• Fiat Qubo 1.4 77KM 2015

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #1226  autor: coderiese
 15 gru 2015, 16:16
ostatnio odstawiłem bravkę do serwisu (poprawiają to co sami zje...psuli) i dostałem Qubę.
Nigdy tego w łapach nie miałem więc z przyjemnością wsiadłem.
Samochód w zasadzie nowy, pachnący nówką, przebieg ok 5tys km.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z wyposażenia - klima manualna, elektryczne szyby przednie i lusterka, radio cd/mp3... i to by było na tyle.
Auto zrobiło na mnie całkiem pozytywne wrażenie - zmontowane w Turcji, jakość spasowania całkiem przyzwoita.
Jeździłem nim głównie po mieście ale wybrałem się też na autostradę A4. W mieście same pochwały – zwrotność, zwinność, sztywność (bez problemu podjeżdżałem pod spore krawężniki), świetna widoczność. Na trasie już niestety trochę gorzej – z racji pudełkowatego kształtu, Quba jest dość wrażliwy na boczny wiatr. Wyraźnie też brakuje 6 biegu – na piątym zaczyna się męczyć co skutkuje sporym zużyciem paliwa.

Co mi się podoba?
- autko, pomimo małych gabarytów całkiem pojemne;

Obrazek


- wysoka pozycja za kierownicą (zacząłem to doceniać - problemy z kręgosłupem :(

Obrazek

- póki co - zadnych niepokojących dźwięków;
- szeroki boczek drzwi - można sobie zrobić super podłokietnik dla lewej łapy;

Obrazek


- wieeeelgachny schowek;

Obrazek


Co mi się nie podoba?
- dość mały zakres regulacji wysokości fotela;
- za mało miejsc na flaszki;
- odkryte połacie lakieru na drzwiach jak w seicento czy cc;

Obrazek


- brak szóstego biegu;
- podłokietnik :) (tak, wiem, znów) który IMO nie spełnia swojego zadania - za krótki i nieco za wąski;

Obrazek

- zużycie paliwa
- mało miejsca na tylnych siedzeniach :

Obrazek

W aucie tym spotkałem się również z dość nieprecyzyjną dźwignią kierunkowskazu – wrzucając migacz bardzo łatwo niechcący włączyć długie. To samo jest w punto.
W aucie jest też dość fajny patent – podnosząc maskę nie trzeba podtykać pręta – sama się blokuje. Żeby ją zamknąć wystarczy odblokować widoczną na zdjęciu wajchę.

Obrazek

standardowo juz podpowiadacz biegu:

Obrazek

i zaskoczyło mnie radio. Budżetowe, w tej wersji bez USB ale jak na fabryczne audio - grało całkiem znośnie. Taki przygrywacz do miejskiej jazdy może być. Można jednak zamówić auto z kieszenią 1DIN. 2DIN już nie wlezie.

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=3LY5r-F ... e=youtu.be

Czy kupiłbym? Mocno bym się zastanowił. Fajne, zgrabne, całkiem pojemne autko. Bardzo zwinne, fajnie się tym parkuje, dobra widoczność. Widac że mocno budżetowe ale też cena dość atrakcyjna - taki model z wyprzedaży rocznika 2015 mozna miec za ok 40tys zł.