• Uchwyt na kubek

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #80381  autor: mareckiw
 10 gru 2017, 19:55
Tak jak w temacie, podzielcie się z waszymi trickami żeby umocować np kubek z kawą w Bravo, nie wspominając już o 0,5l butelce.
Nie znalazłem nigdzie żadnego konkretnego pomysłu gdzie wsadzić kubek z kawą i zawsze ratuje się tym, że przy każdym hamowaniu muszę go chwycić żeby się nie wylało..... Co do większych butelek od 0,5 w góre to po prostu wciskam ją między fotel pasażera a tunel środkowy co też jest słabym rozwiązaniem... do drzwi się nie zmieści, chyba że na mega wcisk...
any ideas?

p.s. lupka nic nie wynajduje,
jeśli temat powienien być w innym dziale to przepraszam, ale szukałem i tu chyba będzie najodpowiedniej :)
 #80402  autor: moris10
 10 gru 2017, 21:53
Sam szukałem podobnego rozwiązania i nic ciekawego nie wymyśliłem.
Uchwyty na kubki Bravo to porażka.
Zastanawiałem się na przykreceniem jakieś opaski powyżej żeby lepiej trzymała kubki.
Mam nawet drugi tunel do testów, ale nic mądrego nie wymyśliłem.
Butelki 0,5 trzymam w podłokietniku.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #80410  autor: WojZaj
 10 gru 2017, 22:53
Po małych modyfikacjach może to by się sprawdziło
http://s.aliexpress.com/InyaaIZB
 #80446  autor: Wochu
 11 gru 2017, 15:55
Sam szukałem wieele razy, sensownego rozwiązania nie ma.. Ja się zastanawiałem jeszcze nad taka wkładką między fotel a tunel środkowy w której jest 1 cup holder i kieszonka na jakieś drobiazgi.
 #80454  autor: kolejarz
 11 gru 2017, 17:05
Zawsze jest jakieś rozwiązanie ;) projektanci Bravo, postanowili uchwyty na tunelu środkowym przystosować pod wymiar kubków z McDonalda...dziwne, tym bardziej, że to włoski wóz. I rzeczywiście najmniejsze kubki zachowują się bardzo stabilnie w tym miejscu. Kiedyś miałem plastikowy o podobnej średnicy dna i również pasował jak ulał. Tak więc dla chcącego nic trudnego :)
Obrazek

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to małe kieszenie z przodu każdych boczków drzwiowych są zaprojektowane pod paczkę chusteczek higienicznych, nie trzeba ich nigdzie upychać a zawsze się znajdą na wierzchu:
Obrazek

Chłodzony schowek w podłokietniku w odpowiednim ustawieniu mieści dwie puszki 0,33 L lub dwie mniejsze 0,25 L red bulla:
Obrazek

Ja korzystam z tych rozwiązań i nic nie muszę szukać i kombinować ;)
 #80455  autor: WojZaj
 11 gru 2017, 17:07
A gdzie to takie projekty znalazłeś? :)
 #80456  autor: kolejarz
 11 gru 2017, 17:09
W materiałach tajnych/poufne dla dilerów :)
 #80458  autor: maciaty
 11 gru 2017, 17:48
Ogólnie uchwytem tego czegoś na tunelu środkowym nazwać nie można. Nawet te małe kubki na kawę czy puszki jakoś nie bardzo chciały się tam trzymać (przynajmniej u mnie). Dwa, że jak już je tam ustawiłem, to miałem obawy czy zaraz się nie przewrócą i nie zapaprzą auta :D

W Bawarce mam w desce dwa (jeden zaraz obok kierowcy, drugi po stronie pasażera pod nawiewem) cupholdery z prawdziwego zderzania i dwa dodatkowe w tylnym podłokietniku. Dla mnie mega rozwiązanie, sprawdza się nawet z butelką wody, coli czy innego cudu 0.5 litra. Na zdjęciu z puszką:

Obrazek
 #80469  autor: Kilgore
 11 gru 2017, 20:10
Zwłaszcza te w tyle są przydatne dla kierowcy :D
Wożenie czegokolwiek w otwartym kubku czy puszce to moim zdaniem ryzyko w aucie. Potrzebuje czegoś do picia to biorę zakrecaną butelkę. Jesli już ktoś sie uprze na kawę to udalo mi się dobrać zamykany termokubek o średnicy na wcisk pasujacej do naszego miejsca na kubki. Korzystalem z niego 2 razy, jak z żoną jechałem.
 #80471  autor: wojtekm
 11 gru 2017, 20:38
Przed chwilą podpatrzone na jednym z fanpagów :) Może taki? :DObrazek
 #80477  autor: bis
 11 gru 2017, 21:25
Przykręciłbyś coś takiego w Bravo? :shock:
 #80478  autor: wojtekm
 11 gru 2017, 21:30
No chyba żartujesz
 #80499  autor: metalman
 12 gru 2017, 09:39
@Kilgore - oczywiście, że zakręcana butelka jest najlepsza ale zawsze mam problem z odkręceniem samemu podczas jazdy :( W Bravo używałem termokubka z przykrywką - pasował fajnie w te uchwyty i siedział dość stabilnie. Jak wsadziłem go do uchwytu na kubek w Peugeocie to na ostrym zakręcie wylądował na podłodze i zrobiła się kałuża :( Dobrze, że miałem w nim czystą... wodę ;)

Dodano po 39 sekundach:
A w Peugeocie do kieszeni w drzwiach wchodzi butelka 1,5 l :D
 #80728  autor: syzygy
 14 gru 2017, 20:46
Chłodzony schowek w podłokietniku
To powietrze specjalnie tam dmucha? :D Myślałem, że mam coś popsute i powietrze, które powinno iść na tylny nawiew idzie do środka schowka. Tylko teraz to jest podgrzewacz, a nie schładzacz :P

..a z kubkami nigdy nie miałem problemów, ale jak czytam to okazało się, że dlatego, że kupuję kawę w maku ;p
 #80826  autor: koyot
 16 gru 2017, 14:56
@wojtekm Jakby tam dał wkręty w kolorze i uchwyt bardziej profesjonalny, to nie byłoby to głupie :)
 #85468  autor: moris10
 11 lut 2018, 07:40
Ostatnio na ali wpadło mi takie rozwiązanie.
Jestem skłonny zaryzykować:
http://s.aliexpress.com/NvaE3MZn

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 12 lut 2018, 09:11 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #85471  autor: sabur
 11 lut 2018, 08:36
Ma ktoś dostęp do drukarki 3D?
Mam ochotę narysować taką nakładkę podwyższającą miejsca na kubki aby nie wypadał....chociaż jeden :? :D
 #88005  autor: moris10
 10 mar 2018, 11:21
Mam już gadżet w domu. Trzyma dość dobrze tylko trzeba tą gumowa podstawkę wyciągnąć. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #88027  autor: sabur
 10 mar 2018, 16:21
Utrzyma duży kubel tj ok 0.5l w czasie hamowania?