• Chorwacja..

Moderator: metalman

 #47226  autor: pietruszkowski
 05 sty 2017, 13:46
Można jechać wzdłuż wybrzeża wtedy nie jest nudno ;)
 #47325  autor: smiti
 06 sty 2017, 12:10
Może nie Chorwacja ale w drodze powrotnej z Chorwacji jechałem przez Hochalpenstrasse i mam film przedstawiający praktycznie całą trasę od lodowca aż do bramek.
Więc jak się chce to nie jest aż tak nudno.
ps. najlepsze widoki od 29 minuty. :)
 #47369  autor: kubajg
 06 sty 2017, 15:59
Ja tam bym nie powiedział że autostrada w Cro jest nudna, sporo tuneli, ładne widoczki dookoła, no chyba że ktoś jedzie po raz 10 to co innego ;) Szczerze mówiąc dla mnie jest na tyle świetna że idzie przeboleć nawet dość wysoką cenę, jak jechałem w okolice Makarskiej to ok. 110 zł w jedną stronę. A jadąc taki kawał drogi chcę tam jednak dojechać sprawnie, a nie ciągnąć się nadmorskimi miejscowościami gdzie co chwile ktoś jedzie 20 km/h bo szuka wolnych apartamentów przy ulicy :)
 #47376  autor: Poreb
 06 sty 2017, 16:42
kubajg pisze:No nie wiem, jak ktoś lubi jeździć 40-50km/h to spoko :)

Bzdura!
Ja zawsze wracam Jadranska z Sibenika do Rijeki.
Zawsze zajmuje mi to poniżej 3 godzin.
Po prostu trzeba wiedzieć gdzie i jak wyprzedzać a wtedy nawet budy (kampery) i janusze motoryzacji hamujący przed każdym zakrętem do 20 nie stanowią problemu. ( Nie dotyczy posiadaczy aut poniżej 150 KM ) :mrgreen:

A przyjemność z jazdy i widoki są bezcenne.
Jedynie żona zawsze mędzi bo ma chorobę lokomocyjną i 2 x aviomarin nie zawsze daje radę.

A co do Hochalpensrasse to byłem w tym roku i tak samo POLECAM!!!
Warto wydać 35 eurasów i przejechać się serpentynami.
@Smiti szkoda że nie wjechałeś na szczyt w 29min. Jest co jechać! a z góry widok jest przepiękny (najwyższy punkt trasy)
Choć akurat co do serpentyn to lepsze od Hochalpenstrasse jest przełęcz STELVIO lub SELLA RONDA.
 #47384  autor: kubajg
 06 sty 2017, 17:03
@Poreb
Ja jeździłem głównie między Makarską a Splitem oraz w stronę Dubrovnika i tam było słabo (tzn. droga i widoki super ale tempo żółwie), ale trzeba brać pod uwagę że to był sierpień więc i ruch sporo większy.

A tak korzystając z tematu, w tym roku będę chciał odwiedzić Cro i powoli zastanawiam się nad miejscem. Byłem 2x w Baska Voda i o ile miejscowość super to jednak trochę za dużo tam ludzi.
Macie jakieś sprawdzone urokliwe miejscowości w których coś tam się dzieje ale żeby nie było tłumów? Może w tym roku uda się poza sezonem (czerwiec lub wrzesień) więc w sumie i tak powinno być z tym lepiej :)
 #47522  autor: smiti
 07 sty 2017, 14:07
Poreb pisze:
kubajg pisze:No nie wiem, jak ktoś lubi jeździć 40-50km/h to spoko :)
@Smiti szkoda że nie wjechałeś na szczyt w 29min. Jest co jechać! a z góry widok jest przepiękny (najwyższy punkt trasy)
Choć akurat co do serpentyn to lepsze od Hochalpenstrasse jest przełęcz STELVIO lub SELLA RONDA.
Wjechałem, filmik jest pocięty a ten fragment ze szczytu tak trząsł, że nie nadawał się do wrzucenia. Nawet na samym szczycie minąłem się z Bravo na bielskich blatach ale brak reakcji na pozdrowienia. :(
Widać je zaparkowane w 28:01.
 #47716  autor: stpman
 08 sty 2017, 20:16
@kubajg

Ja polecam cały półwysep Peljesac, za bazę wypadową można wybrać Orebic.

Specyficzne miejsce, ale bardzo ciekawe, dużo to zwiedzania i jeżdżenia fajnymi i ciekawymi drogami.

Edit:

Jakbyś chciał to daj znać, mam namiary na fajną kwaterkę w Orebicu plus podeślę Ci linka do mojej relacji z wakacji na półwyspie, to sam sobie ocenisz, czy Ci się tam podoba :)
 #47806  autor: kubajg
 09 sty 2017, 17:07
@stpman
Pewnie, byłbym wdzięczny za wszelkie info :) Z noclegami także :) Podeślij na PW jak to nie problem.
 #55284  autor: marcin19941
 17 mar 2017, 11:31
Jedzie ktoś w tym roku na przełomie sierpnia i września ? :twisted:
 #55327  autor: Emaxxxo
 17 mar 2017, 18:13
@stpman Jeżeli można to również jestem chętny na info na PW odnośnie wycieczki, z góry dzięki ;)
 #55347  autor: kubajg
 17 mar 2017, 20:16
Ja w tym roku jadę do Chorwacji po raz pierwszy przed sezonem, w środku czerwca. Miejscowość Podgora :)
Mam nadzieję że będzie względny spokój bo mam dosyć sierpniowych tłumów ;)
 #57824  autor: Fedur
 07 kwie 2017, 13:31
Disco0 pisze:10 września wyjeżdżam do Omisia na 2 tygodnie. Z domu chcę wyjechać późnym wieczorem, żeby nie trafić na korki bo jedziemy z małymi dziećmi.
Planuje jechać trasę przez Czechy (Ostrawa, Brno) Austria (Wiedeń, Graz) a Słowenie minąć przez Mureck, Lenart i Ptuj
Sprawdzona trasa polecam. Wazne by mostow nie pomulic tylko w Ptuj.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
 #57896  autor: Boogy
 07 kwie 2017, 21:01
My w tym roku jedziemy dokładnie za trzy tygodnie. Jeszcze tak wcześnie w Chorwacji nie byłem.
 #58659  autor: Poreb
 13 kwie 2017, 19:17
moi rodzice jadą na majówkę do HR
Jak wrócą to dam znać co i jak :mrgreen:
 #65253  autor: kubajg
 20 cze 2017, 10:11
Chorwacja zaliczona :) Ogólnie wyjazd udany, było właśnie tak jak sobie wyobrażałem - znośne temperatury do max 30 st. C (woda 21-22) i umiarkowana ilość ludzi, czasem nawet bym powiedział pustki :) Miła odmiana od tego co widziałem tam 2 razy w sierpniu, już wiem żeby omijać miesiące wakacyjne. Jedyny minus i to dosyć duży, Chorwacja z roku na rok drożeje na każdym kroku. Nocleg udało się znaleźć bardzo tani, ale ceny w knajpach, sklepach (nawet marketach) czy różnych atrakcji szybują do góry.. czasem do absurdalnych poziomów. Nawet autostrada trochę podrożała.
Następnym razem pojadę w inny rejon niż Riwiera Makarska bo domyślam się że tu szczególnie doją turystów z kasy :)

Ogółem zrobione trochę ponad 2800km, średnie spalanie z kompa 5,8 l. Wyjazd w piątek godz. 19.00, przyjazd na miejsce godz. 11.30. Z powrotem wyjazd w sobotę godz. 17.00, przyjazd do domu godz. 10.00. Po drodze oczywiście trochę postojów w tym w obie strony mała 2 godzinna drzemka :)

Obrazek

Na trasie była jedna niespodzianka, kolejka na granicy przed Słowenią w drodze powrotnej. Dosyć szczegółowe kontrole i ok. 15 minut stania w korku. Za mną było 2 x więcej aut. Ciekawe jak to będzie wyglądać w następnych 2 miesiącach, może być słabo ;)

Obrazek

Natomiast dzień po wyjeździe były w okolicy takie "atrakcje" :shock: Tutaj news w mediach:
http://www.croatiaweek.com/video-touris ... in-tucepi/
 #65699  autor: Fedur
 25 cze 2017, 20:46
Duzo uchodzcow /migrantow w Chorwacji? Jade z blondynkami i mam dosc zaczepek jak w Grecji.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

 #65702  autor: kubajg
 25 cze 2017, 20:51
Nie widziałem ani jednego :D Może w jakichś dużych miastach.
 #65777  autor: Michał
 26 cze 2017, 19:29
Jakie ceny benzyny? Może się wybiorę we wrześniu na tydzień :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7