• Xiaomi 70mai pro i stałe zasilanie

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #126619  autor: SylverStone86
 21 sty 2020, 19:46
Witam
Czy ktoś tu obecny posiada videorejestrator Xiaomi 70mai pro?Chodzi mi o podłączenie,obecnie mam podpięte pod skrzynke bezpieczników(bezpiecznik zapalniczki) jednak nie stałe zasilanie plus mała bateria urządzenia nie wystarcza by działał tryb parkingowy dłużej niż minute.Chciałbym pod stałe podłączyć ale obawiam się rozładowania aku.Jak to jest u was?
 #126625  autor: wrotecki
 21 sty 2020, 20:26
Powerbank ? to ma pobór 0.6A w trakcie pracy , musiałbyś zmierzyć w trakcie spoczynku, ale nie sądzę że w ciągu jednej - dwóch nocy rozładuje sprawne aku
 #126629  autor: SylverStone86
 21 sty 2020, 21:12
Powerbank wiązałby się z ciągłym przepinaniem kabli a wolę obecnie na stałe mieć wpiętą kamerkę.Znalazlem adaptery z trzema kablami,niby do trybu parkingowego ( ja posiadam dwa kable) testował ktoś? W ostateczności wepne się w stałe 12v i zobaczę jak to wyjdzie na dłuższą metę
 #126631  autor: PawelK
 21 sty 2020, 21:26
Ja mam kamerkę viofo a129 z takim właśnie adapterem. Jest w nim regulacja minimalnego napięcia, przy którym odcina zasilanie kamerki. Podłączone do niego jest plus po stacyjce i stały plus. Po wyjęciu kluczyka kamerka się wyłącza i przechodzi w tryb parkingowy. W Twojej kamerce wydaje mi się że tryb parkingowy jest tylko z baterii. Jak jej podasz zasilanie będzie nagrywać bez przerwy. Jeśli się mylę proszę wybaczyć i niech mnie ktoś poprawi

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 #126635  autor: SylverStone86
 21 sty 2020, 21:48
O takie rozwiązanie by mi chodzilo :D
Jednak tak jak mówisz gdy dam jej stałe 12v to będzie pracować jak gdyby non stop.Chyba że po jakiejś bezczynności usypia się.Moze ktoś jednak ma taką kamerkę i potwierdzi.
Który bezpiecznik w skrzynce po lewej ma stałe 12v?
 #126636  autor: PawelK
 21 sty 2020, 21:55
Jeśli nagrywa bez przerwy to będziesz potrzebował solidnej karty pamięci żeby kilka h zapisu zmieściło się

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 #126642  autor: SylverStone86
 22 sty 2020, 05:42
Karta to nie problem,problem jak zareaguje jeśli podępne pod stałe czy cały czas praca czy po chwili bezczynności parkingowy.Tylko pod jaki stały bezpiecznik podpiąć :D
 #126653  autor: PawelK
 22 sty 2020, 09:00
Podepnij w domu pod ładowarke do tel i obserwuj czy się wyłączy czy nie. A co do bezpiecznika polecam kupić bajpasy bezpieczników.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 #126656  autor: SylverStone86
 22 sty 2020, 09:33
Właśnie dziś mam taki zamiar:) co do bypassów,właśnie w taki sposób mam wpięte w bezpiecznik zapalniczki.PawelK a u ciebie są w kamerce jakieś opcje co do ładowania i trybu parkingowego? Bo może faktycznie kupić adapter z 3 wyjsciami.Moze w nich impuls z bezpiecznika wyłącza kamerkę ale stałe ją podtrzymuje i działa wtedy parking.Ale dziś zobaczę jak reaguje w domu pod stałym.A ty gdzie masz wpięte stałe 12v?
 #126658  autor: krupniok200
 22 sty 2020, 09:49
tryb parkingowy ma wtedy sens, jak masz dedykowaną przetwornice do tego, czyli kabelek do zasilania stałego i osobny po zapłonie i masa oczywiście. Jeżeli chodzi na stałym + to ma monitoring napięcia i jak spadnie powiedzmy poniżej 12.1V to odcina zasilanie, i w momencie chodzenia na stałym + włącza się tryb parkingowy w kamerce
 #126661  autor: PawelK
 22 sty 2020, 10:21
Ja mam u siebie dedykowany adapter do kamerki viofo. Po wyłączeniu zapłonu kamerka przechodzi w tryb parkingowy. U mnie działa to tak, że kamerka nagrywa bez przerwy bez zapisu na karcie. Nagranie zapisywane jest w pamięci podręcznej. Gdy kamerka wykryje ruch albo wstrząs nagranie zapisywane jest na karcie. Nagranie zapisane jest 15s przed zdarzeniem i 30s po. A co do bezpiecznika już nie pamiętam do którego wpiąłem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 #126666  autor: SylverStone86
 22 sty 2020, 12:59
Mysle że ten dedykowany adapter znajdzie zastosowanie i w innych kamerkach.Bo chodzi o ciągle ładowanie jak i odcięcie ładowania gdy spadnie prąd.Teraz tylko kwestia stałego plusa.
 #126667  autor: PawelK
 22 sty 2020, 13:11
Nie podejdzie bo on ma mini USB a Twoja ma micro USB o ile dobrze pamiętam. A po drugie ta kamerka jest przystosowana do tego że jak zapłon odlaczysz przechodzi w tryb czuwania że stałego plusa. Nie wiem czy Twoja tez będzie tak reagowac

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 #126669  autor: adik97
 22 sty 2020, 14:59
Ja mam normalnie podłączone do zapalniczki i jeździłem tydzień z trybem parkingowym ale to wyłączyłem.. nagrywała jak wykryła ruch.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 #126674  autor: SylverStone86
 22 sty 2020, 16:39
Ale chyba nie 70mai pro bo ona na wstrząs reaguje albo? Kompletnie nie wiem jak ona działa,leżała w domu ok 5h biorę w rękę naciskam i zdziwiony że działa (była tylko odpiera z auta) kompletnie zero reakcji nagrywania czy coś,podpinam pod ładowarkę ładuje cały czas plus nagrywa cały czas.Odepne kabel-gaśnie po chwili a jak uderzę lekko to załącza się nagrywanie czyli tryb parkingowy -SUPER ale po minucie wyłącza się znowu ( nagrywanie także) po czym już nie potrafię sprowokować znowu by nagrywała mimo że jest uśpiona jak wcześniej.Tak jakby tylko raz dało się na odłączonym ładowaniu skorzystać z nagrywania potencjalnego zdarzenia.
 #126675  autor: adik97
 22 sty 2020, 16:46
Mam dokładnie ten model tylko bez GPS, mi się wydaje że nagrywa ruch bo jak sprawdziłem kartę po całym dniu to jest dużo nagrań gdy ktoś przechodzi obok samochodu.Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 #126700  autor: SylverStone86
 23 sty 2020, 07:00
Hmmm to może faktycznie ja tu klupie pukam a tu cisza a to o ruch chodzi :D sprawdze bo mam tą samą :D
A jakie masz ustawienia odnośnie jakości? Czujnik parking i zderzeniowy na high?
 #126702  autor: adik97
 23 sty 2020, 08:22
Wiesz co nawet nie wiem tzn używałem parkingowego przez tydzień i później wyłączyłem. Musiałbym zobaczyć w ustawieniach Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka



Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
Ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość m.in kamera zrobiła sama z siebie zdjecie nie wiem po co Obrazek a druga sytuacja to jadąc po prostej drodze zapisała film a ma zapisywać jak wykryje wstrząs więc coś się jej poprzestawiałoObrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 #126706  autor: SylverStone86
 23 sty 2020, 09:27
A to u mnie na hmm 2h nagrało z 6 filmów na których według mnie nic nie ma istotnego :D trzeba potestować mimo wszystko i tak zadowolony.
Rozważam jeszcze kupno.adaptera z 3 wyjściami by podłączyć na stałe.Jedna dalej nie wiem gdzie się wpiąć w bezpieczniki :(
 #126762  autor: Misiekdg
 24 sty 2020, 13:35
Mam wersje Lite i sensory musiałem ustawić na low bo nawet wjechanie w dziurę powodowało nagranie bezpieczne a co do trybu parkingowego u mnie jak jest na low to tylko jak zamkniesz drzwi lub bujniesz autem to nagrywa minute i się wygasza tak to działa, może macie na high dlatego wydaje się, że nagrywa jak nawet ktoś przechodzi a np. mocniej zawiało bo u mnie jest on strasznie czuły;)
Wersja z gps i prędkość dopiero pokazuje na zgranym filmie, (jak dla mnie na plus bo na ekranie nawet jak trzeba coś pokazać jej nie ma;) na obecną chwilę mam ją już 2 miesiące jestem zadowolony bez problemu się łączy po wifi i wgrywa aktualizacje jak i zgrywa filmy.
Jedyny minus jak ktoś robi krótkie trasy to tryb parkingowy potrafi nie działać bo brak zasilania dlatego raz na jakiś czas zostawiam na powerbanku bez nagrywania by tylko się podładował i wystarcza na jakiś czas ;)