• Zakup przenośnego zestawu głośnomówiącego

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #109512  autor: SylverStone86
 15 sty 2019, 19:13
Witam
Przymierzam się do zakupu zestawu głośnomówiącego.Na oku mam parrot minikit HD ,Xblitz x600 ,a także Jabra drive.Zalezy mi na dobrej jakości,i możliwości sparowania dwóch telefonow.Moze ktoś użytkuje jeden z nich bądź inny warty uwagi i podzieli się opinią.Pozdrawiam
 #109534  autor: Shoofel
 16 sty 2019, 08:44
Od ponad tygodnia użytkuję Jabra Drive i jak narazie spisuje się ok. Fajna sprawa bo można dwa telefony sparować za jednym razem co akurat u mnie się przydaje. Jeśli chodzi o wytrzymałość baterii to jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, bo jedzie jeszcze na pierwszym ładowaniu. Jakość rozmów ok. Dobry stosunek cena/jakość.
 #109535  autor: piotrofoto
 16 sty 2019, 08:52
Mam Jabra Tour i Jabra Drive. Ten droższy ma zdecydowanie lepszą jakość dźwięku i rozmów. Fajny jest też wbudowany czujnik że jak wsiadasz do auta to zestaw dam się uruchamia.

Drive jest też ok ale ma gorszą jakość dźwięku, nie ma czujnika i czasami zanikał głos u rozmówcy.

Co do komend głosowych to chyba były po polsku to w urządzeniu bo mówił kto dzwoni. Ale komend z telefonu nie wydawałem więc nie wypowiem się :)

Wysłane z Galaxy S9+

 #109562  autor: SylverStone86
 16 sty 2019, 18:10
Czy odbiór odbywać się może poprzez naciśnięcie słuchawki na zestawie bądź na telefonie?Czy dzwonienie do kogoś następuje po wybraniu go w telefonie i naciśnięciu dzwonienia?To by mnie interesowało.Bez zbędnych komend głosowych wybierania na guzikach,klikania słuchawki by wybierać jakieś ostatnie połączenia czy coś.Sparuje i zapominam,po wejściu do samochodu mam jakieś info że połączyło z telefonem?czy muszę sobie w telefonie zobaczyć że połączono?Będzie to mój pierwszy zakup tego urządzenia i denerwowało by mnie jakieś anglojęzyczne komendy czy samoistne włączenie urządzenia bo nie rozpoznało czy to ja powiedziałem czy radio (o jakimś zestawie takie coś czytałem)ewentualnie czy wyłączyć można komendy bądź informowanie kto dzwoni ?bo przecież widzieć będę kto dzwoni bo telefon będę miał przed Sobą:) Dzięki za cenne info:)
 #109566  autor: Shoofel
 16 sty 2019, 18:30
Jabra łączy się automatycznie z telefonem po włączeniu. Trzeba najpierw urządzenia sparować ale tylko raz. Później automatycznie się łączy.
Można odbierać przez klawisz na urządzeniu albo też przez kliknięcie w smartfonie. Możesz też wybrać ostatni numer przez przycisk na urządzeniu
Może też służyć jako głośnik zewnętrzny i przejmuje wtedy opcję głośnika i komunikaty są nadawane przez urządzenie np z Janosika itp.
 #109596  autor: SylverStone86
 17 sty 2019, 06:41
Ostatnie pytania:D skąd wiem że polaczyl mi się za każdym razem gdy wejdę do samochodu?czy ewentualny komunikat jest po polsku? Czy gdy ktoś dzwoni do mnie to słyszę tylko dzwonek czy wypowiada kontakt bądź numer.Gdy w pobliżu będą dwa telefony sparowane to oba będą podłączone ?
 #109597  autor: piotrofoto
 17 sty 2019, 06:57
Wejdź na stronę Jabra i tam mają w dziale technicznym instrukcję w wersji Pdf do pobrania. Powinno tam być wszystko :)
Pamiętam że było tak że albo mówił kto dzwoni a jak to wyłączyłeś to normalnie szedł dzwonek telefonu w głośniku. A potwierdzenie połączenia było przez odpowiedni dźwięk

Wysłane z Galaxy S9+

 #109601  autor: Shoofel
 17 sty 2019, 08:07
Moja Jabra za każdym podłączeniem urządzenia wydaje komunikat "connected".
Stąd wiem, że urządzenia są podłączone.