• Ponarzekajmy na inne nasze auta

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #14866  autor: Wiki
 09 mar 2016, 21:26
Witajcie
Moja propozycja tematu po tym jak zobaczyłem co się dzieje w moim temacie.
Tu możemy sobie spokojnie ponarzekać na auta które mamy okazje użytkować po za oczywiście Bravo



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dodano po 4 minutach 20 sekundach:
To ja zacznę od siebie. Ostatnią dobę spędziłem w towarzystwie Seata Toledo. Auto tragedia, plastyki twarde, licznik na którym nic nie widać bez włączonych świateł mijania choć auto wyposażone w dzienne, tragiczna pozycja za kierownica nawet jak dla mnie choć mam 177 cm wzrostu i raczej wielkoludem nie jestem, zerowa widoczność przez wsteczne lusterko i do tego strasznie małe lusterka zewnętrzne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 21:30 przez Wiki, łącznie zmieniany 1 raz.
 #14877  autor: Max
 09 mar 2016, 21:56
Ja mogę ponarzekać na Fiata Grande Punto z 2015 roku, małe to, niewygodne (jak dla mnie), plastiki twarde, wyjący alarm przypominający o pasach i na koniec wyjące świnia ogrzewanie zaraz po uruchomieniu samochodu (może ten miał coś nawalone).
 #14884  autor: kubajg
 09 mar 2016, 23:01
Wiadomo że taki temat to wrażenia zazwyczaj mocno subiektywne, jak ktoś na co dzień jeździ (lub chociaż jakiś czas pojeździ) np. nowym BMW 5 czy 7, to potem ciężko ocenić takiego Seata super pozytywnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)
Dlatego pamiętajmy żeby oceniać jakość czy osiągi w odniesieniu do klasy tego konkretnego auta, jego ceny i ogólnie grupy docelowej klientów. Nikt się raczej nie powinien spodziewać w kompakcie za 40-50 tys. zł wielkich, super wygodnych skórzanych foteli z masażem i pamięcią dla 3 użytkowników.

Ale już taki licznik na którym nic nie widać to ewidentna wada auta niezależnie od jego ceny, trochę podobnie jak w Bravo z białymi zegarami w dzień ;)

Jak jeżdżę ojca Grande Punto 1.2 z 2006 roku to także stwierdzam że jego jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, tak samo jak prowadzenie. Ale w sumie jest to taka klasa auta że nie spodziewałbym się wcale wiele więcej. Zanim kupiłem Bravo to miałem pewne uprzedzenia do Fiata właśnie przez to Punto, ale jak wsiadłem do środka "swojego" auta to wiedziałem już że to zupełnie inna bajka ;)
 #14915  autor: metalman
 10 mar 2016, 08:59
Ja zawsze chętnie ponarzekam na Turkusową Renię :D W tym aucie lubię tylko dwie rzeczy: kubełkowe fotele i to, że nie muszę jeździć autobusem/trolejbusem/łazić z buta :P

@grzegorz74, nie unoś się. To, niestety, też jest życie. Są tacy, którzy mogą sobie pozwolić na takie auto jak chcą i są tacy, którzy cieszą się, że jeżdżą starym Seicento i nie muszą moknąć na deszczu. A to, że ktoś narzeka na jakieś auto nie od razu oznacza, że jest rozpieszczony i oczekuje Bóg wie jakich cudów w aucie. Jak napisałem wyżej - narzekam na Clio, wkurza mnie ale cieszę się, że jest ;) Zupełnie jak z żoną :P

Także nie obrażajmy się i, jak w temacie, ponarzekajmy sobie. Czuję, że będę tu często pisał. I może w końcu założę dla Reni osobny temat :)
 #14927  autor: grzech1991
 10 mar 2016, 10:01
Bravo vs citroen c1

Wsiadłem do citroena c1, przebieg może z 5k. Kiedyś rozważałem w zakupie takie auto. Ale teraz wiem, że auto tanie, to tanie. Silnik chodzi jak kosiarka, zero miejsca z tyłu, biegi jak w uazie a przyspieszenie wolniejsze niż mój rower. Audio na miarę kaseciaka z malucha. Na plus klima.

Ostatnio miałem jechać focusem I generacji, auto zjedzone przez korniki. Ale nadwozie takie jakie mi się marzyłoby - trzy drzwiowe. Lusterka w których nic nie widać, sprzęgło łapało pod koniec, hamulcy nie było, a przyspieszenie ~100KM diesiel trwało wieczność.

Chociaż ten citroen ma jeden plus, pali 2x mniej od bravo. I daje tyle samo mniej frajdy z jazdy.
 #14970  autor: 68oct
 10 mar 2016, 12:15
Q7 poprzedniei generacji to wg mnie najbrzydszy suw na rynku, pomijajac koreanca ktorego nazwy nie potrafie napisac ani wymówic:). Nowe q7 jest fajneeee.


Wysłane przez Tapatalk
 #15049  autor: wojtek1993osw
 10 mar 2016, 16:47
Renault master 2014/2015 tragedia.... wszystko się psuje zacina itp nie polecam.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 #15060  autor: Niros
 10 mar 2016, 17:23
Miałem przed Bravo dwa VW Golf w wersji GTI
Podobały mi się oba. Mogę powiedzieć jedynie że za dużo tego po drogach jeździ. Takie oklepane. Znajomy polecił Bravolta. Przemyślałem za i przeciw i kupiłem. GTI zostawiłem ojcu i jeździ. Według mnie każdy kupuje to na co go stać i co ewentualnie mu się podoba.
 #15215  autor: chelchow
 11 mar 2016, 11:03
megane cc - tam to cała orkiestra trzasków pisków i chrabąszczy, jak mam dość jeżdżę Bravo i docenia cisze.