• Jaki uchwyt do telefonu?

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #53148  autor: kubajg
 27 lut 2017, 20:18
Zainspirowany waszymi postami zamówiłem sobie ostatnio z aliexpress coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/Cafele-M ... 12529.html
Chciałem żeby miało regulację, zobaczymy co to warte i czy spodoba mi się bardziej niż uchwyt Samsunga na szybę którego używam od dawna :D
 #55140  autor: Paninaro
 15 mar 2017, 21:03
Panowie-potwierdzam :)
Obrazek
prosta konstrukcja,ale za to bardzo funkcjonalna,cena śmieszna w stosunku do tego jak przydatny gadżecik to jest :D
no i kolorystycznie wspaniale pasuje do deski Bravo
polecam
 #56873  autor: kubajg
 29 mar 2017, 20:54
Doszła do mnie chińska paczka, uchwyt zamontowany:
Obrazek

Ogólnie fajna sprawa :) Spodobał mi się, chociaż ma sporą wadę względem Samsunga na szybę - nie da się zamontować i zdjąć telefonu jedną ręką (no dobra, może zdjąć się uda). Ale plusy są jednak duże - łatwy dostęp do telefonu, nic nie zasłania szyby, telefon nie będzie się nagrzewać tak jak pod szybą podczas upałów i w sumie ma dodatkowe chłodzenie z nawiewu :D Dobrze że wziąłem wersję z regulacją, bo wydaje mi się że te bez są za płytkie i telefon będzie się obijał o deskę na dole.

W międzyczasie dotarł też kabelek który zamówiłem z myślą o ładowaniu w tym uchwycie:
https://pl.aliexpress.com/item/Bastec-O ... 97421.html
Wziąłem długość 50cm i pasuje idealnie. :)
 #57793  autor: metalman
 07 kwie 2017, 09:28
Nie chcę zakładać kolejnego tematu (w razie czego poprawię ten ;)) - czy macie jakieś godne polecenia uchwyty na tablet? Takie, które można zamontować gdzieś z tyłu żeby pasażerowie zajęli się czymś innym niż kontrolowanie tego jak jadę :P
 #57822  autor: Fedur
 07 kwie 2017, 13:26
Na tabley mam jakis uniwersalny forever tzn na szybe oraz drugie mocowanie pod zagłówek. W ford focus mk1 sprawowal sie elegancko na dluzsze trasy. Jedynie bez obciazenia tzn bez tabletu troche luzy (warto dokrecic mocniej nakretkini scisnac)
Do telefonu mam w wielu samochodach zwykly z auchan za 9zl i za 20zl z alledrogo (różnią sie tylko logo) sprawuja sie od lat dobrze. W audi a4 tescia z racji Lipnej kratki ktora sie pod byle obciazeniem giba i tel z racji konstrukcji deski rozdzielczej gdzie brakuje podparcia nie sprawdza się.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
 #58388  autor: kubajg
 11 kwie 2017, 18:28
Ostatnio zamówiłem jeszcze jeden uchwyt montowany na kratkę, Ugreen z Ali:
https://pl.aliexpress.com/item/Ugreen-U ... 50303.html
Była promocja za 2 dolary z hakiem więc stwierdziłem że przetestuję, dotarł w jakieś 10 dni więc szał ;) Powiem szczerze że jest dużo lepszy niż ten o którym pisałem stronę wcześniej, o wiele lepiej wykonany (tamten złapał już jakiś dziwny luz). Nie ma co prawda regulacji kulowej (jedynie obracanie), ale sam w sobie jest dość gruby i odstaje wystarczająco żeby telefon nie wciskał żadnych przycisków na desce itp. Póki co zostaję przy nim :D
 #58753  autor: Dziki
 14 kwie 2017, 11:52
metalman pisze:Nie chcę zakładać kolejnego tematu (w razie czego poprawię ten ;)) - czy macie jakieś godne polecenia uchwyty na tablet? Takie, które można zamontować gdzieś z tyłu żeby pasażerowie zajęli się czymś innym niż kontrolowanie tego jak jadę :P
@metalman kupiłem na alle i dziś przyszedł.
Nawet jakość wykonania dobra, plastiki w porządku, cena 39 zł + wysyłka 9 zł ( nie chciało mi się czekać miesiąc na paczkę od ryżożercy.
Może i drożej niż w innych miejscach, ale sugeruję się też opiniami o sprzedawcy i komentarzami, jak i ilością sprzedanych produktów.
Z tyłu pianka, na dole i na górze uchwytów kawałki gumy, nic się nie powinno rysować.
Na razie jeszcze nie zdążyłem zamontować w aucie, ale tablet siedzi w uchwycie jak zły - zobaczymy jak zamontuję go na zagłówku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 #58919  autor: Dziki
 15 kwie 2017, 14:57
@metalman dziś trochę pojeździliśmy po Tychach.
A jak wiadomo, w mieście gładkich jak szyba dróg nie ma, więc tym bardziej gdzieś w trasie uchwyt się sprawdzi.
Gwarantuję Ci, że normalnie dobrze włożony nie wypadnie z tego uchwytu na pewno.
Samym uchwytem zapiętym do prętów zagłówka ciężko ruszyć.
Montaż banalnie prosty, obawiałem się, że dzięki tej dziwnej kanapie z tyłu nie będzie możliwości dobrego ustawienia, jednak nic takiego nie występuje i dzięki temu uchwytowi i jego możliwości regulacji we wszystkie strony ( na sztywnej "kulce" ) można jeszcze nawet obniżyć w dół.
Obrazek
Obrazek