• Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #99  autor: KiDMaN
 07 gru 2015, 17:37
Temat dość popularny na innych forach i myślę że i u nas nie powinno go zabraknąć więc rozpoczynam wątek.

Informacja dla nowych użytkowników:
Temat ma na celu uzyskanie szybkiej odpowiedzi na szybkie pytanie, bez zbędnych ceregieli i zakładania nowego tematu.
 #612  autor: maciaty
 10 gru 2015, 10:59
Przy około 120km/h pojawia się delikatny swist powietrza. Zanika przy około 140km/h. Wydaje mi się że dobiega z okolic dolnej części przedniej szyby, z podszybia od strony kierowcy. Ktoś, coś? Jakieś pomysły? Od razu uprzedzam, że szum oplywajcego powietrza to nie jest, bo wcześniej tego dźwięku nie było.

Wysłane z mojego SM-N7505
 #613  autor: Shaq
 10 gru 2015, 11:04
Przy masce ewentualnie zderzaku nic nie robiles ostatnimi czasy? Zaklej papierowa tasma maskujaca szpare pomiędzy maska i zderzakiem i się przejedz. Mi masę czasu swiszczala z podszybia nim się skaplem ze to tam. Wyregulowalem maskę i zniklo.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 #620  autor: maciaty
 10 gru 2015, 12:19
Na mientko @Dziki. :-D
Co do tego swiszczenia, to nie wiem czy to nie trójkąt przy lusterku. Zdjalem go całkowicie i chyba nie ma tego dźwięku. Później pojadę sprawdzić.

edit: to jednak nie to, trójkąt założony na nowo i oklejony taśmami i nadal ten świst się pojawia...

Wysłane z mojego SM-N7505
 #713  autor: Damian0907
 10 gru 2015, 22:00
Mam takie pytanie może i nie w Bravo ale w GP. Nie zdarzyłem sprawdzic jeszcze, bo juz ciemno sie zrobiło, myślicie że jest taka możliwosc zeby spalily sie zarowki 2 na raz chodzi mi o światla mijania;o? Dziwny zbieg okolicznosci by to byl

Wysłane z mojego LG-G2 [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
 #719  autor: Shaq
 10 gru 2015, 22:10
Możliwość zawsze taka jest chociaż oczywiście dziwna :-)
Jeżeli jednak są ok i jeżeli w Punto jest instalacja podobna do Bravo to masz do sprawdzenia bezpieczniki (osobny na każdy reflektor - aczkolwiek jakby się okazało że oba są spalone to grzej do elektryka bo coś jest nie tak) a potem przekaznik i to może z nim być problem. Może się zrąbał/zwiesił

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 #766  autor: Damian0907
 11 gru 2015, 12:49
Wymienione- żarówki ;)
 #957  autor: maciaty
 13 gru 2015, 10:53
Potrzebuję zdjęcia wejścia USB (tego przy zapalniczce) ale od "dupy strony" - tam gdzie jest wpina się kabel z radia czy tam centralki B&M - poratuje ktoś? :)
 #958  autor: Shaq
 13 gru 2015, 11:15
Wyciągnij sobie panel sterujący lusterkami/szybami. Złącze jest dokładnie tego samego typu co tam.
I da się zrobić bez problemu to co zapewne chcesz zrobić. Też mam tam przepięte wejście USB nowego radia :)

Lewy dolny róg to ta wtyczka.

Obrazekr
 #1296  autor: Dyzio
 15 gru 2015, 19:19
Dobry, trwały wosk do Maranello? Słyszałem, że sporo osób (nie tylko na forum) używa produktów marki collinite. Co możecie polecić? Nakładam ręką więc troszkę roboty przy tym jest ale później lubię popatrzeć na efekty :)
 #1299  autor: Michał
 15 gru 2015, 19:24
Soft99 Fusso Coat 12 Months albo Poorboy's Natty's Red mam oba i wg mnie każdy z nich daje rade w Maranello.
 #1387  autor: RedDevil
 15 gru 2015, 21:52
IMHO Natty's Red nieco lepiej podbija kolor, jednak krócej leży na aucie, na zimę używałem Colli.
 #1406  autor: stew666
 15 gru 2015, 22:13
Na lato można używać Natty's Red, natomiast na zimę Colli. Ja teraz kupiłem Soft99 Fusso Coat 12 Months i liczę, że jeszcze położę przed nadejściem mrozów.
 #1517  autor: kenas
 16 gru 2015, 13:59
Michał pisze:Soft99 Fusso Coat 12 Months albo Poorboy's Natty's Red mam oba i wg mnie każdy z nich daje rade w Maranello.
U mnie fuso zostawiało mazy. Pozbyłem się go. Na wiosnę próba z czymś innym.
 #1543  autor: Michał
 16 gru 2015, 17:04
kenas pisze:
Michał pisze:Soft99 Fusso Coat 12 Months albo Poorboy's Natty's Red mam oba i wg mnie każdy z nich daje rade w Maranello.
U mnie fuso zostawiało mazy. Pozbyłem się go. Na wiosnę próba z czymś innym.
Źle odtłuściłeś powierzchnie i kiepsko spolerowałeś, jak go kupowałem to gość mnie przestrzegał, że coś takiego może się stać.
 #1657  autor: metalman
 16 gru 2015, 21:23
Moja żona dziś miała stłuczkę - uderzyła w samochód przed sobą. Stłuczka jak stłuczka - zdarza się. Problem w tym, że żona twierdzi, że wcisnęła hamulec do dechy ale nie zadziałał. Nigdy wcześniej, ani też później (auto lekko uszkodzone - spokojnie wróciła do domu) taki problem się nie pojawiał. Parę razy skarżyła się, że zbyt wcześnie włącza jej się ABS (suchy asfalt, lekkie hamowanie). Czy to on może być przyczyną takiej sytuacji? Oprócz ABS-u układ hamulcowy jest raczej w porządku: tarcze i klocki z przodu mają 1,5 roku i ok. 10 000 km przebiegu, tyle samo ma płyn hamulcowy (poziom w porządku), szczęki z tyłu mają pół roku. Dodam, że problem dotyczy Clio II...
 #1659  autor: Michał
 16 gru 2015, 21:25
Zapowietrzenie?

Dodano po 3 minutach 1 sekundzie:
W Berlingo zanim silnik kopnął w kalendarz miałem tak, że zapalała się kontrolka ABSu i wtedy nie działało wspomaganie hamulca a przynajmniej nie działało z taką silą jak powinno i wtedy hamulec wydawał się bardzo słaby i trzeba było w niego na prawdę mocno przyłożyć.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Swoją droga Clio II ma zajebiste hamulce w serii.
 #1663  autor: metalman
 16 gru 2015, 21:31
Tak nagle? Nie wiem. Układ był odpowietrzany przy okazji wymiany płynu, to oczywiste. Teraz przyszedł mi jeszcze do głowy chwilowy zanik wspomagania ale nie wiem co mogłoby spowodować taką sytuację. Kiedyś mi podczas jazdy zgasł silnik to się musiałem ręcznym ratować :)

No to mogło być coś podobnego jak w Twoim Berlingo. A o tych hamulcach w Clio serio mówisz? Tzn. ogólnie jak pierwszy raz wsiadłem do tego auta to miałem wrażenie, że one mają dwa stany: nie hamują albo hamują na maksa :P
 #1664  autor: Arti
 16 gru 2015, 21:41
A jak wygląda poziom płynu w zbiorniczku? Może gdzieś Ci ucieka i przez to te chwilowe spadki ciśnienia. Tam pewnie są bębny z tyłu ?
 #1669  autor: metalman
 16 gru 2015, 21:52
Tak, z tyłu są bębny. Poziom płynu jak poprzednio sprawdzałem był w porządku. Teraz już nie pójdę ale zobaczę jutro. Na razie żona bierze Bravo a ja będę robił za królika doświadczalnego :D Czy ktoś z Was ma ew. jakiś godny polecenia warsztat w okolicy Katowic / Tychów, który nie weźmie zbyt dużo a przeglądnie ten układ hamulcowy?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 474