• Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #78765  autor: WojZaj
 23 lis 2017, 09:51
Bez przesady, aż tak dokładni nie są ;)
Będąc w centrum Berlina i parkując na podziemnym parkingu hotelu nic Ci nie grozi.
Chodź naszej manager ukradli Alufelgi i jej BMW stało na klockach :D :P
Inna sprawa jeśli parkujesz na parkingu publicznym, bądź przy ulicy to już możesz dostać mandat.
 #78806  autor: mateuszp1991
 23 lis 2017, 18:50
Cześć,
na dniach chcę zamawiać rozrząd do swojego bravo, czy taki zestawki będzie ok?

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-fiat-br ... 10294.html

Czy może komplet INA
http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-fia ... 68384.html

albo GATES
http://allegro.pl/rozrzad-gates-fiat-50 ... 57338.html

Ewentualnie oryginalny komplet u Pympka?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 08:19 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #78807  autor: WojZaj
 23 lis 2017, 19:18
Oryginał od Pympka :)
 #78865  autor: Bledwo
 24 lis 2017, 15:53
rybsztein pisze: 27 lip 2017, 15:40 Demontujesz tunel środkowy, ten trójkatny plastik między drzwiami a schowkiem/deską i potem schowek (najpierw blue&me jak masz).

Pojszło z Szajsunga Galaksy S5 Neło
Trzeba cały tunel środkowy zdemontować? Czy wystarczy tylko mieszek od skrzyni, bo tam są dwie śrubki czy trzy śrubki, które trzymają prawa stronę tego tunelu i zakrywają dwie śruby od schowka? Miałem chyba wszystkie śrubki odkręcone ze schowka i coś go nadal z lewej strony trzyma. Pomocy. Muszę się dostać do nagrzewnicy, bo ubywa płynu i paruje niemiłosiernie, aż woda na szybach.
Dodam jeszcze, że mam wilgotno pod wycieraczką ale kierowcy, wziąłem to na chusteczkę i nie zmieniło koloru. W samochodzie nie czuć słodkiego zapachu. Przedmuchałem też to kolanko z prawej strony.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 16:18 przez Bledwo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #78868  autor: Shaq
 24 lis 2017, 16:43
Rozbierając prawy bok nie zobaczysz nawet skrawka nagrzewnicy (w sensie radiatora z ktorego może ciec). Jest wsuwana z lewej strony. Jednak to i tak zobaczysz jej skrawek. A jakbyś chciał dobrać się do niej to niestety ale trzeba zrzucać całą deskę włącznie ze wzmocnieniem. Robota jak przy aktywatorach.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 #78926  autor: Bledwo
 25 lis 2017, 09:38
Aha, czyli roboty na tydzień. Ma ktoś jakiegoś manuala do tego? Ze zdjęciami?

Dodano po 2 godzinach 49 minutach 56 sekundach:
Rozebrałem ten tunel i teraz powiedzcie mi, gdzie szukać pęknięcia, wycieku, czegokolwiek? Jakby ktoś mógł zaznaczyć na zdjęciu, byłbym wdzięczny, bo rozgrzałem auto, puściłem nawiew i nigdzie ręką nie czułem wilgotnego/mokrego.

Chyba zaczynam podejrzewać uszczelkę pod głowicą:
Ubywa płynu,
trochę kopci na biało,
jest delikatne masełko pod korkiem oleju - ale to może być przez pogodę i krótkie odcinki 7-12 km,
nie przybywa oleju,
w zbiorniczku wyrównawczym nie ma bąbelek tłustych, osadu też nie zauważyłem,
trochę pyrska po dodaniu gazu z rury, ale auto stało po nocy,
węże od chłodnicy nie są twarde, można ściskać - sprawdzałem na zgaszonym, ciepłym silniku,
Mam LPG.

Obrazek
 #78943  autor: Sat1i
 25 lis 2017, 14:20
Polecam zrobić test na zawartość CO2 w układzie chłodzenia (ogarnięty mechanik weźmie z dwie dychy za ten test). Druga możliwość przyjedź parę kilometrów i sprawdź delikatnie odkręcając korek od zbiorniczka czy nie ma dużego ciśnienia ( tylko mocno uważaj).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 #78945  autor: Fedur
 25 lis 2017, 14:33
Sat1i pisze:Polecam zrobić test na zawartość CO2 w układzie chłodzenia (ogarnięty mechanik weźmie z dwie dychy za ten test). Druga możliwość przyjedź parę kilometrów i sprawdź delikatnie odkręcając korek od zbiorniczka czy nie ma dużego ciśnienia ( tylko mocno uważaj).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Płyn i rurkę można kupić na aledrogo za kilka zł. Zmiana barwy mówi o zawartości co2 itd

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

 #78959  autor: ma16
 25 lis 2017, 15:46
@Bledwo jest jeszcze jedno miejsce w ktorym plyn chlodniczy spotyka sie z olejem. Chlodniczka oleju.
 #79006  autor: nieznany15
 25 lis 2017, 21:24
Pytanie do osób posiadających LEDy w Domu/Mieszkaniu, głównie chodzi mi o taśmy led z zasilaczami. Spotkaliście się z problemem zakłóceń w radiu? Może ktoś wie jak go rozwiązać?
 #79008  autor: Paolo
 25 lis 2017, 21:31
Musisz mieć bardzo blisko zasilacz LED odbiornika że masz z tym problem. Chyba że myślisz o tym że masz zakłócenia po sieci to powiem szczerze że nie zanotowałem takich u siebie a mam i sufit w salonie i w aneksie kuchennym. Co innego w aucie. Tutaj niestety przetwornice LED mają wpływ na radio i szumy.
 #79010  autor: nieznany15
 25 lis 2017, 21:51
W domu zasilacz i radio dzieli ściana, mając włączone radio nie zawsze ale jednak włączając ledy w drugim pokoju zdarzają się zakłócenia na radiu. Teraz w mieszkaniu chce dać radio podtynkowe i taśmę led na jednym włączniku, czyli wchodząc do łazienki włączy się radio i led i obawiam się zakłóceń.
 #79012  autor: Paolo
 25 lis 2017, 22:01
Myślę że będziesz miał burdel w instalacji. Pytanie jakiej jakości masz zasilacz ? Tak jak mówię u siebie takich problemów nie zanotowałem a mam w jednym pomieszczeniu ledy i radio. Ale już wpięcie w jeden włącznik moze dać słabe efekty.
 #79016  autor: wrotecki
 25 lis 2017, 22:05
Dokładnie wszelkie zakłócenia mogą być od zasilacza , jak masz kiepski to kup przynajmniej coś pulsara . U mnie ledy pod szafką mrugały sobie radośnie , założyłem nowy zasilacz i od razu lepiej.
 #79034  autor: nieznany15
 25 lis 2017, 22:39
Aktualnie mam tylko radio bez ledów, cały czas zastanawiam się czy kupić taśmy ledowe czy może ogarnąć oświetlenie w halogenach. W sklepie dobierają zasilacz pod ilość metrów taśmy nie wiem czy mają gorsze i lepsze jakościowo.
 #79051  autor: Paolo
 25 lis 2017, 23:45
Ja zamawiałem przez firmę soled w necie. Bardzo dobry kontakt i doradzanie. Również odnośnie zasilacza, połączenia itd. Na tyle dobrze wytłumaczone mailowo że sam to zrobiłem prawidłowo i odpukać dwa lata bez problemów.
 #79067  autor: chopek87
 26 lis 2017, 08:45
Witam szukałem ale nie mogę znaleźć. Jakie są objawy gdy Fiacik dopala sobie DPF bo gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy że obroty wtedy wzrastają?
Dziękuje za rady ap-ropo pytania i pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Bravusa
 #79094  autor: grzech1991
 26 lis 2017, 13:21
Gdzie podkładacie z tyłu żabę? Ja to daje zaraz za tarczę, jest taka jakby belka, wklęsła.

Sorki, nie wiem jak to się nazywa dokładnie.
  • 1
  • 247
  • 248
  • 249
  • 250
  • 251
  • 474