• Jak i czym odśnieżać auto żeby nie rysować lakieru?

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #4930  autor: Toolbox
 06 sty 2016, 11:37
Każdej zimy mam dylemat jak odśnieżać auto żeby jak najmniej rysować lakier. Mam kilka miotełek (od takich miękkich do zamiatania w domu, po niby do odśnieżania auta) i przy każdej mam wrażenie, że rysuję lakier zwłaszcza przy usuwaniu zmarzniętego śniegu. Kiedyś mnie to mniej bolało bo na szarym metaliku nie było widać ale teraz w czarnym Bravoku widać każdą ryskę :(

Napiszcie jakie macie sposoby :idea:
 #4934  autor: tadzikpl
 06 sty 2016, 11:48
Myj często, by pod śniegiem drobinek piasku nie było. Nie zmiataj wielkimi pasami, bo wtedy spychany śnieg robi się ciężki. Chyba nic więcej nie poradzisz..

pzdr, tadzikpl
 #4953  autor: Marta
 06 sty 2016, 13:02
I proponuję nie odśnieżać do gołego lakieru ;)
 #4956  autor: gumimis
 06 sty 2016, 13:14
I proponuję nie odśnieżać do gołego lakieru ;)
Dokładnie - ja zmiatam delikatnie tylko "luźny śnieg", tak aby ten co jedzie za mną nie dostawał po aucie.
 #4998  autor: maciaty
 06 sty 2016, 16:56
Ostatnio zmieniony 04 lut 2016, 11:17 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano znaczniki [url][/url] do linków.
 #5640  autor: kubajg
 12 sty 2016, 17:23
Ariel pisze:Używam szczotki do śniegu, z lakieru zawsze staram się delikatnie zmiatać śnieg.
Co do szyby na froncie to polecam matę aluminiową, do bocznych i lusterek używam odmrażacza w spray'u.
Ja z maty na przednią szybę zrezygnowałem, w poprzednim aucie okrutnie zrysowało mi lakier na słupkach (folia się w tym miejscu naciąga, wystarczy trochę kurzu). Jak jest mróz to podnoszę wycieraczki na noc, i używam tylko odmrażacza.