• Volkswagen Golf VII 1.4 TSI 150 KM Highline

Moderatorzy: kubajg, metalman

#86017  autor: Michał
 17 lut 2018, 10:13
@paku @abezus @rybsztein jak chcecie wymienić się teoriami to załóżcie sobie własny temat, ten był o konkretnym aucie z konkretnym silnikiem i konkretnym wyposażeniem a nie o 3 generacjach golfa w dół czy innego passata.
Porównanie Golfa VII do Bravo jest mocno nie na miejscu te auta dzieli bardzo dużo.
Tak jak pisał @Kilgore Bravo można porównać z Golfem V ewentualnie z VI
Prosiłbym o zakończenie dyskusji o wyższość aut nad innymi autami, o których nie jest temat.
 #86032  autor: paku
 17 lut 2018, 14:48
rybsztein pisze:paku Golf był żyleta, wspaniały samochód a sprzedałeś po roku i kupiłeś japońca. Nawet jak potrzebowałeś większy samochód to czemu nie kupiłeś Golfa w kombi? Dziwne.

Mam kumpla, który pracuje w Audi, jego ojciec jest kierownikiem serwisu VW, a brat robi w ASO Skody. Wszyscy trzej jeżdżą samochodami w grupy VW - on Jettą, ojciec Leonem (najnowszy z całej trójki, zgaduj czemu kieownik serwisu VW nie jeździ Golfem?) a brat Golfem w kombi.

Oba Golfy są po generalnych remontach silników - w jednym korba wyszła bokiem (nic nadzwyczajnego w 1.9TDI - jego słowa), w drugim przeskoczył sobie rozrząd o 1 ząbek. W obu turba robione, dwumasy, skrzynie zrzucane kilkukrotnie bo a to docisk się posypał, a to wysprzęglik 2 razy, w obu mnóstwo pierdół niesprawne ale już im szkoda robić. Gdyby nie to, że części sobie załatwiają a robocizna gratis to by z torbami poszli. Leon się trzyma - na razie tylko turbo, dwumasa i sprzęgło. Żaden nie ma więcej jak 150k km. Oczywiście, że na drugim końcu są takie VW jak twój Golf - którego rdza nie tyka a silnik by i bez oleju jeździł ale to tylko wyjątki od reguły bo i Datsun miał udane egzemplarze.

Tyle ode mnie.

Pojszło z Szajsunga S5 Neło
Był Zyleta, i nie możesz tego negowac bo go nie widziałeś. Szukałem AR 159, ale wszystkie które oglądałem to były Alfy Zlomeo serio ;) I nie, nie potrzebowałem większego, tylko coś powyżej 2.0 l pojemności. A niestety nie na Golfa R mnie nie było stać ;) Więc sorry, ale mało wiesz o tym dlaczego wybór padł na Japonca, którego nie brałem nawet pod uwagę ;) Wy macie wspaniałe teorie na temat mojego samochodu. Znacie go lepiej niż ja :D

Odemnie EOT, bo szanowni administratorzy walą ostrzeżeniami jak ktoś robi coś niż sobie życzą :D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8