• Fiat 500X Cross 1.4 MA 2016

Moderatorzy: metalman, kubajg

#63396  autor: Dareek
 28 maja 2017, 20:23
@opti Kurcze- wiedziałem, że mi brakuje mapy- Rusi Kijowskiej brakuje :mur:
Następny kwiatek- karoseria mega pracuje na nierównościach w okolicy środkowego słupka - słychać jak przednie drzwi trą o uszczelki aż trzeszczy. :D
Dziś postanowiłem się przejechać kolegi Renegade i powiem tak - ogólnie wszystko to samo plus spore szumy powietrza opływającego karoserie od ok 80 km/h i mam wrażenie, że jest jeszcze bardziej sztywne . o wyglądzie nie będę mówił bo to kwestia gustu.
Dla mnie klasa "Crossover" to jakieś nierozumienie.
 #63397  autor: Toolbox
 28 maja 2017, 20:34
Miło się czasem z Tobą zgodzić w 100% :D :D :D
 #63485  autor: Dareek
 29 maja 2017, 22:30
dziś muszę zapisać bolidowi plus - lodówka zamiast klimy- chłodzi jak zła do tego b wydajna wentylacja -chwila moment i wymienione całe powietrze wewnątrz- fajna sprawa chłodzony schowek- wada- nie mieści się 0,5 litra cisowianka :D
jako ciekawostka- w zestawie z kluczem do kół i podnośnikiem jest..składany klin pod koło :!:
 #63492  autor: Toolbox
 29 maja 2017, 23:31
To jest jakiś progres do Bravo które ma schładzacz zamiast klimy :) w trasie jeszcze daje rade ale w mieście pupa
 #63695  autor: Michał
 31 maja 2017, 22:48
No to jest postęp :D w Bravo 16 stopni, pełen ogień na tłoki i dupa. W Clio 22 stopnie i zimno :D
Fajny schowek chłodzony to był w Stilo. 0,7 wchodziło bez masła :D
 #63777  autor: Dareek
 01 cze 2017, 22:39
dziś oddałem 500 X :yeah:
Jako podsumowanie -autko maiłem około 2,5 tygodnia przejechałem 2800 km średnie spalanie 8,6 litra śr. prędkość 53 km/h
Zacznijmy od plusów:
- dynamika silnika- zapiernicza niezależnie od prędkości - mi się udało licznikowe 217 km/h
- system bezkluczykowy- się przyzwyczaiłem
- bardzo dobry układ wentylacji i klimatyzacji
- b .dobra jakość plastików i materiałów we wnętrzu
- ogólny wygląd i prześwit- niektórym to się podoba
- obudowanie plastikami - drzwi sięgają progu
- stosunkowo dużo miejsca wewnątrz
- b dobrze działający system doświetlenia zakrętów
- mega pojemne schowki półeczki
- b dobre rozplanowanie przycisków na kierze multifinkcyjnej- fajny patent ze sterowaniem radiem od tyłu kierownicy
- mega stabilne na zakrętach - idzie jak gokart
- b dobre hamulce
- genialny system tankowania bez korka

pora na minusy:
- auto jedzie po przekroczeniu 2 tys obrotów - T-JET wstaje wcześniej
- spalanie dla mnie zdecydowanie za duże w mojej ocenie o około 1-2 litów
- mała sztywność nadwozia - wjazd np na krawężnik skutkuje wyraźnymi trzeszczeniami w okolicy słupka środkowego
- zawieszenie w stylu taczki - czyli kompletny brak resorowania - jak nie mam choroby lokomocyjnej tak mi się objawiła :D
- zbyt mały chłodzony schowek
- automat el szyb tylko z przodu
- płytki bagażnik
- brak czujników parkowania tył - w tej wersji powinny być w serii
- ogólne szumy opływu powietrza i opon szczególnie słyszane z tylnej części nadwozia.
- woda z wycieraczek ląduje na bocznych szybach na wysokości lusterka- efekt- w deszczu nic nie widać w bocznych lusterkach.

no i usterki- dostałem samochód I rej grudzień 2015 r. z przebiegiem nieco ponad 11 tkm
- odpadło wygłuszenia maski- o mało nie spaliłem autka
- luzem latające wężyki od spryskiwaczy szyby przedniej
- uszkodzone/ połamane mocowanie tylnej półki - naprawiłem we własnym zakresie ;)
- uszkodzony mikrostyk w listwie tylnej klapy
- korozja od wewnątrz tylnej klapy
- wyraźna korozja na elementach przedniego zawieszenia.
- korozja punktowa na ozdobnych listwach wewn progów
- delikatny plastik kloszy przednich lamp podatny na zadrapania
- korozja końcówki wydechu
- ślady przebarwień na felgach
Jako usprawiedliwienie dla autka to
Większość usterek to wynik kompletnego niechlujstwa ASO- dostałem auto brudne zapuszczone w środku do którego raczej nikt nie zaglądał i na oponach zimowych.

czy bym to kupił ? powiem tak mając doświadczenie z 500X, Renagade i Oplem Mokka - NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE!!!
ta klasa samochodu to jakieś nieporozumienie!!!
jedyne autko które naprawdę dorównuje kompaktom to 500L!!! polecam!!!
jak wsiadłem do swojego samochodu to dopiero poczułem ogromną różnicę Afly na plus!! prowadzenie, wyciszenie, komfort jazdy - naprawdę Polecam!!!
Już dawno się tak nie cieszyłem wracając do swojego samochodu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #65602  autor: Wahacz
 24 cze 2017, 20:40
Jeździłem jakiś czas temu trochę 500X Cross i byłem trochę zaskoczony silnikiem - niestety na minus. Spalanie tego samochodu z silnikiem turbo 1.4 jest zdecydowanie za wysokie. To mocniejsze silniki z automatami (np. 1,4 TSI 150 KM DSG) potrafią mniej spalić, niż Fiat. Poza tym bardzo sympatyczne auto - nie każdemu przypadnie do gustu wygląd, ale mnie się ono bardzo podoba. Ma swój styl z tymi wszechobecnymi krągłościami :)