• Volkswagen New Beetle 1.2 TSI 105KM wersja Design

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #16353  autor: Michał
 18 mar 2016, 19:39
Przez dwa dni miałem okazje pojeździć dosyć ciekawym autem, mianowicie Volkswagenem New Beetle. Wersja wyposażenia Design. Dodatkowo do auta były dołożone 3 pakiety:

1. Pakiet "Czujnik deszczu"
Czujnik deszczu
Funkcja automatycznego włączania świateł oraz funkcja Coming Home
Lampki do czytania, dwie z przodu
Lusterko wsteczne, automatycznie przyciemniane

2. Pakiet "Zimowy"
Dysze spryskiwaczy ogrzewane (szyba przednia)
Fotele przednie, podgrzewane

3.Pakiet Komfort
Szyba tylna i boczne tylne dodatkowo przyciemniane (do 65%)
Dodatkowe wskaźniki na desce rozdzielczej: wskaźniki temperatury oleju, ciśnienia doładowania oraz stoper

Do tego dołożone jeszcze:
- otwierany dach panoramiczny
- nawigacja
- system nagłośnienia FENDER
- obręcze aluminiowe "Disc" - 4 obręcze ze stopu metali lekkich 8J x 18 - opony 235/45 R 18
- kierownica multifunkcyjna
- regulacja odcinka lędźwiowego dla siedzeń przednich

Seryjnie auto jest bogato wyposażone, zaczynając na czujnikach parkowania przód i tył na dwustrefowej automatycznej klimatyzacji kończąc. Lista jest długa więc wymieniał nie będę.

Wrażenia stylistyczne, samochód trzeba przyznać ciekawy, rzuca się w oczy, nie jest nudny jak większość samochodów :) Środek może nie do końca nadąża za stylistyką zewnętrzną no ale nie zapominajmy, że jest to VAG i projektował go Hans.
Środek jest całkiem dobrze spasowany, nic nigdzie nie odstaje, nic nie skrzypi. Fakt auto ma 45 000 km i 4 lata więc zbyt wiele się tam podziać nie mogło :) Ergonomia jest na wysokim poziomie (jak to w VAGu) wszystko jest na swoim miejscu i niczego nie trzeba szukać. Jedyny problem maiłem z ogarnięciem funkcji radia ale po 5 minutach już poruszałem się po nim jak po radiu w Bravo. Ogólne wrażenia ze środka bardzo pozytywne, siedzi się wygodnie, do przodu wszystko widać, lustra są duże i widoczność w nich też jest bardzo dobra, jedynie przez tylną szybę i przez ramie nie ma szału no ale w Bravo też nie jest dobrze w tej kwestii. Fotele z tyłu hmm... osoby do wzrostu 180 cm pojadą, ktoś wyższy niestety będzie się męczył. Szybko opadająca linia dachu niestety zmniejsza ilość miejsca z tyłu.
Autem można podróżować w 4 osoby ze sporym bagażem. Bagażnik był dla mnie zaskoczeniem, ja na tę klasę auta jest na prawdę spory. Na plus jest też ilość schowków, uchwyty na kubki, podłokietnik i zmyślny uchwyt z elastyczną taśmą w drzwiach.
Wracając jeszcze do zestawu audio w egzemplarzu, którym jeździłem był zamontowany zestaw z 8 głośnikami i subwooferem w bagażniku, niestety muszę przyznać, że nagłośnienie ze Sporta w Bravo nie dorasta temu nagłośnieniu do pięt. Gra to jak na seryjne nagłośnienie rewelacyjnie, rozkręciłem radio na maxa, nic nie zatrzeszczało ani nie zapiszczało. Jak dla mnie rewelacja.
Co by nie było tak różowo to musze napisać parę rzeczy, które mnie w środku zawiodło. Plastiki są twarde, wszystkie, nie ma ani jednego miękkiego elementu, lakierowane elementy wnętrza rysują się niemiłosiernie, tunel środkowy jest tak samo kiepski jak w Bravo.
Ogólne wrażenia z użytkowania - auto bardzo przyjemne, bardzo fajnie się prowadzi, skrzynia biegów poezja, fotele wygodne, silnik 1.2 no cóż 105km do auta miejskiego wystarczy, przy jeździe gdzieś w trasy trzeba by poszukać czegoś z 1.4 150KM albo 2.0 i 220KM bo diesla w takim aucie nie wypada mieć :)
Jednakowoż jest pewien minus tego auta i jest nim cena, tak skonfigurowany Garbus cennikowo wychodzi prawie 100 000 zł, kurde trochę dużo jak za auto było nie było segmentu B+ no i do tego te plastiki w środku, za taki pieniądz chciałbym coś milszego w środku a nie przetopione chińskie długopisy.
Samochód jak najbardziej na tak ale nie za te pieniądze.
Poniżej klika fotek :)

Obrazek1
Obrazek2
Obrazek3
Obrazek4
Obrazek5
Obrazek6
Obrazek7
Obrazek8
Obrazek9
Obrazek10
Obrazek11
Obrazek12
Obrazek13
Obrazek14
Obrazek15
Obrazek16
Obrazek17
Obrazek18
Obrazek19
Obrazek20
Obrazek21
Obrazek22
Obrazek23
Obrazek24
 #16374  autor: KiDMaN
 18 mar 2016, 21:46
Ha widziałem na żywo :) Dzięki @Michał za odwiedziny.

Odnośnie mojego spojrzenia na vw beetle.
Fotka 24 ledowal bym tą lampkę :D
Fotele na plus, bagaznik nawet spory. Jak to ładnie już powiedziałem: dwa trupy wejdą lekko :) uchwyt na kubeczek pro tego brakuje w bravo. Pod maska nawet sporo miejsca. Jak w Bravo od strony kierowcy mniej miejsca by wyciągnąć żarówkę ale sie da. Duzy fajny aku. Fajna deska rozdzielcza, radio. Rozmiar felg +1

Ogolny wygląd auta nie dla mnie. Nie mój gust. Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje więc jednemu się spodoba innemu nie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka