• Paliwo (ON) - zwykły czy uszlachetniony?

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #72715  autor: adrianzd
 12 wrz 2017, 09:19
Hej,

Nasunęło mi się takie pytanie: Jakie paliwo lejecie do swoich diesli? Zwykłego ON? Czy może wersję uszlachetnioną (tzw. paliwo premium)?
Odczuliście jakieś różnice jeżeli chodzi o spalanie na innych paliwach? Jakieś za i przeciw obu typom? Polecane stacje / odradzane? Może jakiś pracownik się wypowie? :)
Ja swoim Bravo nalatałem już 30kkm i zawsze leję Lotos Dynamic, który jest droższy o kilkanaście groszy na litrze. Zakładając że pali mi 6l średnio, a różnica na paliwie to 20 groszy, do interesu dołożyłem 360zł. Myślicie że warto?
Dodatkowo 95% tankowań to na jednej i tej samej stacji :)
P.S. Jako dodatku do paliwa używam Xenum NEX 10.
 #72737  autor: moris10
 12 wrz 2017, 13:11
Ja tankuje ON Verva. Daje mi to spokój ducha :). Zawsze sprawdzam korekty i są ok.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #72775  autor: lukaselk
 12 wrz 2017, 20:30
Ja leję tylko Vervę i staram się zawsze na tej samej stacji.
Za ON Premium poza "uszlachetniaczami" przemawia przede wszystkim wyższa liczba cetanowa :D
 #74075  autor: JarJan
 28 wrz 2017, 23:52
Lotos diesel, od półtora roku w 99% jedna i ta sama stacja i póki co się nie zawiodłem. Raz mi się zdarzyło wlać z BP Diesel Active, ale jakoś to szału nie zrobiło. Generalnie Lotos, nawet 500 km od miejsca zamieszkania ;)
 #77086  autor: BartekPDKP
 03 lis 2017, 12:11
Auto w dieslu mam dopiero 2 miesiące ale w tym czasie przejechałem ok 6.000 km. Do tej pory miałem auta w lpg, tankowane różnie ale przeważnie na markowych stacjach jak Statoil i Shell. Diesla też tankuje na Statoil, Shell. Powiem wam że w tym czasie zatankowalem 4razy paliwa lepsze tzn Shell vpower on Statoil Miles plus, Orlen verva. Za każdym razem miałem mniejsze spalanie niż na zwykłej ropie. Teraz na Shell vpower mam 5.8 a poprzednio 6.4. Trasy te same bo codziennie do pracy po 25 km i zawsze o tej samej porze. Dodatkowo teraz okres wszystkich świętych i korki przy cmentarzach. Może pomogło też zalanie oleju 2T 250 ml na bak paliwa

Edit: przeglądałem ostatnio raporty z analiz paliw na stacjach i w tych markowych najgorzej wypadal właśnie Lotos, Orlen miał też jedną próbkę wadliwa. Natomiast Shell i Statoil żadnej felernej próbki paliwa. Interesowały mnie tylko próbki oleju napędowego

 #77305  autor: maciaty
 05 lis 2017, 18:54
Raz na jakiś czas wleję jakieś premium - głównie Statoil, BP albo Shell.
Orlen i Lotos omijam dla zasady ;)
Z drugiej strony bus lata tylko na zwykłych ON, poprzedni 211 tysięcy km i wtryski było w porządku. Do nowego też leje zwykłe ON na dobrej stacji i problemów nie przewiduje ;)
Poza tym, żadnych dodatków i wspomagaczy nie dolewam.
 #77343  autor: jarjar94
 06 lis 2017, 11:12
W Bravo lałem tylko i wyłącznie Vervę ON, nigdy nie dolewałem żadnych dodatków i nigdy nie miałem problemów z odpalaniem itp. Na spalanie jakoś nigdy nie zwracałem uwagi więc tu nie mam porównania ;)
 #77350  autor: Radexx
 06 lis 2017, 12:30
Ja leję zwykły ON z BP. Ciągle ta sama, sprawdzona stacja. Co jakiś czas zerknę na korekcje wtrysków.
Teraz na zimę kupiłem dodatek do ON "BLACK ARROW DIESEL SKYDD". Zapobiegawczo będę dodawał, żeby parafina się nie wytrącała, choć rok temu przy temperaturach rzędu -20 nic się nie działo.
 #77696  autor: Michał
 09 lis 2017, 17:57
Ja tankuje firmowe dCi na Auchanie, mam przejechane 282000 km i tak po prawdzie nic złego się nie dzieje. EGR i DPF cały czas sprawny. Fakt, że auto lata głównie trasy, zawsze dobrze dogrzany, może w tym coś jest.
 #77723  autor: jablkot
 09 lis 2017, 21:09
Ja również już od wielu miesięcy przerzuciłem się z Vervy na Orlenie na diesela z Auchan. Średnie spalanie delikatnie wzrosło, ale każde tankowanie to kilka dych do przodu i także nie zauważyłem nic niepokojącego, a nawet wręcz przeciwnie zauważyłem że wszystko jest ok. WIększe spalanie pewnie wynika z tego,z e to jest zwykły diesel, bo jak na Orlenie tankowałem zwykłego diesla to też spalanie było minimalnie wyższe niż na Vervie.
 #77739  autor: Michał
 10 lis 2017, 05:40
Mój pali tyle samo czy to na na uszlachetniony, czy niemieckim czy z Auchan.
 #77811  autor: kubajg
 10 lis 2017, 18:06
Leję od zawsze zwykłe ON na Orlenie i nigdy nie miałem problemów. Nie widzę sensu dopłacania do Vervy czy innych paliw premium. Zamiast tego lepiej dołożyć do dobrego filtra paliwa i wymienić go częściej niż zaleca producent, przyda się w zimie ;)
 #78098  autor: gruby
 14 lis 2017, 15:28
Nie warto przepłacać. Tankuję zwykły ON na BP, auto jeździ bez zarzutów. Wczesniej lałem ON Ultimate - nie widac różnicy. Za to dla porównania polecam zatankować np na Shellu w Austrii lub Niemczech, wtedy widać różnicę :)