• Hiszpania..

Moderator: metalman

 #25206  autor: Pympek
 19 maja 2016, 21:58
Jaki region Hiszpanii proponujecie na wczasy.. ?

Plażowanie %% zabawa -typowy luz ;)

słyszałem dobre opinie o : Costa del Sol..
 #25209  autor: b2s
 19 maja 2016, 22:10
Ja bylem rok temu w Marbelli (Malaga) i z całego serca polecam :D kilka fajnych plaż, małe ciekawe centrum - generalnie świetne miejsce :)

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 #25211  autor: 68oct
 19 maja 2016, 22:12
Hmm ja bylem 2 razy na granicy costa brava i costa del maresme, moge polecic, mysle ze gdzie nie pojedziesz bedziesz zadowolony, na costa brava fajna miejscowka do zabawy jest w miejscowosci lloret de mar, jest tez fajny aquapark obok miejscowosci blanes, 40 minut fajna kolejka jest Barcelona, jak wpadniesz to zginiesz:) swietne miasto. Autem jedziesz?


Wysłane przez Tapatalk
 #25238  autor: Kilgore
 20 maja 2016, 08:03
Mogę to potwierdzić co kolega wyżej napisał. Dodam że kolejka do zjeżdżalni Kamikaze 60 min w słońcu - po tym 6 sek przyjemności. Człowiek młody był i głupi :).
Byliśmy tam na wyjeździe zorganizowanym, autobusem. Ale na miejscu wypożyczyliśmy samochód. Jest w okolicy kilka miejscówek do zobaczenia. M.in. Fugueras z muzeum Dalego, Andora itp. Miejscową kolejką można podjechać , za jakieś grosze, do Barcelony. Obecnie preferuje jednak mniej głośne miejscówki. :)
 #25250  autor: ukasz
 20 maja 2016, 09:18
Costa Dorada, piękne piaszczyste plaże, blisko do Barcelony na którą można poświecić kilka dni choć jest bardzo zatłoczona. Przede wszystkim Tarragona, stolica prowincji rzymskiej, dużo do zwiedzania a nie tak zatłoczona.
I tylko samchodem, wypożyczenie niedrogo, jedziesz gdzie chcesz i kiedy chcesz, nawet na prawie bezludną plaże 10km od miasta.
 #25257  autor: lulas
 20 maja 2016, 09:55
Jeśli nie tylko kontynent wchodzi w grę, to ja byłem na Teneryfie i Majorce. Na Majorce już dawno i to był pierwszy mój taki wyjazd więc się nie przygotowałem do niego i za bardzo nie powiem, ale Teneryfę polecam z całego serca, bo jest co zobaczyć, są różne aquaparki, fajne zoo, wulkan, klify itp. Tydzień to mało, żeby wszystko zobaczyć, tylko trzeba auto wynająć :) ja leciałem w czerwcu i było bardzo tanio :) . Ewentualnie inne wyspy na kanarach, znajomi byli i też chwalą.
Jedyny problem, to dosyć długi lot (5.5 godziny około) i fakt, że to jest nad oceanem i mam wrażenie, że woda była trochę zimniejsza niż na Majorce (i pewnie Costa Del Sol itp).

Ja byłem w czerwcu i było bardzo tanio (w sensie oferta, bo na miejscu to można wydać dużo) - rok wcześniej chcieliśmy jechać w sierpniu na Costa Del Sol i na Teneryfę było taniej niż tamte oferty, a hotel nie z górnej półki, ale całkiem niezły (3*).
 #25270  autor: Dareks
 20 maja 2016, 10:52
@lulas , można troszkę bliżej niż na kanary, np Madera jest bliżej (~3,5h). Ja byłem i na Majorce i na Teneryfie i na Maderze. każda ma inny charakter ale każdą mogę polecić ;)
 #25287  autor: Dareks
 20 maja 2016, 12:44
ja akurat najczęściej z biurami ale różymi, Grecos, Itaka, TUI, Ecco w zależności kto w danym momencie posiada lepszą ofertę na kierunek który mnie interesuje.
Ale i tak zawsze załatwiam to przez agenta który jest moim kumplem i dobrze doradza i nie naciąga. Jakby ktoś chciał skorzystać to mogę podać stronę.
 #25296  autor: 68oct
 20 maja 2016, 13:28
Ja zawsze korzystam z duzych znanych biur, jest mniejsze prawdopodobienstwo, że bedziesz "zakwaterowany" na lotnisku oczekujac na rzadowy samolot powrotny:).
Kumple z roboty sporo jeżdza na włąsną reke, można naprawde tanio urlop ogarnać (madera za 800 pln dla dwóch osób). Ty jako wciąż "singiel" możesz jak nic sprobować wyjazdu na wlasną rekę. Z dzieciakami trudniej bedzie wiec korzystaj:P
 #25317  autor: ukasz
 20 maja 2016, 16:24
Z wysp polecam Feuertaventure jezeli nie szukasz wielu atrakcji tylko spokojnego wypoczynku. Taka emerycka, spokojna wyspa, najcieplejsza ze wszystkich Kanaryjskich, samochem zjezdzisz w 3 dni.
Zawsze sam rezerwuje hotel loty samolot. Jakoś taniej mi wychodzi i wybór wiekszy
 #26176  autor: Johan
 28 maja 2016, 12:27
Był ktoś na Costa Blanca? Jak wrażenia?
No i czy coś szczególnie wartego obejrzenia sie tam znajduje?
 #47544  autor: Dziki
 07 sty 2017, 16:12
Ostra zima za pasem, czas i mnie pomyśleć nad czymś cieplejszym.
Wylot planowany w okolicach czerwca/bierzemy pod uwagę też wrzesień bo...taniej a i tak ciepło.
Do tego wyjazd z 15/18 miesięcznym dzieckiem, ktoś latał ?
Co możecie polecić, żeby nie było zbyt "zabawowo", lecz spokojnie i nie 20 km od plaży ?
Ogólnie nie nastawiamy się w tym roku na zwiedzaniem jak to miało miejsce wcześniej, ale na czysty wypoczynek w niekoniecznie zatłoczonych i przepoconych miejscach ?
Interesuje nas wyjazd na 9-12 dni - może być to czerwiec, albo i wrzesień.
Jak z wózkiem ( laską ) dla małej w samolocie ?
Interesują nas wszystkie wypowiedzi, porady i wszystko co związane z wylotem z małym dzieckiem do Hiszpanii, nie mamy jakiś specjalnych wymagań, bo córcia zbyt mała na zjeżdżalnie i wypady za miasto, ma być spokojnie i nie za drogo.
Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc :)
 #48941  autor: Marta
 19 sty 2017, 18:25
Ja Ci mogę pomóc z wylotem z małym dzieckiem do Hiszpanii bo byłam z Młodą bez Starego (@Michał bez focha ;)) we wrześniu w Barcelonie ;)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 #48946  autor: Dziki
 19 sty 2017, 19:24
@Marta przyjdzie czas, to przedzwonię i pogadamy :)
Dzięki :)
 #59203  autor: Pympek
 18 kwie 2017, 09:50
co w zeszłym roku się nie udało, to w tym roku jest bliżej, zarezerwowany nocleg, w rejonie Costa del Sol, okolice Malagi. (Estepona)

@b2s coś jeszcze ciekawego pamiętasz? :)
 #59204  autor: b2s
 18 kwie 2017, 09:55
@Pympek warto wybrać się na pewno na Gibraltar - stolica małp :D wchodzą wszędzie i są skubane tak wyszkolone, ze pozują do zdjęć :D Poza tym warto pojeździć po plażach malagi bo każda jest inna :) w samej maladze kilka fajnych knajp, bardzo klimatyczne. Ja aktualnie siedzę w zjednoczonych Emiratach arabskich i polecam na maksa. 30 stopni, piasek prawie jak mąka - rewelacja ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #59205  autor: Pympek
 18 kwie 2017, 10:03
dzięki bardzo, o Gibraltarze myśleliśmy :D auto będziemy mieli, więc dojazd będzie bez problemowy :), jak coś mi się nasunie z pytań, pozwolę zapytać :)

taki to ma dobrze :D to wypoczywaj :D
 #59206  autor: b2s
 18 kwie 2017, 10:06
@Pympek jak będziecie mieli auto rewelacja :) pytaj :) jak będę pamiętał to chętnie odpowiem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #59215  autor: Marta
 18 kwie 2017, 12:12
Ooo ja lecę do Malagi z Młodą, siostrą i siostrzeńcem we wrześniu, ale słabo widzę wypożyczenie auta ze względu na foteliki :(

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 #59219  autor: b2s
 18 kwie 2017, 12:16
@Marta powiem szczerze z mojego punktu widzenia w Maladze bez auta może być dosyć monotonnie i nudno, ale wiadomo każdy ma inne wymagania dotyczące wypoczynku :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk