• Chorwacja..

Moderator: metalman

 #65815  autor: pietruszkowski
 27 cze 2017, 12:37
Czy znacie jakieś stronki gdzie można znaleźć nocleg na Chrowacji w 'normalnej' cenie? Nie chodzi mi o booking.com tylko coś bardziej lokalnego.
 #65828  autor: kubajg
 27 cze 2017, 17:57
Ja szukałem zawsze przez google prywatne namiary do kwater, tak żeby był bezpośrednio email i telefon do właściciela. W Chorwacji to najpopularniejszy sposób i jest tego sporo. Trzeba tylko szukać po miastach czyli np. "baska voda apartments" i przykładowa strona którą znajduje:
http://www.baskavoda.com/baskavoda-acco ... apartments
Z większością można się dogadać po angielsku, chociaż zdarza się że odpisują po chorwacku ;)

Są też trochę mniej bezpośrednie gdzie do właściciela pisze się przez formularz, np. tutaj:
http://www.apartamentychorwacja.pl/
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/

Ew. spoko są też serwisy typu http://airbnb.pl tylko trzeba się liczyć że jest prowizja za obsługę.
 #65884  autor: stpman
 28 cze 2017, 18:10
Ja zawsze szukam na miejscu, jadę "w ciemno". Nigdy problemu nie miałem.
Tyle tylko, że we wrześniu.
 #65897  autor: rybsztein
 28 cze 2017, 21:00
Ja tam uważam coś takiego za bezsens. Jedziesz 16h a potem kręcisz się po okolicy jak żyd po pustym sklepie szukając miejscówki do spania:) Byłem w cro 2 razy i zawsze wiedziałem gdzie będę spał. Ale ja z żoną to do urlopu ogólnie szykujemy się jak na wojnę - wszystko zaplanowane i pełen rekonesans.

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło

 #65912  autor: kubajg
 28 cze 2017, 23:24
Ja byłem w Cro 3 razy i też jestem zdania, że nie chciałoby mi się szukać noclegu na miejscu, po 13-14 godzinach jazdy. Chyba że ktoś w trasie ma nocleg i przyjeżdża względnie wypoczęty.
 #65914  autor: Fedur
 28 cze 2017, 23:53
Ja nawet winiety zamawiam z niemieckiego serwisu (pakiet Czechy Austria Słowenia) aby nie tracic czasu. Spokojnie mozna okleic w kraju wszustko wypisane itp. Noclegi z booking.com szybciej zarezerwowane. Za rok pojade do Cro jesli uzbieram budżet

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

 #65915  autor: kubajg
 28 cze 2017, 23:58
Zamawiasz z tolltickets.com? Fajna sprawa, bo widzę że tylko koszt wysyłki ok. 2 EUR dochodzi. Dowiedziałem się o tej stronie trochę za późno, kilka dni przed wyjazdem ;)
 #65932  autor: pietruszkowski
 29 cze 2017, 13:07
Byłem kilka razy na Chorwacji i zawsze na miejscu szukałem noclegu. Czasami jest ciężko coś znaleźć. Do tego upał...
 #65933  autor: Fedur
 29 cze 2017, 13:24
kubajg pisze:Zamawiasz z tolltickets.com? Fajna sprawa, bo widzę że tylko koszt wysyłki ok. 2 EUR dochodzi. Dowiedziałem się o tej stronie trochę za późno, kilka dni przed wyjazdem ;)
Dokladnie z tej stronki. Znajomym tez zamawiam. W czechacz kiedys w euro nie chcieli przyjac za winiete szkoda nerwow. Obecnie czeskie tez tam sa od kilku lat. Na forum cro.pl zawsze info szukalem przed wyjazdem i polecam kazdemu aktualne info.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

 #65951  autor: kubajg
 29 cze 2017, 17:54
Ja winiety kupuję zawsze w danym kraju na stacjach i płacąc kartą nie miałem większych problemów, poza jednym przypadkiem kiedy w Czechach musiałem szukać stacji na której dostanę winietę 10 dniową, na kilku mieli już tylko miesięczne.
Ale jeśli można dostać winiety wcześniej za tyle samo (bo ten koszt wysyłki to pomijalna kwota za wygodę i spokój) to czemu nie, następnym razem skorzystam ;)
 #69897  autor: wojtekm
 08 sie 2017, 20:09
Panowie, jade za dwa tyg do Primosten. Jaką najlepszą trasę polecacie z Bytomia? I winiety najlepiej kupować na stacjach przed granicami następnego kraju czy juz po przejechaniu granicy? Pytam bo pierwszy raz jadę
 #69899  autor: kubajg
 08 sie 2017, 20:34
Jeśli jechałbyś przez Czechy i Austrię to bez problemu na pierwszej stacji w danym kraju, bo nie masz autostrady od samej granicy. Słowenia to albo objazd bocznymi drogami albo kupujesz winietę na granicy (są bramki więc nie przeoczysz ;) ). Nie wiem jak w przypadku Słowacji i Węgier bo nigdy tam nie jechałem.
 #69914  autor: Ted
 08 sie 2017, 23:01
Z tymi objazdami przez Słowenię to trzeba jednak uważać. Jechalem na Chorwację niedawno i omijałem autostradę w Słowenii jak sugerują niektórzy internauci na blogach "samochodem do Chorwacji". Nie jest to jednak takie proste, bo w miejscowości Ptuj można się nieźle pogubić, ( tam budują odcinek autostrady do granicy z CRO ) i nieopatrznie można wjechać w autostradę "w budowie". Mnie sie jakoś udało ( kierowałem się na przjście graniczne Cvetlin ), ale wracając z powrotem już nie ryzykowalem i na jednej ze stacji w Chorwcji zakupiłem winietę słoweńską. Uważajie!! Faktycznie na budowanym odcinku od granicy widziałem na wlasne oczy znak autostrady, a więc wjeżdżając na "plac budowy" można zapłacić niemały mandacik :mur: . Przed podjęciem decyzji poczytajcie co nieco na ten temat na forach.
 #69918  autor: kubajg
 09 sie 2017, 00:05
Dlatego też w tym roku kupiłem od razu winietę na miesiąc za 30EUR i jechałem normalnie. Objazdem jechałem już 2 razy kiedyś i szczerze mówiąc odechciało mi się, może dlatego że jeżdżę zawsze w nocy i jakoś niepewnie się tam czułem (lekki wygwizdów + przebiegająca przez drogę zwierzyna ;) ).
 #69925  autor: rybsztein
 09 sie 2017, 05:27
A ja zawsze objazdem i zawsze się pogubię. Ale nie będę płacił 120zł za 30km. W dodatku Słoweńcy lubią łapac na fotoradar i łatwo tam mandacik wyłapać:)

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło


 #69946  autor: pietruszkowski
 09 sie 2017, 11:42
Węgry - winiete kupuje się na pierwszej węgierskiej stacji benzynowej.
 #69949  autor: MichalO
 09 sie 2017, 12:39
Jechaliśmy w zeszłym roku CZ-AU-SLO i bez problemu winiety kupiliśmy na stacjach (ale to było w środku nocy). W tym roku winiety będę zamawiał na tolltickets - 2,4 E za wysyłkę nie majątek. Jeśli chodzi o Słowenię, to wszyscy piszą że odcinek od Ptuj do granicy jest darmowy, ale jeśli ktoś się obawia mandatu (a przy okazji nie chce trafić na korek na granicy) to można odbić na Cvetlin.
 #69954  autor: wojtekm
 09 sie 2017, 14:01
Czyli jeśli pojade przez Cvetlin nie będę musiał kupować winiety na Słowenie?? Aa i czy po całej trasie (Ostrava, Wiedeń, Brno, Graz, Zagrzeb) stacje benzynowe są otwarte całą dobę?
 #69955  autor: MichalO
 09 sie 2017, 14:19
Winiety nie będziesz musiał kupować jeśli przed granicą w Austrii odbijesz na powszechnie znany objazd MLP i w Ptuju pojedziesz na Cvetlin. Przy autostradach otwarte są całą dobę, gorzej jeśli chciałbyś zatankować na jakiejś małej (=tańszej) stacji na uboczu - tu może być różnie.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7