• Wózki dla naszych pociech

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #121259  autor: Shaq3134
 23 sie 2019, 22:46
Poza tematem o fotelikach gdzie już zbieram dane, potrzebuję też kupić wózek. Myślę, że może temat dla innych też będzie ciekawy, a znalazłem tylko krótki o spacerówkach. Czytając fora i rozmawiając ze znajomymi przewijają się różne strategie:
1) Kupno wózka 2w1,
2) Kupno dobrej spacerówki + adaptery + gondola
3) Kupno używanej gondoli, wymiana materaca a jak już gondola nie będzie wystarczać to kupno dobrej spacerówki.

Budżet to tak do 3000 góra, ale chętnie wydam mniej (fotelik kupuję odrębnie).


Podzielicie się swoimi doświadczeniami? Możecie polecić wózki, które się fajnie u Was sprawdzają?
 #121262  autor: WojZaj
 23 sie 2019, 23:31
Jako wózek 2w1 kupiliśmy Quinny Moodd.
Na 3 kołach dzięki czemu jest bardzo zwrotny.
Gondola super i składa się na płasko.
W spacerówce nasza córką nie chciała jeździć.
Chyba przez mały daszek w wyniku czego raziło ją słońce.
Do bagażnika w Brawo wchodzi złożona rama z kółkami i wypiętą gondolką, którą można ale położyć na ramę.

Jeśli chodzi o spacerówki to polecamy z żoną i córką Elodie Details Stockholm Stroller 3.0.
Mamy już go ponad rok w ciągu którego był z nami 2 razy w Bułgarii podróżując w luku bagażowym samolotu i nie ma na nim ani jednej ryski dzięki pokrowcu dodanego przez producenta. Dziecko śpi prawie na płasko, a daszek pozwala na bardzo duże osłonięcie dziecka przed słońcem. Więc dodatkowe parasolki nie są wymagane.
W bagażniku Bravo mieści się na skos po wypięciu przednich kółek.

:)
 #121273  autor: moris10
 24 sie 2019, 11:39
Jeśli to ma być wózek dla niemowlaka, to w pierwszych miesiącach życia trzeba go wozić w gondoli.
My kupiliśmy wózek 2w1 (Bebetto Murano - wózek mieście się w bagażniku Bravo po złożeniu). Gondola w zależności od dziecka posłuży 5-7 m-c. Spacerówka mimo, że bardzo funkcjona jest na dłuższą metę niewygodna w użytkownika. Do wózka mam kupione adaptery do Maxi-Cosi (te same adaptery pasują do większości polskich wózków Camarelo, Adamex).
Sam wózek dość łatwo się składa (trzeba wcześniej odpiąć gondolę), ma możliwość chowania osi kół w konstrukcję wózka. Minusem są szybko zużywające się opony i plastikowo - metalowe "przeniesienie napędu".
Z naszej perspektywy przy ograniczonym budżecie lepiej jest kupić używaną gondolę + adaptery pod dobry fotelik, a następnie nowy wózek spacerowy, który posłuży kilkanaście miesiący.
N



Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #121285  autor: Shaq3134
 24 sie 2019, 17:40
@WojZaj , @moris10 , dziękuję za Wasze opinie.
@moris10 ale siedziska spacerowego używasz od Bebetto, czy masz Maxi-Cosi jakiś?

A korzystał ktoś może z Mutsy Igo?
 #121294  autor: Ozz
 24 sie 2019, 20:53
Nasz młody jeździ stokke xplory. Gondola wypinana jednym ruchem ręki, po odpięciu specjalnego klipsa. Spacerówkę wypina się jeszcze łatwiej. Uchwyt do pchania posiada podwójną regulację na wysokość, dla mnie istotna kwestia, mam 190cm. Spacerowka może być ustawiona tylem lub przodem do kierunku jazdy, zmienne położenie (dziecko moze siedzieć lub można je mocniej pochylić, 3 położenia, dosłownie "pstryk" i leży), podnóżek regulowany, też 3 położenia. Gadżeciarski-świetnie wygląda, kosmicznie (dla nas to zbędny niuans). Bardzo zwrotny i dość lekki. Składa się dwoma kliknięciami. Wszystko można zdjąć i wyprać. Po dokupieniu adapterów możemy wpiąć na wózek nasz fotelik maxi cosy pebble plus.
Minus, między kołami nie ma płaszczyzny na zakupy. Drogi i co za tym idzie wszystko inne jest do niego również drogie. Po złożeniu i zdjęciu tylnych kół nadal dość długi, ale do bagażnika wchodzi bez konieczności upychania po przekątnej. I dla nas minus największy: jest dość mały...tzn: Nasz syn ma 5 miesięcy, jest ok. 73cm długi i waży już 10kg. Jak tak dalej pójdzie to dla Niego chyba wszystko będzie małe. Polecę, ale rodzice dużego dziecka będą wkrótce szukać alternatywy. Jak my.

To ostatni wypust, nasz ma inną kolorystykę.
Obrazek
 #121337  autor: moris10
 25 sie 2019, 21:18
My nie używamy spacerówki. Nasza mała ma 3 m-c i jeździ tylko w gondoli. Na szybkie wycieczki to zamiast gondoli wpinany fotelik Maxi-Cosi Rock.
Jak pisałem wyżej spacerówka do Bebetto jest bardzo funkcjonalna, ale ciężka i mało praktyczna w przewożeniu. Dlatego jak córka wyrośnie z Gondoli kupujemy samą spacerowkę.
I jeśli będziecie chcieli bujac dziecko w wózku, to szukajcie takiego z regulowaną i podwójną amortyzacją.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 #121341  autor: marajan
 25 sie 2019, 22:52
Ze spacerówek to mogę polecić coletto Nevia lub jego protoplasta valco snap 4 który wazy na pompowanych kołach ok 7kg (nie pamietam dokładnie)
Obydwa się składają i zajmują malutko miejsca w bagażniku przy czym są dość obszerne dla dziecka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #122320  autor: Michał
 21 wrz 2019, 14:02
Quinny Moodd 3 jest o tyle spoko, że stelaż mieści się do bagażnika bez zdejmowania kółek, gondola składa się na płasko (7 cm wysokości) i wchodzi bez problemu do bagażnika. Jak chcesz osobną spacerókę to polecam GB Qubit+, składa się w walizkę i fajnie mieści się w Bravo w bagażniku.
Gdzieś na forum jest mój opis obu wózków, już nie pamiętam gdzie ale chyba w tym dziale.

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
viewtopic.php?f=27&t=3079#p67957
viewtopic.php?f=27&t=3079#p68313