• KTM X-BOW

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #2012  autor: Pympek
 18 gru 2015, 17:56
Jednego z dni października wybrałem się ze swoją dziewczyną :) na tor w Ułężu k. Warszawy "Moto Park"
Czekały tam na nas bony na przejazdy KTM X-BOW. Bony dostał szwagier, a że jest na tyle miły to i Nam coś się skapnęło :D

Ja dostałem 4 okrążenia (10km) i Baśka 2 okrążenia (5km)

Obrazek

Autko na papierze posiada 300KM a jego waga to 700kg co daje przyśpieszenie 0-100 = 3,7s.
Oczywiście w napędzie na oś tylną, więc powinna być jakaś frajda :D

Po małym "przeszkoleniu" wsiadam, ;) pierwsze wrażenie : siedzę na ziemi, mało miejsca. Kwestia przyzwyczajenia...
Atutem (lub minusem) tego auta był brak jakichkolwiek udogodnień czyli brak wspomagania, abs, esp itd...
Dało to dużo możliwości podczas jazdy i troszeczkę "wykazania" się umiejętnościami.

Obrazek

Pierwsze okrążenie zapoznawcze, a potem... można było się bawić :D 4 moje okrążenia niestety bardzo szybko mijały, i było trzeba wysiadać.. :(

Wrażenia z jazdy fenomenalne, każdy małe nadepnięcie pedału gazu robiło swoje, do tego mały skręt i było trzeba "walczyć" :D.
Auto nie posiadało szyby czołowej, jazda w kasku więc dodatkowo pęd wiatru robił swoje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy warto ? Na pewno tak :), choć koszty nie są małe..
Co bym zmienił ? Na pewno więcej okrążeń, zabawa zaczyna się przy 3, 4 okrążeniu, więc niestety Basia miała za mało.. :(
a i zmienił bym Tor, ten w Ułężu, nie jest zbyt "ciekawy" - przerobione stare lotnisko, które nie daję pełnej frajdy z jazdy..