• Grecja..

Moderator: metalman

 #25526  autor: amadeusz665
 22 maja 2016, 17:00
Cześć. Był ktoś z Was może na wakacjach w Grecji ? Zastanawiałem się nad okolicami Salonik, w drugiej połowie sierpnia/ początku września. Jak z cenami i bezpieczeństwem? A może lepiej pojechać kilkaset kilometrów dalej na południe ? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
 #25528  autor: Dziki
 22 maja 2016, 17:37
Byłem w Nei Pori w 1998 roku :D
Około 110-120 km od Salonik.
Fajna mała miejscowość z fajnym klimatem już wtedy ;)
Bardzo szerokie piaszczyste plaże i fajnie jest trafić na okno/taras z widokiem na Olimp - przepiękny widok :)
Niedaleko nawet plażą można wszędzie dojść - do Platamonas, kawałek dalej Leptokaria, czy większa już teraz Paralia.
Teraz pewnie się zmieniło na lepsze, więcej klubów, imprez, chociaż już wtedy tam było super :)
Dużo Polaków pracujących sezonowo w sklepach i restauracjach - nie wiem, czy teraz również.
Ruskich w ogóle wtedy nie było, chociaż pewnie teraz te gnojki też opanowały Grecję podobnie jak w Turcji - plaga brudnych śmierdzących spoconych ruskich wszędzie dotarła...
Ech...fajne to były czasy, do tej pory mam na pamiątkę bilety wstępu do klasztorów Meteora, na Partenon na Akropolu w Atenach, nurkowanie itp ;)
Teraz wszystko po wejściu do Unii podrożało chyba 100% jeśli chodzi o bilety wstępu, zależy czy chcesz tylko wypoczywać, czy tez zwiedzać, a jest tam co zwiedzać, szczególnie w Atenach, tylko z tamtego rejonu gdzie ja byłem trochę daleko do stolicy bo o ile pamiętam około 550 km - jechaliśmy chyba z 6 godzin w nocy :)
https://www.google.pl/maps/@39.9783782, ... 56!6m1!1e1
 #25544  autor: 68oct
 22 maja 2016, 20:53
Niestety na kontynencie nie bylem, dotychczas wybieralem wyspy, jak zmienisz preferencje to moge cos polecic:)


Wysłane przez Tapatalk
 #25570  autor: metalman
 23 maja 2016, 09:42
Byłem 3 lata temu w Paralii, tzw. riwiera olimpijska. Co kto lubi - miasteczko zero klimatu, pensjonaty pobudowane w polu. Fakt, plaża blisko, w miarę szeroka, fajny piach, tłumów nie było. Atrakcji właściwie żadnych. Ogólnie to chyba najgorsze wakacje życia :P Na plus to tylko kilka wycieczek, na które pojechaliśmy.
 #25571  autor: grzech1991
 23 maja 2016, 09:43
Byłem tutaj https://www.google.pl/maps/place/Parali ... 4132?hl=pl 10 late temu.

Kraj zaśmiecony, ale bezpieczny. Miejscowość typowo turystyczna, mała i cicha.

Woda czysta, plaże w porządku i bez komarów innych rzeczy... Więcej nie powiem, za granicą na wakacjach byłem tylko ten jeden raz w życiu :D

Nie wiem właśnie czy nie pisze o tym samym co @metalman
Ostatnio zmieniony 23 maja 2016, 10:39 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #25577  autor: metalman
 23 maja 2016, 10:41
Dokładnie to samo miejsce. Mnie się tam nie podobało - oczekiwałem czegoś zupełnie innego. Ale wiadomo, jak mawiał klasyk: "Jedni lubią spacery przy księżycu, inni niemiecką erotykę" :D
 #25581  autor: grzech1991
 23 maja 2016, 12:23
Tam nic nie ma poza plażami, jedzeniem i sklepami. Cały dzień plaża. Są za to wycieczki z miasta, podczas pobytu wykupujesz sobie.

Ja mam inną percepcję, bo różnica względem polski jest niesamowita.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
 #25755  autor: amadeusz665
 24 maja 2016, 19:23
Dzięki za odpowiedzi. Ogólnie bardziej chodzi o wakacje w stylu 3/4 czasu leniuchowanie na plaży i 3-4 dni wyprawa żeby coś zobaczyć. A myślicie że w drugiej połowie sierpnia czy lepiej jechać na poczatku września? Nie przepadam za tłokiem i wszechobecnymi niemieckimi emerytkami bez staników :P
 #25762  autor: Wiki
 24 maja 2016, 20:06
Najlepiej wyjeżdżam w połowie września bo w tedy już jest po sezonie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #25871  autor: grzech1991
 25 maja 2016, 11:42
Jeśli spokój i leniuchowanie, to tam było OK. Cisza, mała miejscowość.

Tłoku nie ma, bez stanika panie były ale na pewno nie emerytki i nie niemieckie :)
 #25874  autor: Dareks
 25 maja 2016, 12:21
@amadeusz665 na pewno w pobliżu Salonik jest bezpieczniej niż w okolicach Aten.
Co prawda teraz już zamieszki związane z cięciami socjalnymi w Grecji rzadko się zdarzają, ale jakby co to głownie w stolicy są.
Pamiętam że jak był ten gorący okres, ja byłem na południu i na wycieczce w Salonikach widziałem pikiety i miasteczka protestacyjne ale ogólnie spokojnie. A w Atenach w tym czasie się lali ile wlezie.
Z resztą północ Grecji to nie to samo co południe. Ci z północy sami podkreślają że dużo ich różni od tych z południa.
 #25956  autor: Arek
 26 maja 2016, 00:23
Jeśli Grecja kontynentalna samochodem, to może zamiast Salonik czy Chalkidiki dołożyć parę kilometrów na półwysep Pelion, fajne plaże
 #31801  autor: Pympek
 20 lip 2016, 17:20
I tak z planowanego wyjazdu do Hiszpanii, przeanalizowaniu ofert, i cen wybraliśmy Grecję :D
Kolega @Wiki troszeczkę poradził, za co dziękuje :)
Rejon wybrany :
Grecja- Kreta- ~Chania ~Platanias

ktoś coś jakie konkretne informacje, co warto zobaczyć ?
 #31804  autor: Dziki
 20 lip 2016, 17:36
Mur chiński ;)
A nie, to mi się pomyliło ;)
Na corridę idźcie ;)
I koniecznie krzywa wieża no w tym...:D
Żartuję, ogólnie szwagry byli ze dwa lata temu, fajnie, tylko dużo uchodźców i łapią za spódniczki :D
 #31871  autor: 68oct
 21 lip 2016, 08:57
Kreta jest świetna, dobry wybór, polecałbym właśnie kretę ale pytałeś o hiszpanie;) w okolicach Chanii masz fajne slodkie jezioro, pieknie polozone, mozna po nim poplywac rowerkiem, zjesc cos w knajpie nad brzegiem, blisko jest do przeprawy przez gory na poludniowa czesc wyspy, extremalnie hardcorowa przeprawa, jak ja tam bylem to na zboczach leżały wraki samochodów, daje do myślenia. Samaria jest tez blisko i jedna z dwóch najbardziej polecanych kreteńskich plaż, nie pamietam nazwy, można pieszo przejść na wysepkę obok. Widoki bajkowe, Barbara oszaleje;)
Wg mnie więcej bajerów jest we wschodniej części wyspy, Spinalonga, tzw wyspa trędowatych, miasteczko Agios nicolaos, fajne miejscowki.
Jak lubisz ruiny i historie to w centrum wyspy, jakies 15 minut jazdy od heraklionu jest Knossos, miasto minosa, labirynt, ariadna, minotaur, itepe, porusza wyobraznie, podobnie spore rumowisko jest w miasteczku malia o ile pamietam. W mniej wiecej polowie odcinka pomiedzy Heraklionem a miejscowoscia Sitia o ile pamietam jest przejazd na poludniowa czesc wyspy i miasto Lerapetra czy jakos tak, mozna z niego plynac imprezowym promem poplazowac na malej bezludnej wysepce, sa tam tez ruiny i fajny klimat, jak lubisz nudystow to tam wlasnie siedza po krzakach;)



Wysłane przez Tapatalk
 #31875  autor: Ozz
 21 lip 2016, 10:03
68oct, ta plaża to Elafonisi. Z różowym piaskiem, który jak legenda głosi zabarwił się krwią pomordowanych przez Turków Kreteńczyków. Chania piękna i pięknie zakorkowana, ze swojej strony dodam Rethymno.
 #31892  autor: vdm
 21 lip 2016, 11:10
Co do Grecji to byłem kilka razy, jestem mega zadowolony z wyjazdów do tego Kraju.
Rodos - tłok straszny, ceny zabijają - ogólnie moim zdaniem dla kogoś kto szuka odpoczynku to miejsce się nie nadaje, plaże kamieniste, wszędzie pety, butelki itp.
Kos - najbardziej dzika wyspa, można zwiedzić w 2 dni autem całą wyspę, było bardzo spokojnie, spędziliśmy wspaniałe wakacje, Miasto Kos fajne, można zwiedzić w jeden dzień, niestety teraz ta wyspa została opanowana przez afrykańców
Kreta - jest kilka fajnych miejsc, m.in. Elafonisi - my pojechaliśmy samochodem ~300km w jedną strone aby to zobaczyć - warto.
Jadąc na Krete musisz zaplanować co chcesz zobaczyć bo niestety 7 dni to za mało na zwiedzenie wszystkiego, a dystans jaki trzeba pokonać trochę kosztuje.
Półwysep Grecki Halkidiki - a dokładnie miejscowość Kalithea - spokojne miejsce gdzie życie toczy się powoli, Duużo Ruskich, wszędzie w sklepach dogadasz się po rusku. Saloniki fajne, duże miasto, dużo restauracji, kilka zabytków. W godzinach szczytu zakorkowane, obowiązkowo brać auto z klimą. Polecam rodzinie, która chcę sobie odpocząć i zaplanować wycieczkę do Salonik. Autem można znaleźć wiele wspaniałych dzikich plaż również piaszczystych, bądź z drobnymi kamyczkami.
Ogólnie jadać do Grecji:
Wynajmij samochód na 2-3 dni i w drogę, jeździ się łatwo i jest w miarę bezpiecznie- cena auta za 24h to ok 45euro + paliwo 1,4-1,5 euro/litr
Weź nawigację albo zainstaluj na smartfona jakąś navi działającą offline (bo na miejscu kasują ~15-20Euro za wynajem)- ja używam Sygic + do tego Tripadvisor (darmowa)- działa super używałem m.in. w Hiszpani, Brazylii, Moskwie, Grecji,

Zbierając do kupy, na dzień dzisiejszy pojechałbym do Grecji, ale tylko i wyłącznie odpoczywać, a tym miejscem byłby półwysep Halkidiki.
Życzę wszystkim wspaniałych wakacji w Grecji
 #31894  autor: Pympek
 21 lip 2016, 11:17
oo konkretny opis :D o to chodziło :) dziękuje :)

w planach jest :
Chania
Elafonisi
Balos

czyli potwierdzają się mniej wiecej wasze wypowidzi :)
 #31900  autor: kml
 21 lip 2016, 11:46
Byłem na krecie i polecam, jak koledzy wyżej. Nie jeździłem tam samochodem, ale widziałem jak jeździli inni - brawurowo :p