145719  autor: gwidon997
 13 lut 2022, 11:29
Na klapie widać rudą plamkę, na zderzaku rysę,
Sprzedający twierdzi że wszystko porobione. Ten tekst na koniec fakt faktem niezbyt miły, tak samo jak ten o znawcach i marudach.
Niezbyt dysponuje czasem żeby pojechać i oglądnąć, a do tego kawałek mam. Szukam jakiegoś fiacika z gazem z wersji sport ale nic ciekawego nie ma
 #145720  autor: kolejarz
 13 lut 2022, 11:39
Rdza/plamka na klapie normalka, przynajmniej nie była malowana :D a po Co ci ten gaz? w 150 tak średnio się sprawdza w 120 lepiej ale i tak nie jestem zwolennikiem tego paliwa, tylko czyste gasoline
 #145721  autor: arg
 13 lut 2022, 12:04
kolejarz pisze:150 tak średnio się sprawdza w 120 lepiej
Tak samo gaz średnio sprawdza się w seju 0,9 jeżeli jest zrobiony kierując się kryterium 100% cena przez jakiegoś paprocha. Odpowiednio dobrane komponenty do specyfiki działania t-jetów i wybór instalatora posiadającego wiedzę na ich temat jest kluczem do sukcesu.

Mam t-jeta 150 z lpg, 430kkm przebiegu, z których 310kkm na gazie. Silnik działa jak złoto, nie ma żadnej odczuwalnej różnicy w dynamice pracy silnika po zmianie paliw.

Ale poza tym kupowanie auta z lpg to loteria, bo nie wiesz czy ktoś wcześniej regularnie serwisował instalację i czy dbał o samochód. Jako przykład - kiedyś do znajomego przyjechała na warsztat pewna pani swoim punciakiem, bo nie jeździł, gasnął, dławił się, ogólnie padaka. Okazało się, że pani ta kupiła punto kilka lat wcześniej, założyła gaz i na tym jej historia serwisowa instalacji lpg się skończyła.

Jeżeli kupować auto z gazem to obowiązkowo podpiąć się do sterownika lpg we własnym zakresie lub w serwisie, i tak samo podpiąć się do sterownika silnika i sprawdzić parametry pracy. Jeżeli sam nie potrafisz to ogarnij kogoś kumatego ze sprzętem.
 #145723  autor: gwidon997
 13 lut 2022, 12:13
kolejarz pisze: 13 lut 2022, 11:39 Rdza/plamka na klapie normalka, przynajmniej nie była malowana :D a po Co ci ten gaz? w 150 tak średnio się sprawdza w 120 lepiej ale i tak nie jestem zwolennikiem tego paliwa, tylko czyste gasoline
Zależy mi na gazie ponieważ auto ma służyć głównie na dojazdy do pracy, i bądź co bądź gaz jest najbardziej ekonomiczny. Myślalem kiedyś o dieslu ale na krótkie trasy była by to porażka po całości.
Brałem też pod uwagę kupno czystej benzyny i założenie gazu ale to generuje dodatkowe koszty i potrzeba sporo czasu żeby się inwestycja zwróciła.
 #145724  autor: kolejarz
 13 lut 2022, 13:15
Jak tam kto woli ;) ja do pracy mam w jedną stronę 14 km x2 =28 km, ale, że robię po 12 godzin to wychodzi mi przeciętnie 12-14 tur w miesiącu czyli ok 30 km x 14 =420 km na sam dojazd do pracy miesięcznie, co przy średnim spalaniu 7.5 litra w zimie i 7 litrów (przeciętnie) w lecie składa się na ok 30 litrów pb na sam dojazd do pracy a przy dzisiejszych cenach wychodzi powiedzmy 160 zł co wcale wielkim kosztem w budżecie nie jest. W lecie jak nie pada to biorę rower, tak samo w miasto nie często jadę samochodem-zresztą tu mam wszędzie blisko. Zważywszy na powyższe od 8 lat sama benzyna a o gazie nigdy nie myślałem. Kilka razy w roku dłuższy wyjazd po 300-400 km się trafi no ale to jest wyjątek od powyższej reguły. Warto czasem właśnie skalkulować sobie wszelkie za i przeciw bo może się okazać, że wielkich oszczędności się nie osiągnie a serwis instalacji, przeglądy itp mogą jeśli nie w całości to w większym stopniu pochłonąć oszczędności z jazdy na lpg.
 #145732  autor: glapek5
 13 lut 2022, 21:13
Jeśli chodzi o to niebieskie Bravo z linku wyżej.
Właściciel poprzez FB szukał z rok, jak nie dłużej, Bravo dla siebie - wrzucał taki post o stałej treści więc zapadł mi w pamięć, widziałem go bez przesady kilkanaście razy. Kiedyś tam napisał też, że ileś egzemplarzy oglądał, ale w każdym było coś nie tak (to nie cytat, ale taki był przekaz).
W końcu znalazł, krótko po zakupie pytał o jakieś tam typowe sprawy zwiastujące większe wydatki (aktywatory, skrzynia czy coś).
Teraz, po mniej więcej 2-3 miesiącach od zakupu wystawia na sprzedaż.

Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia we własnym zakresie.
 #145739  autor: gwidon997
 14 lut 2022, 08:46
Dziwne bo z treści ogłoszenia wynika że aktywatory są sprawne, a skrzynia po regeneracji. Do tego sprzęgło i rozrząd nie tak dawno wymieniane.
 #145789  autor: glapek5
 16 lut 2022, 21:04
Ja tylko piszę co pamiętam, kompletnie nie znam tego egzemplarza ani wcześniejszych napraw przy nim.
 #145817  autor: dociolek
 18 lut 2022, 14:45
Cześć, co myślicie o tym egzemplarzu?

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... EsvhO.html

Przebieg nieduży, wizualnie wygląda okej, niby komplet opon jest + serwis wraz z rozrządem był rzekomo robiony 10k temu.

Cena wysoka jak na przed lifta.

Jakieś opinie?
 #145818  autor: kolejarz
 18 lut 2022, 15:11
No wizualnie dość okej :), środek zadbany, kierownica oryginalna, roletka od ręcznego jak zawsze oberwana, halogeny przód wymienione bo są nie wypalone, komora silnika albo myta albo zadbana a może i to i to :) samochody drożeją z miesiąca na miesiąc, nawet się nie przyznaję za ile swojego kupiłem ponad 8 lat temu a ile teraz bym zawołał :D
daleko chyba nie masz, warto podjechać i sprawdzić przynajmniej jak klima działa i jak się skrzynia trzyma...
  • 1
  • 232
  • 233
  • 234
  • 235
  • 236
  • 239