• Pomoc przy zakupie Fiata Bravo - linki/ocena

  • Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Wszystko to co warto sprawdzić przed zakupem Nuova Bravo.
Regulamin forum: Obrazek
Dział jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
 #103730  autor: kolejarz
 15 paź 2018, 10:40
Jakiś "genius" nawet opisu nie doda ani poprawnie przebiegu nie wpisze...vin jest, daj do rozkodowania ciekawe co wyjdzie...

Przy okazji będąc na rowerze zajechałem obejrzeć to Bravo

Golas jak cholera, oponki jak z taczki w niehomologowanym rozmiarze (195/55 R16) ale dość świeże z 2016 roku-wielosezonowe goodyear'y. Lakierniczo nieźle, brak rys, otarć i zadrapań. Rocznik oczywiście 2007, przednia szyba wymieniona. Znaczek tył do wymiany-popękany, tłumik do wymiany-korozja znaczna. Fotele nawet nie wygniecione, środek ok. Opis na kartce wiszącej za szybą typowo handlarski-10 poduszek, grzane fotele itp...ale nawet nie miałem chęci typka w komisie naprostować :mur:
 #103767  autor: Vargas
 15 paź 2018, 18:34
Dzięki za sprawdzenie, miałem się wybierać na dniach żeby go obejrzeć :facepalm:
Dzisiaj byłem w Zamościu obejrzeć ten samochód:
https://www.olx.pl/oferta/fiat-bravo-sp ... b966c1f34a
Facet użył chyba ze 2 puszek plaka żeby go wypicować, mieszek zmiany biegów wymieniony na nowy i niechlujnie przyczepiony na jakieś rzepy, nić przy gałce biegów pozrywana, poza tym środek niby okej. Poprosiłem o VIN samochodu bo nie było w ogłoszeniu, koleś zapytał "a po co mi?", zapytałem jeszcze o możliwość zrobienia zdjęć dla siebie, znowu to "a po co mi?". Następnie pretensje, że przyjechałem samochód oglądać a nie kupować i on nie ma na to czasu. Ogólnie zachowanie chama i prostaka - nie polecam :x
 #103773  autor: Cwiara
 15 paź 2018, 18:45
Zdarzają się tacy "sprzedawcy" którzy sprowadzają lub skupują auta i trzymają je jako rekwizyty w swoich ogródkach jak krasnale nie pozwalając nikomu się przejechać , zrobić zdjęć czy nawet położyć na ziemi żeby zobaczyć co tam od dołu widać. Przed oględzonkiem grzecznie pytam o taką możliwość jeśli pada odpowiedź NIE to mówię głośne i wyraźne ŻEGNAM oraz obrót na pięcie w kierunku bramy.Mina bezcenna... dobrze że należą do nielicznych.I dotyczy to oferowanych samochodów za 5,10,15 czy 50 tysięcy :)
 #103825  autor: Przemo796
 16 paź 2018, 16:16
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8 A... co myślicie o nim? :) Znajomy powiedział, że jeżeli jakiś Diesel byłby dość zadbany to by się skusił, tylko że tutaj problem to km i dlatego daje wam do analizy.
 #103828  autor: Cwiara
 16 paź 2018, 16:29
Jakie km :?: Odległość do sprzedającego czy przebieg , bo jeśli przebieg 225kkm to nic strasznego.Na tym silniku następne tyle zrobi i częściej opony , klocki z tarczami będzie zmieniał ;)
IMHO warto się zainteresować :idea: krajowy , zadbany , od właściciela... w bazie CEPIK-u jest OK.
 #103834  autor: Borys
 16 paź 2018, 19:06
Auto na starych klubowych ramkach. Ma wszystkie forumowe mody zrobione. Wygląda na ciekawy egzemplarz którym warto się zainteresować. On jest dostępny z Warszawie bo rejestracja jest z Brodnicy. Ja bym dzwonił i jechał obejrzeć bo jeśli jest tak jak na opisie to może być ładna sztuka.
 #103841  autor: Vargas
 16 paź 2018, 20:39
Co powiecie na to?
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... ab1a2129d9
Wyposażenie ma takie jakie szukałem, chociaż mam kawałek bo 370 km, ale u mnie w okolicy nic ciekawego nie ma :/ Nie wiem czy mi się wydaje, czy kierownica i gałka są obszywane? Wysłałem już zapytanie o pochodzenie auta, wypadkowość, numer VIN i czekam na odpowiedź ;)
 #103894  autor: Ravenix
 17 paź 2018, 15:50
Co myślicie o tym egzemplarzu...??

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... xtor=SEC-8

Na pierwszy rzut nie bardzo wytrawnego oka wygląda ładnie- a co Wy sądzicie...??

Ewentualnie czy ktoś miał styczność z tym sprzedawcą z Mysłowic...??
 #103897  autor: woodek
 17 paź 2018, 16:11
Ja kupiłem w tym komisie swoje Bravo. Mieli jeszcze jedno w dieslu (bordowe, ale nie na sprzedaż. Uzywali go jako auto firmowe). Oba były ładne. Koleś chciał zaniżyć kwotę na fakturze, ale po moim sprzeciwie, napisał prawdziwą.

edit: mój post dotyczył białego bravo
 #103898  autor: Hunter82
 17 paź 2018, 16:13
A sprawdzałeś przebieg, nie miałeś problemów ze skrzynią od razu
woodek pisze:Ja kupiłem w tym komisie swoje Bravo. Mieli jeszcze jedno w dieslu (bordowe, ale nie na sprzedaż. Uzywali go jako auto firmowe). Oba były ładne. Koleś chciał zaniżyć kwotę na fakturze, ale po moim sprzeciwie, napisał prawdziwą.

edit: mój post dotyczył białego bravo
Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 #103900  autor: woodek
 17 paź 2018, 16:18
Moje auto było najbardziej zadbanym z tych które oglądałem, a było ich 16-17 sztuk. Silnik ładnie pracował, ładnie ciągnał, nie poszarpywał jak kilka innych którymi jechałem. Widziałem ruchy lewarka na 1 i 5 biegu, ale skrzynia cicha. Urwałem 2500zł z ceny za jaką było wystawione. Ponieważ miałem atut. I świadomie wolałem ładne auto z 'raczej' pewnym przebiegiem, i samemu sobie zrobić skrzynie.

Myślę że warto obejrzeć ten egzemplarz.
 #103918  autor: Vargas
 17 paź 2018, 20:46
Witam, czy można coś ciekawego wywnioskować z tej historii z cepiku o samochodzie? Koleś kupił samochód rok temu od typa spod Warszawy ale w historii nie ma żadnego zapisu ze zmiany właściciela chociaż wydaje mi się, że powinien być. Napisałem więc do kolesia to odpisał, że nie przerejestrował jeszcze samochodu, ma nawet inny samochód, którym jeździ tak od prawie 3 lat. I tu pytanie czy w razie kupna samochodu wiążą się z tym jakieś późniejsze problemy? Bo teoretycznie to tak, jakbym kupował samochód spod Warszawy od całkiem innego człowieka, którego nawet nie zobaczę na oczy. Jestem zielony w temacie także liczę na wyrozumiałość :mur:
Obrazek
 #103919  autor: Cwiara
 17 paź 2018, 21:00
Auto przeszło badania techniczne w terminie w 2016 i 2017 r. bo 2018 zamiast w czerwcu to w październiku a dlaczego :?:
Może posiadacz zapomniał o terminie lub miał uszkodzenie z powodu którego DR był zwrócony do WK a po naprawie i BT na SKP wydano go posiadaczowi pojazdu.
Jeśli kupujesz od pośrednika to musisz mieć poprzednią fakturę lub dowód zakupu - umowę kupna podbitą przez US.
W karcie pojazdu może go nie być ale przy rejestracji w WK może być problem bo skąd pośrednik ma to auto i na jakiej podstawie wszedł w jego posiadanie.
Kolega pośrednik chce uniknąć swojego "posiadania" samochodu i może dać do podpisu umowę kupna-sprzedaży z osobą widniejącą w DR i KP czyli faktycznym właścicielem pojazdu.
 #103921  autor: Vargas
 17 paź 2018, 21:37
Dzięki za informacje, tylko nie wiem po co ludzie bawią się w takie coś, żeby jeździć latami i nie przerejestrowywać na siebie...
 #103924  autor: Cwiara
 17 paź 2018, 21:44
:kasa: , podatki , kredyt , zajęcia przez komornika na poczet np.alimentów , rozliczenia nie zawsze legalnych interesów, wątpliwe pochodzenie , rozwód ...
 #103927  autor: Kurop
 17 paź 2018, 22:05
Albo nowy cepik. Swoją Megane dwa razy próbowałem zarejestrować na siebie i dwa razy po godzinie lub dwóch czekania okazywało się że sorry ale numerki się skończyły spróbuj jutro. Oczywiście można elektronicznie zająć sobie miejsce w kolejce ale już nie na ten rok (a był lipiec). Ostatecznie olałem temat. Sprzedałem tydzień temu nie przerejestrowany.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 #103929  autor: Cwiara
 17 paź 2018, 22:09
W dużych miastach faktycznie jest z tym problem. 6/7 rano i kolejka przed drzwiami jak do mięsnego w PRL-u
  • 1
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 161
  • 239