• Chrysler 300C 3.0 V6 CRD 218KM 510NM (2005r)

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #86537  autor: Michał
 23 lut 2018, 09:10
Miałem wczoraj okazję powozić się Chryslerem 300C w dieslu.
Auto na pewno ciekawe, wyróżniające się z tłumu.
Auto ma aktualnie 13 lat i 340000 km przebiegu i powiem szczerze, że jedyne zużyte wizualnie elementy to fotele po których lekko widać, że auto nie jest najmłodsze.
Wnętrze jest całkiem dobrze spasowane, o dziwo nic nie skrzypi, nic nie odpada i wszystko nadal działa pomimo wieku i dystansu.
Auto ma właściwie wszystko elektryczne zaczynając od foteli kończąc na automatycznie regulowanych pedałach.
Generalnie fajny bajer, wsiadasz przekręcasz kluczyk a fotel, kierownica i pedały same ustawiają się do miejsc gdzie były ustawione do jazdy w momencie jak gasimy auto wszystko znowu się rozsuwa i ułatwia wysiadanie.
Jazda autem jest bardzo przyjemna, chwilkę zajmuje przyzwyczajenie się do ogromnej kierownicy. Automat działa tak jak klasyczny automat starszej daty, troszkę szarpie, nie jest za szybki ale ogólnie to nie przeszkadza.
Auto jest dosyć ciężkie (1900kg) więc nie bardzo czuć te 510NM. Także auto się zbiera ale niea efektu wow.
Wersja, która miałem okazję się poruszać nie miała czujników parkowania ani kamery cofania więc manewrowanie tym statkiem po parkingu jest dosyć wesołe :)
Ogólnie auto bardzo fajne, nieźle wykonane i bardzo wygodne. Idealny pojazd na długie podróże.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
Zapomniałem dodać, zestaw audio miażdży każde seryjne audio z jakim miałem styczność.
 #86661  autor: Michał
 24 lut 2018, 11:49
Przełącznik zespolony jest żywcem wyjęty z Mercedesa.
Przy spokojnej jeździe pali to 7 litrów ropy, przy zabawie 15 :D
Wygląd wiadomo, kwestia gustu, taka trochę cegła na kołach ale mimo lat nadal zwraca uwagę na siebie :)

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
Ciekawostka, to brzydko wyglądające radio ma wbudowaną nawigację ale nie ma w niej mapy Polski mimo, że auto jest krajowe i było konfigurowane pod klienta w PL. Radio z nawigacją nie mająca mapy PL kosztowało 14 000 zł extra :D