• automatyka bram

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #100951  autor: Paninaro
 31 sie 2018, 20:52
cześć wszystkim
pozwoliłem sobie zapodać taki temat ( chyba nie ma na forum ) ,ponieważ w niedługim czasie stanę przed dylematem, który może ktoś z Was pomoże mi rozwiązać ,
niedawno przy okazji remontu ogrodzenia ,w końcu doczekałem się automatyki bramy wjazdowej, założyłem napęd jakżeby inaczej :) włoski FAAC 414, tyle że człowiek przyzwyczaja się szybko do wygód i doskwiera mi teraz brak napędu bramy garażowej więc w planach mam ,jeśli się uda jeszcze do zimy zamontować napęd bramy uchylnej w garażu.
i tak :
kolega poleca mi Hormanna , sam ma w kilku bramach te napędy a dokładnie Hormann Supramatic, na dodatek kupił używane i wszystko śmiga aż miło, tyle że używkę kompletną trudno znaleźć , minus-dodatkowy pilot w samochodzie
1. https://allegro.pl/hormann-naped-promat ... 60542.html
z drugiej strony może lepiej wybrać FAAC'a, jest mocniejszy i trochę tańszy, i jako dodatkowy plus piloty od bramy wjazdowej mogą również sterować garażem ,więc jeden pilot do dwóch bram by był
2. https://allegro.pl/pelny-zestaw-do-bram ... 67883.html

jest jeszcze kwestia mojej bramy garażowej - jest to brama garażowa uchylna dość starego typu, trochę ciężkawa więc napęd by musiał być dość mocny ,wymiary 230x195
Czy ktoś z Was posiada,poleca któryś z tych napędów,za wszelkie rady z góry dziękuję
 #100954  autor: jarjar94
 31 sie 2018, 22:20
Z własnego doświadczenia Ci powiem, że lepiej miec wszystkie napędy tej samej marki lub przynajmniej marek, które korzystają z takim samych odbiorników i da się je zaprogramować z tego samego pilota ;) Mam w domu trzy napędy - 1 w bramie wjazdowej i 2 w bramach garażowych. W bramie wjazdowej i w jednej bramie garażowej mam napędy FAAC, za to w jednej bramie garażowej mam napęd jakiejś innej firmy, której teraz nie pamiętam (jak sprawdzę to później napiszę). Niestety przez to muszę mieć 2 piloty i uwierz mi, doprowadza mnie to czasami do szału :mur: Z każdym z napędów nigdy nie było problemu więc FAAC mogę polecić z czystym sumieniem ;) Pewnie dlatego teraz przymierzam się do wymiany tego jednego napędu też na FAAC, żeby mieć wszystko na jednym pilocie ;)
 #100956  autor: Paninaro
 31 sie 2018, 22:37
dzięki @jarjar94 za odp, możesz napisać jaki model masz tego Faac'a w garażu ? D600 -D700HS ?
 #100960  autor: moris10
 31 sie 2018, 23:31
Mam kolegę który zajmuje się takimi sprawami i odradził mi kupno napędu faac. Sam zrezygnował ze sprzedaży, gdyż było sporo reklamacji. Obecnie sprzedaje Nice i mówi, że jest dużo lepiej.
W bramie garażowej przy domowej ważne jest żeby komunikacja radiowa była oparta na zmiennym kodzie. Długi lata hormann miał zwykle stało kodowe piloty (dlatego ostatnio tak reklamują swoje niby to super zabezpieczenia w napędach).

@Jarjar94 nawet jak masz napędy różnych producentów możesz korzystać z jednego pilota. Większość napędów ma wejście sbs (step by step) pozwalające na sterowanie napędem sygnałem zwarcia. Na rynku dostępne są odbiorniki radiowe, np. Proxima które potrafią szczytywac kod z dowolnego pilota.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #100993  autor: jarjar94
 01 wrz 2018, 18:18
@moris10, właśnie dlatego napisałem, że "wszystkie napędy tej samej marki lub przynajmniej marek, które korzystają z takich samych odbiorników i da się je zaprogramować z tego samego pilota". Niestety u mnie trzeba byłoby wymienić przynajmniej odbiornik w tym jednym napędzie albo cały napęd ;) Co do tych kodów to już rzadko który napęd jest na stałym kodzie ;)

@Paninaro, byłem dzisiaj tylko chwilę w domu i zdążyłem sprawdzić, że ten trzeci napęd to Chamberlain. Modele FAAC, które u mnie są napiszę Ci jutro wieczorem dopiero. Tylko musisz wziąć pod uwagę, że te napędy mają jakieś 10 lat przynajmniej i mogą już nie być dostępne :( Ale tak jak pisałem, nigdy z żadnym nie było problemu ;)
 #100994  autor: Paninaro
 01 wrz 2018, 18:43
ok, czekam na info w sprawie modelu Faac'a,ale jeśli mają już ok 10 lat to może to być napęd którego już nie ma,ale też dobra wiadomość że przez te 10 lat działa bezproblemowo
 #101040  autor: moris10
 02 wrz 2018, 14:54
Dostosowanie napędów pod pilota to koszt ok. 50 zł, więc nie ma co Ci patrzeć, że każdy musi być tej samej firmy. Sam mam do bramy przesuwnej nice a do garażowej chińczyka z catoramy i wszystko działa na pilocie z Nice.
Niestety w przypadku napędów Faac właśnie te 10 lat to słowo klucz. Stare działają bardzo dobrze, ale z nowymi jest już sporo problemów.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #101050  autor: Paninaro
 02 wrz 2018, 20:25
@moris10 akurat jeśli chodzi o Faac'a do bramy skrzydłowej to mój wybór był przemyślany i świadomy, przekopałem wcześniej cały internet , rozmawiałem z kilkoma instalatorami, z ludźmi którzy od kilku już lat mają te napędy i bardzo duża większość tych osób polecało jak najbardziej Faac'a, myślę że i do bramy uchylnej też Faac się sprawdzi , chociaż też biorę pod uwagę Hormanna
Ja akurat napędów Nice zupełnie nie biorę pod uwagę
 #101836  autor: Paninaro
 16 wrz 2018, 20:53
w moim garażu włoski Fiat, i... włoski FAAC
wczoraj skończyłem montaż napędu do bramy garażowej uchylnej, brama starego typu, dość ciężkawa, ale zakupiony FAAC D600 daje radę bezproblemowo, także od wczoraj mam już pełną automatykę bram - wjazdowej i garażowej, do wszystkiego jeden pilot :D z funkcjami pełnego jak i częściowego otwierania , niesamowite udogodnienie i komfort. :yeah:
Obrazek
 #101837  autor: fiatbravoemotion
 16 wrz 2018, 20:59
Dokładnie, otwieranie całkowite i częściowe dostępne jest tylko w Faacu. Dobra opcja np. na wietrzenie garażu. Poza tym Faac od gory potrzebuje 35 mm, pozostałe znacznie więcej. Napędy Faac do bram przesuwnych czy skrzydłowych osobiście instaluję i wszyscy są zadowoleni. Ostatnio byłem na konserwacji Faac'a 740 sprzed ... 13 lat. Działa jak nowy.

Dodam, że Faac ma swoją drugą markę Genius. I odpowiednik 740 do bram przesuwnych jest ładniejszy w Genius'ie. A parametry te same. I ... tańszy o ok. 250 zł. Podobnie z napędami do bram garażowych oraz skrzydłowych. Na dniach u siebie będę montował Genius GBat 300 odpowiednik Faac 414.
 #101906  autor: lukaselk
 18 wrz 2018, 10:33
@fiatbravoemotion Hörmann też ma otwieranie częściowe :crazy:
 #101926  autor: fiatbravoemotion
 18 wrz 2018, 12:37
A to widzisz, dobrze wiedzieć :) Bo w sumie to jest tańszy od Faac'a czy Genius'a.
 #101927  autor: Paninaro
 18 wrz 2018, 12:41
Hormann tańszy od Faac'a? chyba jednak nie , przynajmniej jeśli chodzi o napędy do bram garażowych, nawet zwykły Promatic Hormanna'a jest droższy, nie mówiąc już o Supramatic'u
 #101936  autor: fiatbravoemotion
 18 wrz 2018, 14:48
Patrzyłem na jakiegoś LiftPro czy jakoś tak :) Hormany to jakoś "dorywczo" typu dodać pilota albo zaprogramować foto, podpiąć pod sterowanie z domofonu u kogoś "jak już jestem". Tudzież dołożyć odbiornik do którego napędu, aby wszystko chodziło z jednego pilota. Głównie Faac, mniej Beninca, dawniej Nice.
 #116125  autor: maciejw
 28 kwie 2019, 18:53
Ja u siebie mam BFT. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to pytajcie mnie, na pewno postaram się udzielić sensownej odpowiedzi. W każdym razie u mnie bezawaryjnie od 3 lat.