• Fiat 500 0,9 105KM S&S

Moderatorzy: kubajg, metalman

 #32800  autor: Artur
 31 lip 2016, 12:52
Przez ostatni tydzień jeździłem zastępczym fiatem 500 w wersji CULT. Samochód bogato wyposażony m. in. dach panorama, skórzane fotele, ksenony, lusterko elektrochromatyczne. Silnik 0,9 w wersji 105KM ze stosunkowo twardym zawieszeniem potrafi dać trochę frajdy. Minusem jest spalanie- na początku ponad 12l/100km, przez 1000km udało mi się zejść do 8,5l/100 ale nie była to ekonomiczna jazda. Kolejnym minusem jest pozycja za kierownicą- przy moim wzroście (ledwie 175cm) i maksymalnie obniżonym fotelu oczy miałem na wysokości lusterka wstecznego, które potrafi skutecznie zasłonić widoczność w prawym zakręcie, szczególnie jeśli jest pod górkę. Raz system Start&Stop nie zdążył zareagować i musiałem odpalić samochód na nowo przed rondem. Niestety takie samochody testowe/zastępcze nie są dobrze przygotowane do wydania- wycieraczki nie zbierały wody, klimatyzacja nie odgrzybiona i niesamowity smród na początku, światła źle ustawione- ksenon świecił bardzo blisko.
Podsumowując, na plus:
-tryb sport
-zawieszenie
na minus:
-pozycja za kierownicą
-dźwięk silnika dwucylindrowego
-kultura pracy
-brak schowków
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 #32996  autor: Dareek
 02 sie 2016, 18:50
Miałem 1.2 68 ps- samochód sprawi że gęba śmieje Ci się non stop przejechałem pond 80 tkm, prowadził sie jak gokart i kompletnie zero usterek a do tego ceny części jak do skutera np klocki 40 pln tarcze ori po 45 pln.szt
idealne do miasta
a i schowek na desce przed pasażerem jest - otwiera się go w okolicy napis u 500 od.. spodu
 #33581  autor: Bartek
 07 sie 2016, 09:50
Również miałem przyjemność jeździź 500-tką z 0,9 turbo na pokładzie i to słabszą wersją, zrobiłem nią około 1000 km trasa/miasto, mnie dźwięk akurat się podobał bardzo przypomina poczciwego maluszka, autko z tym silnikiem fajnie się też rozpędza, przy dynamicznej jeździe przez cały okres użytkowania średnia spalania wyniosła 5,7