• Bravolotem Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Albania, Grecja, Turcja

Moderator: metalman

 #144553  autor: kambar7
 09 gru 2021, 07:25
Witam klubowiczów

Wybraliśmy się w dłuższą podróż bravolotem (już ponad 3 miesiące), do tej pory zwiedzone następujące kraje Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Albania, Grecja, Turcja a teraz powrót (od jutra bo święta niedługo) na Bułgarię, (Plowdiw, Sofia), Serbię(Belgrad), Węgry, Słowacje i Polska (o ile nic tam nie wskoczy po drodze bo covid itd)

Założyłem kanał na youtube więc jak ktoś lubi podróże, naturę no i oczywiście fiata bravo (którego wprawdzie za dużo na filmach nie ma) to zapraszam serdecznie do subskrybowania https://youtu.be/vHGAts9cEVU

Część to jakieś spacerowe zwiedzanie bardziej czy mniej ciekawych miejsc, na części widać jaką trasą się jedzie jakby ktoś się wybierał w trasę można zobaczyć jak wyglądają drogi czy autostrady.

Filmy wrzucane z opóźnieniem i sporo do wrzucenia jeszcze.

Jeden raz w Istambule przygoda z rozładowanym akumulatorem miesiąc temu (po zostawieniu kluczyków obsłudze w podziemnym parkingu z myjnią żeby było umyte bo już mu się należało!) a tak to bez problemów.

Jak ktoś ma jakieś fajne sugestie do drogi powrotnej co warto zobaczyć, gdzie się zatrzymać na dzień albo coś to bardzo proszę!

PS. Pozdrowienia dla kolegi z forum który pomógł z założeniem tempomatu! Przydaje się i to bardzo :D
Ostatnio zmieniony 09 gru 2021, 10:36 przez kambar7, łącznie zmieniany 1 raz.
 #144554  autor: mabuch
 09 gru 2021, 09:16
Świetnie - bardziej na wschodzie warto zobaczyć Rumunię (ładniej niż ogólna o niej opinia - w wyjątkiem Maramureszu, chociaż byłem już dawno) a jak bardziej na zachodzie to Słowenia i Alpy Julijskie. Osobiście lubię Bułgarię (ale to sentyment, pierwsza "prawdziwa" wyprawa za granicę) - jak lubisz góry jest z czego wybierać (Riła, Pirin, Rodopy, Sliweńska Płanina, ...) chociaż to raczej pomysł na lato.

Sam byłem latem w Czarnogórze (obowiązkowo dolina Grebaje! do wynajęcia bungalowy na terenie parku narodowego), Chorwacji i Słowenii ale ze względu na covid pominąłem Serbię i BiH.
 #144555  autor: kambar7
 09 gru 2021, 09:48
Góry jak najbadziej! No właśnie jak czytam to chwilowo Rumunia jest na liście odradzanych krajów (wszystkie kraje obecnie są ale Rumunia bardziej, cokolwiek to znaczy). Wracamy właśnie z południa Turcji, po trochu, wczoraj trasa Izmir - Bursa, dziś jeszcze nocka w Bursie a jutro już kierunek Bułgaria ma być.
W Rumunii kilka lat temu miałem okazję jechać piękną trasą górską Transalpina zdaje się ale to nie bravolotem, tylko jako pasażer golfa. chociaż wtedy do Rumunii trafilem puntem evo :D
Ogólnie to już wszędzie pogoda ma być słaba, deszcze a im wyżej tym gorzej, więc zwiedzanie czy góry to może być przyjemność wątpliwa. Chociaż takiej ulewy jak w Marmaris kilka dni temu to na oczy może jeszcze nie widziałem.
 #144687  autor: kambar7
 16 gru 2021, 17:12
No i wrócone do PL. Końcówka dość szybkim tempem. Turcja, Bursa -> Bułgaria Płowdiw 1 nocka -> 1 nocka w Sofii -> Serbia Belgrad 2 nocki -> już PL przez Węgry (nawet w MacDonalds za kibel trzeba płacić :lol: ) , Słowację ( trasy transferowe, jakieś grube obostrzenia jak zakaz przemieszczania się, z psem można wyjść tylko ileś metrów od domu, żeby jechać normalnymi trasami, chcieliśmy się zarejestrować przez stronę ehranica ale się nawet nie da zarejestrować bo trzeba podawać słowacki adres), Czechy (w Ostravie ograniczenie do 110 a tak bujnęło w kilku miejscach w górę i w dół, że myślałem, że sprężyny połamie i koła każde w swoją stronę poleci :shock: )

Ogólnie to w ciągu dnia wszędzie szaro buro i ponuro ale wieczorem już i Bułgaria i Serbia świąteczne ozdoby, oświetlenie, grzane wino na świątecznych marketach i całkiem przyjemnie.

Cała trasa wg licznika 7807 km. Chyba się bravolotowi należy szybsza wymiana oleju :D

Z czasem resztę filmów się wrzuci bo trzeba choinkę ogarniać i do świąt wszystko przygotować.

https://www.youtube.com/channel/UCLjRQ8 ... nWA/videos

Pozdrowienia i Wesołych wszystkim!