• Grecja..

Moderator: metalman

 #31905  autor: Dareks
 21 lip 2016, 11:54
Bravo nie spotkałem, ale Grande Punto jest często w wypożyczalniach ;)

Jeżeli chodzi o Knossos to ja bym już nie pojechał, chyba że ktoś lubi chodzi przez 2h po ruinach antycznych :mrgreen:
 #31917  autor: 68oct
 21 lip 2016, 13:15
Ja lubię ruiny:) @Pympek zaplanuj sobie jeden dzień na jedna miejscówkę, zalicz rejs na Santorini to mus wg mnie, później wypożycz auto i wwooowww, bo tak właśnie jeżdżą Kreteńczycy;)


Wysłane przez Tapatalk
 #31948  autor: Pympek
 21 lip 2016, 15:46
Santorini też myślałem, ale dojazd do portu ~1godziny + rejs na wyspę ~2-3 godzin w jedną stronę to cały dzień z głowy :P :P i wstępne koszty To 150Euro na osobę :P (dużo nie, dużo ale :P )
 #31957  autor: 68oct
 21 lip 2016, 17:10
Nie wiem czy dobrze pamietam ale kosztowala ta wycieczka chyba 75 euro od osoby a 90 albo 100 wodolotem. Bylem tak kilka lat temu, moglo sie pozmieniac ale santorini warto zobaczyc, tylko tam sie nie pojedzie a z krety jest szansa.


Wysłane przez Tapatalk
 #31959  autor: Dareks
 21 lip 2016, 17:41
zobacz sobie w sieci widoczki z Santorini- takie charakterystyczne białe domki z niebieskimi dachami na zboczu. Ja bym tam wrócił.
Tylko jedna uwaga, jak będzie wycieczka rano po sztormie w nocy to będzie przerąbane. Ja tak płynąłem, Grecy oczywiście nie chcieli odwołać wycieczki bo kasa... wodolot chodził 4 metry góra-dół na falach, ponad 200 osób zapełniało po kilka torebek... :crazy:
Gdym wiedział wcześniej, zażyłbym podwójny aviomarin...
 #32133  autor: Wizard
 23 lip 2016, 11:52
Wróciłem przedwczoraj z Zakynthos. Coś pięknego :D hotel jupiter w którym byliśmy chyba ma jedną z najlepszych miejscówek. Jazda na quadach, rowerkach wodnych etc. Szczerze polecam :D Przyczaiłem tam dwa bravo, jedną julkę i jedno mito. Co na moje zdziwienie wszystkie te samochody miały idealny lakier w porównaniu do renault, volkswagen etc gdzie lakier schodził płatami :D
 #32805  autor: jarjar94
 31 lip 2016, 14:28
@Pympek, kiedy będziesz na Krecie? Pytam, bo też się tam wybieram ;) będę od 10.08 do 24.08 w Georgioupolis (lot do Chanii) :D
 #32814  autor: Ozz
 31 lip 2016, 18:17
Ja natomiast Zakhyntosa nie polecam z jednego względu. Brak plaży, same klepiska szerokości 2-3m. Zatoka z wrakiem trochę ratuje sytuację.
 #32821  autor: jarjar94
 31 lip 2016, 19:38
@Pympek, szkoda ;) ale opowiem Ci jak było jak wrócę i będziesz miał świeżutkie info :P

A jeżeli chodzi o Grecję to byłem jeszcze w Kokkino Nero, ale tam to jest totalna nuda :(
Z wysp greckich byłem na Zakynthos i na Kefalonii i obydwie wyspy zdecydowanie polecam :D na każdej jest coś ciekawego do zobaczenia ;)
 #37732  autor: Pympek
 17 wrz 2016, 15:21
po przebojach z planowaniem wakacji w Hiszpanii, padło na Grecję :) - wybór trafiony, nie żałuję :)

Wybraliśmy wyspę Kręte, jedną z największych Greckich wysp. Hotel położony był na Krecie Zachodniej więc i tam spoglądaliśmy na "atrakcje" związane z zwiedzaniem. Jako że jesteśmy osobami które lubią leniuchować i się "smażyć", to poświęciliśmy aż lub tylko 2 dni na wycieczki.

Pierwszym wyborem była Laguna Balos, znajdująca się najbardziej wysuniętym południowo-zachodnim punktem wyspy. Rejs statkiem trwał ~1,5h na pierwszy przystanek, którym była tzw. "Twierdza piratów" usytuowana na wysokim wzgórzu. Dostanie się tam wymagało troszeczkę wysiłku i czasu (~20-30min). Na miejscu zastaliśmy ruiny małej kapliczki i fenomenalne widoki na całą okolicę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drugim przystankiem była owa Laguna Balos, "niby" 3 najpiękniejsza laguna na świecie (al'a Karaiby..). Ciekawe miejsce z mega przezroczystą wodą. Wypoczynek na pięknej plaży to jest to :). Na rozciągającej się wodzie, która miała głębokość max 0.5m, można śmiało się grzać, bo woda była tam dosłownie gorąca.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Druga wycieczka którą wykorzystaliśmy to starożytne miasto Chania (Hania, Xhania -wszystkie trzy nazwy dozwolone). Na początku udaliśmy się na wzgórze z którego było widać całą panoramę miasta. Piękne bardzo wąskie uliczki, w niektórych miejscach szerokość to ~1m. Wielokulturowość tego miejsca robi wrażenie. Zamieszkiwali to miasto Turcy, Wenecjanie, Rzymianie, i Grecy. Każda dzielnica miasta różni się od siebie i ma swoje atuty. Na końcu warto zobaczyć piękny port który w godzinach wieczornych robi wrażenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do Grecji, i Greków to niestety ale w wioskach widać zaniedbanie, biedę i bałagan. Bardzo dużo zniszczonych uszkodzonych aut stojących w "krzakach", kosze na śmieci przepełnione. Woda dostarczana przez hydrant i węże idące chodnikami do posesji. Kompletnie nie widać dofinansowania z UE, w Polsce naprawdę do widać.
Obrazek

Co do motoryzacji to, "autostrady" u nich wyglądają jak zwykłe, szerokie drogi. Kierowcy jeżdżą po swojemu, większy ma pierwszeństwo. W dzień bez świateł, w nocy światła + halogeny itd. -wszystko co możliwe. Motocykliści bez kasków. Nawet kierowca naszego autobusu jeździł jak chciał, czerwone światło sygnalizacji nie było mu straszne :D . Bardzo dużo Fiatów tam jeździło, miedzy innymi Fiaty Panda I/II/II, Punto. Ale największym popularnym segmentem były auta pokroju Punta. Spotkałem tylko dwie sztuki Bravo, standardowe nie wyróżniające się z tłumu.

Podsumowując Grecja i Kreta Zachodnia warta obejrzenia :) - wycieczki fakultatywne obowiązkowe, warte zobaczenia:
-Laguna Balos,
-Miasto Chania,
-wąwóz Samaria,
-plaża Elafonissi,
-Miasto Rethymno,
-wyspa Santorini,
 #37836  autor: jarjar94
 19 wrz 2016, 01:12
No to widzę, że i ja muszę zrobić na dniach jakąś małą relację z Krety ;) @Pympek, czyli wakacje udane?
 #37892  autor: R90
 19 wrz 2016, 20:06
Byłem pod koniec sierpnia ze swoją drugą połówką w Grecji, na Kosie. Pierwszy raz. :)
Generalnie wycieczka była z biura podróżny, bo nie mielismy czasu i chęci na szukanie we własnym zakresie.
Hotel mieliśmy jakieś 1,5-2 km od centrum Kos, więc super miejscówka :) Wieczorkiem zawsze po solidnej kolacji all inclusive :D , szliśmy to 'przepalić' i jednocześnie podziwiać widoki Kosu i Mariny. Bardzo ładne miasto. Miałem takie wrażenie, że jesteśmy w takim nowoczesnym raju - świetne widoki w otoczeniu dość modernistycznej infrastruktury. Wyspa ogólnie mała, jakieś 50-60km x 20-30km. Jednego dnia wypożyczyliśmy sobie rowerki i pozwiedzaliśmy okolice Kosu. Niestety aby wypożyczyć skuter, potrzebne było prawo jazdy kat minimum A1. Paszporty mieliśmy nieważne, więc wycieczki do Turcji też nie mogliśmy wziąć. Ogólnie jest co robić. Najlepiej to sobie polecieć/pojechać w kilka osób. Wtedy można sobie skoczyć do Tawerny na piwko i lokalne specjały oraz na jakieś disco :) Niestety cenowo wyszło trochę drogo, zapewne przez to, że popyt jest spory na wczasy zagraniczne, a jednak trochę ofert z Turcji wypadło i Grecja je przejęła. Brakowało nam auta. Oczywiście wypożyczalnie były co 500m, ale nie mieliśmy aż tyle Euro przy sobie. Widziałem jednego Bravolota :D Tylko jednego. Sporo było Fiatów 500, oraz typowych aut klasy B i C. Właśnie sprawdziłem jakby pojechać autem na własną rękę gdzieś do Grecji, to szczerze wychodzi naprawdę niedrogo. Tylko wtedy minimum to jest 10-11 dni, bo trzeba co najmniej 2 dni odjąć na transport. Jak ktoś ma doświadczenie w załatwianiu na własną rękę , to z chęcia posłucham. :)
 #66107  autor: rudy212
 02 lip 2017, 11:29
Właśnie wróciłem z wyprawy do Grecji własnym autem -objazdówka przez 15 dni. Bravo przejechało prawie 6 tys km więc jakby ktoś się zastanawiał/wahał to jestem do dyspozycji z informacjami :)
 #92216  autor: ssseeebastian
 26 kwie 2018, 16:45
Ja byłem w Grecji w wrześniu 2018 roku na krecie wschodniej w mieście zwanym Arsasnisas koło Herosonisos - nazwy jak z Herkulesa :-¶ w hotelu Mitsis resort i spa- polecam każdemu, piękny hotel, obsługa wzorowa. Plaże kamieniste i sucho w tej części wyspy, ale baseny w hotelu duze więc kamienie w morzu nie przeszkadzają. Polecam wycieczkę na wyspę gdzie wyspa była zamkiem gdzie trzymali trędowatych, że nawet Hitler nie atakował tej wyspy ponieważ się bal. :-¶. Wspomnienia niezapomniane :D

Dodano po 45 sekundach:
2017 roku literówka :+)