• Numer nadwozia, brak 4 pierwszych

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #102148  autor: Mateuszmateo
 20 wrz 2018, 22:09
Hej!

Dziś miałem mega dziwna sytuację...
Ale od początku:
Kupiłem samochód 2 miesiące temu, przegląd był do 13 września więc się nie zastanawiałem. Dziś (wiem że i tak się spóźniłem) pojechałem na stację kontroli pojazdów i zostałem wycofany że względu na brak 4 pierwszych znaków a konkretnie "ZFA1"
A na tabliczce znamionowej jest kompletny.
Potem znalazłem pierwszego właściciela i zapytałem gdzie robił przeglądy i tam pojechałem no ale niestety nic z tym zrobić nie można. Mimo że od 5 lat przegląd w tym miejscu przechodziło
Odsyła mnie do serwisu fiata w celu wyjaśnienia sprawy, a to ewidentnie jakiś błąd w czasie produkcji bo ani grama rdzy nie ma w tym okienku.

Czy wszyscy macie wszystkie znaki w swoim VIN? 😉
 #102149  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 22:22
:( Rzeczoznawca z PZMot -> Wydział Komunikacji w miejscu rejestracji -> OSKP-> ponownie Wydział Komunikacji i wszędzie :kasa:
A jak kupowałeś auto to nie patrzyłeś w okienko pod siedzeniem :?:
 #102150  autor: Mateuszmateo
 20 wrz 2018, 22:30
Popatrzyłem, ale ostatnie znaki się zgadzały. Nie wpadłem na pomysł z początkiem :mur:
No właśnie, przez fabrykę ja teraz stracę czas i hajsy żeby to odkręcić.. Dramat jakis
 #102151  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 22:39
Po zakończeniu całej procedury powinieneś od sprzedającego zarządać zwrotu poniesionych kosztów :!:
To nie jest żart ale wymierne koszty które poniesiesz o fatydze i czasie nie wspomne.
Dobrze że nie trafiłeś na skrupulatnego z drogówki bo być może auto trafiłoby w depozyt na 48 godzin.
 #102152  autor: Mateuszmateo
 20 wrz 2018, 22:42
Przy zakupie mamy miesiąc czasu na jakieś odstępstwa lub zwroty samochodu. Mogę założyć sprawę o odszkodowanie do Turynu :hi: haha
 #102153  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 22:45
No to jesteś parę stów lżejszy :facepalm:
 #102154  autor: PawelPawel
 20 wrz 2018, 22:51
Okienko z vinem jest dosc gleboko. Jak strzelone to auto by musialo byc zeby az tyle podlogi wycinac ?
 #102156  autor: Cwiara
 20 wrz 2018, 23:00
@Mateuszmateo czyli badania technicznego brak , VIN nieczytelny pomimo że tylko początek a diagnosta pieniążki za BT wziął :?:
 #102157  autor: Mateuszmateo
 20 wrz 2018, 23:03
Paweł, właśnie problem w tym że egzemplarz jest bez wypadku, stłuczki czy tam kolizji.
Tak przeglądu brak, VIN jest idealnie czytelny i widoczny tylko brak 4 znaków,za przegląd nie zapłaciłem na szczęście
 #102165  autor: moris10
 21 wrz 2018, 06:44
Niestety, ale jest to realne żeby auto tak przychodziło przegląd. Niektórzy diagnosci sprawdzają VIN tylko na tabliczce, a jak jeździsz cały czas do tego samego to i vinu nawet nie sprawdza, bo w dowodzie widzi swoje pieczątki.
Różne cuda z vinem mogą się zdarzyć, znam przypadek, gdzie z salonu auto wyjechało z innym numerem VIN niż w papierach i tak jeździło kilka lat, zaliczają przeglądy.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #102167  autor: Mateuszmateo
 21 wrz 2018, 07:10
maciaty pisze: 21 wrz 2018, 05:00 Wcale mocno walone nie musialo być żeby pogięło podłogę i akurat w tym miejscu coś robili Obrazek
Jaka masz pewność, ze auto nie było rzeźbione? Miernik Ci to pokazał? Obrazek
Tak naprawdę pretensje możesz mieć sam do siebie, ze nie sprawdziłeś dokładnie.
Raczej wątpię, żeby auto wyjechało z fabryki bez kompletnego numeru VIN i żeby ktoś przez kilka kolejnych przeglądów nie zwrócił na to uwagi Obrazek




Wysłane z iPhone 7
Przyjacielu, nie wiem jak u Ciebie ale ja mam 2 wiersze nr vin i ten brak jest w górnym. Raczej nie możliwe by to była sytuacja po wypadkowa :millionaire:
Ale fakt moje nie dopatrzenie