• Jaka ładowarka samochodowa ?

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #58030  autor: Dziki
 09 kwie 2017, 11:57
Jako, że nie ma jeszcze tematu, a nie chcemy, żeby mieszać temat razem z telefonami, uchwytami czy innymi podobnymi, bo później wszystko niestety ginie w gąszczu pytań - postanowiłem założyć i podpytać.
W związku z porą i co się z tym wiąże częstszymi, dłuższymi wypadami za miasto i nie tylko, szukam dobrej sprawdzonej ładowarki.
Wiem, jest tego pełno, ale nie zawsze wszystko jest dobre i tym bardziej zalecane.
Szukam czegoś na dwa wejścia/gniazda USB, jedno - do ładowania telefonu, drugie - by ładowało ( lub chociaż podtrzymywało aku ) ewentualnie tablet, lub jakiś tam odtwarzacz z tyłu dla córki.
Czy lepiej jest ładować wszystko z jednej ładowarki, czy może dokupić samo wejście - zamontować z tyłu pod kratką nawiewu i rozdzielić te dwa urządzenia na dwa wejścia ?
I tu pytanie do @Shaq, bo już pisaliśmy trochę w temacie montażu tej popierdółki z tyłu.
Na co zwracać ewentualnie uwagę ?
Przydało by się też ładowanie QUICK CHARGE 2.0/3.0, jak już montować, to niech będzie szybciej.
Macie coś sprawdzonego, co sami używacie i się dobrze sprawdza ?
Telefon to Xiaomi Redmi Pro, niedługo będzie najprawdopodobniej zmieniany na LeTV LeEco Le Max 2 6GB/128GB już z ładowaniem Quick Charge 3.0, a z Xiaomi będzie korzystała żonka.
Tablet to Asus.
 #58194  autor: Drabek
 10 kwie 2017, 16:42
Ja mam ori ładowakę z samsunga i sprawdza sie rewelacyjnie. Żadna ładowarka nie ogarniała ładowania gdy było odpalone GM, a ta z samsunga nie ma żadnego problemu

Tapnięte z nokii 3310
 #58215  autor: kubajg
 10 kwie 2017, 19:49
Każda markowa 2A sobie poradzi z większym zapotrzebowaniem na prąd ;)
Trzeba tylko dodać że w przypadku tych z wyjściami USB, trzeba mieć porządny kabel a nie najtańszy szajs za 2 zł z allegro.
 #73795  autor: RossoBella2
 25 wrz 2017, 22:32
Polecam Blitzwolfa BW-C10, obecnie ~23 zł . Ma certyfikowany układ z szybkim ładowanie Quick Charge 3.0 - potrafi w pół godziny naładować telefon do 80%. Łącznie 4 porty USB, mała zgrabna, polecam. Podświetlenie spójne z tym w bravo :)

Obrazek
 #94801  autor: krupniok200
 01 cze 2018, 21:11
oprócz tych firm co wyżej podali panowie dorzucę jeszcze USAMS. Mam od ładowarkę, ale do zwykłego kontaktu i sobie chwale :)
 #94833  autor: moris10
 02 cze 2018, 14:45
Nie zakłóca wam radia ta ładowarka? Jak taką założyłem to nie idzie radia słuchać. Z pendrive jest już ok.

Wysłane z mojego MI 2 przy użyciu Tapatalka

 #131049  autor: Kokly
 07 maja 2020, 23:43
Panowie pytanie,
mam problem z doborem ładowarki do mojego Bravo. Zakupiłem ładowarkę beasus, dokładnie taki model:
https://allegro.pl/oferta/baseus-ladowa ... 8802777543
Niestety nie pasuje, na początku myślałem że jest może za krótka do gniazda, jednak potem przymierzałem dwie inne, najzwyklejsze ładowarki i tez nie pasowały. Wyglądało to jakby dziura była za duża i ładowarka nie stykała.

Czy ładowarka musi być jakaś specjalna? Czy to może z moim gniazdem jest coś nie tak?

Dzięki!
 #131052  autor: philips
 08 maja 2020, 07:21
Owinąć ładowarkę taśma izolacyjna ...

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

 #131184  autor: moris10
 10 maja 2020, 22:42
Może głupie pytanie, ale nie owinąłes izolacja styków bocznych na ładowarce?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 #139774  autor: nynek
 17 kwie 2021, 13:16
Ja mam takie coś, sprawdza się idealnie, ale w innym samochodzie. Obrazek Niestety w bravo nie ma takich uchwytów na kubki, więc ten średnio się sprawdza. Ma ktoś sprawdzony inny rozgałęziacz? Ewentualnie jakiś sposób na wyprowadzenie gniazda USB dla pasażerów z tyłu?
 #139820  autor: nynek
 18 kwie 2021, 13:21
Dużo trzeba rozkręcać, czy można przewody puścić bez rozkręcania połowy samochodu? Rozumiem, że tunel środkowy musi być częściowo rozebrany i to wystarczy?
 #139822  autor: Shoofel
 18 kwie 2021, 14:11
Nie trzeba dużo demontować.
Ja ściągałem tylko ramkę tą naokoło lewarka żeby podłączyć + i - pod zapalniczkę. Musisz się do głównego kabla dostać. Później kabel do tyłu podciągnąć.
A z tyłu normalnie wyciągasz tą zaślepkę pod nawiewem i tam wycinasz okrąg w plastiku. Podłączasz dwa kable i tyle.
W zasadzie 30 minut roboty :)

Tak to wyglądało:
Obrazek

Obrazek
 #139826  autor: nynek
 18 kwie 2021, 18:12
@Shoofel, a przewód jakoś zabezpieczałeś? Jakaś dodatkowa osłonka? Czy luzem? Właśnie coś takiego planuję, ale moje dwie lewe ręce trochę mnie przerażają.
 #139828  autor: Shoofel
 18 kwie 2021, 20:36
@nynek wrzuciłem go w peszel ale jak go puścisz po podłodze pod ręcznym to nic się nie stanie, sam przewód jest już przecież w otulinie ;)