• Podczas jazdy zgasł i już nie odpala

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #92536  autor: devil17
 30 kwie 2018, 21:17
Witam. Dziś autostradę Fiacik musiał opuścić na lawecie.
Podczas jazdy podczas wyprzedzania na autostradzie przy znacznej prędkości ok. 180 km/h silnik zgasł, zgasły również wszystkie kontrolki i już nie chciał odpalić. Sprawdzone aku i jest OK. Próba odpalenia z kabli nic nie dała, nic się nie zapala nawet kontrolki (żadna kontrolka), po przekręceniu kluczyka nic. Akumulator sprawny. Czujnik uderzeniowy sprawdzony OK. Najlepsze jest to że auto można zamknąć z kluczyka, świecą się lampki oświetlenia wnętrza i to wszystko. Najdziwniejsze jest to, że po przekręceniu kluczyka cisza i brak jakiejkolwiek kontrolki. Proszę o pomoc. Musiałem zrobić zdjątko bo ta impreza na lawecie kosztowała mnie 500 zł. :( posting.php?mode=post&f=27#
Temat dotyczy silnika 1.9 jtd 120km po chipsie 163km.
 #92543  autor: LifeRelax
 30 kwie 2018, 22:46
Pewnie bezpiecznik główny poszedł. Sprawdź bezpieczniki w komorze silnika

Pozdr
Bartek

 #92556  autor: LifeRelax
 01 maja 2018, 08:21
Tego dokładnie już nie pamiętam. Pamiętam, że była to żółta 15 lub 20 w skrzynce pod maską (przy akumulatorze).

Sprawdzaj wszystkie po kolei

Pozdr
Bartek

 #92557  autor: devil17
 01 maja 2018, 08:25
Znalazłem w elearn, że za wyłącznik główny odpowiada bezpiecznik F-3 20A typu MAXI (tak żółty), później może uda mi się dostać takowy na najbliższej stacji paliw to dam znać czy dało to jakikolwiek rezultat.
Obrazek

Dodano po 1 godzinie 4 minutach 2 sekundach:
Bezpiecznik F-3 20A do wymiany tylko teraz zagadka co było przyczyną. Zauważyłem poluzowana klemę minusową - być może to było przyczyną. Dzięki wszystkim za sugestie.