• Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #94436  autor: moris10
 26 maja 2018, 21:33
@Cwiara jeśli masz jak ogarnąć czynnik to rób sam. Robiąc bez pośpiechu zmiescisz się w 4 godzinach. Jak doszedłem co wprawy do zderzaka ściągam w 15 minut .
Co do auto zamykania po otwarciu drzwi i braku reakcji to w Bravo nie widziałem takie funkcji. W Alfa 147 takie coś miałem. W Bravo zamyka tylko w ruchu.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #94439  autor: Cwiara
 26 maja 2018, 21:45
No ze zderzakiem lekko nie będzie. Robiłem rozpoznanie i okolice lamp widze najgorzej , ten wkręt od błotnika też.
Śruby górne , dolne i od nadkoli to pryszcz - penetrator i wykręcać. Muszę pomalować markerem śruby lamp, jakbym chciał odręcać to po zamontowaniu żeby nie ustawiać świateł.
Dziś odpuściłem ale do końca maja muszę działać bo czynnika chyba ubywa a pogoda wymaga chłodzenia.
Troszkę za długo trwa schłodzenie kabiny.
 #94442  autor: WojZaj
 26 maja 2018, 22:25
Ale po co chcesz lampy ruszać?
Do ściągnięcia zderzaka nie musisz ich odkręcać.
 #94445  autor: Cwiara
 26 maja 2018, 22:58
Te otwory w zderzaku jakoś są mocowane pod lampami czy na ślizgach jak do błotnika :?:
 #94448  autor: WojZaj
 26 maja 2018, 23:18
Aby odkręcić zderzak przedni, wykręcasz 3 śruby z góry przy zamku, chyba 5 od spodu i po 3 w nadkolach jak dobrze pamiętam. Reszta siedzi na ślizgach przy łączeniu z nadkolem i pod lampą.
 #94451  autor: Ozz
 26 maja 2018, 23:55
Na dole są 4 sztuki. W nadkolach chyba po sztuce, mega niewygodnej sztuce. Najpierw odkrecalem nadkola, później już tylko odginałem nadkole i wciskałem trzonek śrubokręta by utrzymać dostęp do tych wkrętów. Są mniej więcej w miejscu łączenia zderzaka z błotnikiem. Uwaga na ślizgi, są łamliwe.
 #94464  autor: rybsztein
 27 maja 2018, 10:25
W nadkolach po sztuce? Tam z 5 jest przecież.

Ślizgi się nie powinny łamać jak się na minusie tego nie robi. Chociaż ja i przy -1 demontowałem.

Gorzej z blaszkami. Te się rozlatują:/

Pojszło z Szajsunga S5 Neło


 #94489  autor: moris10
 27 maja 2018, 12:35
U mnie mam tak (diesel):
- 4 x torx 35mm od góry,
- 3 x torx od dołu
- 1 x ph2 od dołu (osłona filtra powietrza),
- 4 x ph2 nadkole-zderzak + 1 x ph2 zderzak błotnik(trzeba lekko nadkole wcisnąć)
Potem przy ściąganiu dwie wtyczki od halogenowów.
Ślizgów nigdy nie złamałem, a lampy zostają na swoim miejscu.
Jedyny problem do śruby zderzaka od dołu (lubię zapiec się na amen) i jak wspominał rybsztein i blaszki od wkrętów w zderzaku.

Wysłane z mojego MI 2 przy użyciu Tapatalka

 #94492  autor: Cwiara
 27 maja 2018, 12:57
@moris10 wszystko tak jak piszesz oprócz mocowania filtra powietrza bo mam 90KM i filtr na silniku.
Jutro po pracy wypuszczę czynnik i wieczorem zacznę demontaż.
Śruby dolne i w nadkolach, błotniku będą "zraszane/penetrowane" od wewnątrz , halogeny i dzienne do rozłączenia,osłony pod silnikiem odjąć.
Jak to widzę to więcej będzie demontowania/odkręcania niż samej wymiany chłodnicy.
Belkę wzmocnienie pod zderzakiem też trzeba będzie odkręcić bo chłodnicy nie wyjmę :(
Żeby wykręcić 3/4 nakrętki/śrubki z mocowania skraplacza trzeba cały "pysk" demontować :x

Postaram się zrobić foto/dokumentację i streścić zabieg na pacjencie pod narkozą w manualu :cry:
 #94506  autor: Ozz
 27 maja 2018, 17:42
@rybsztein, być może. W pamięci szczegolnie utkwily mi te dwie małpy. I trzeba uważać na krawędź błotnika, (u mnie) jest bardzo ostra.
Na początku lewarowałem i zdejmowałem nadkola (raz), później już na żywca i w 15 minut zdjęty. Nic trudnego, koc pod tyłek i jazda.
 #94521  autor: houki
 27 maja 2018, 20:30
Hej, mam pytanie czy ktoś miał przypadek powstania wżerów na tarczach po zastosowaniu plynu do mycia felg Roton takim gdzie po opryskaniu płyn na feldze robi się czerwony a po chwili należy go spłukać dokladnie. Przy hamowaniu czuje szuranie i delikatne bicie powstało to około kilku tygodniach po umyciu felg tym plynem, dodam że wzery są tylko po wewnętrznej stronie. Jeszcze jedno pytanie o przegląd z usuniętym pdf-e w silniku 1.6 90 km 2008r- będzie problem? :twisted:
 #94590  autor: Maciek51
 28 maja 2018, 19:08
Płyn żadnych szkód nie powinien zrobić, no chyba, że hamulce były ciepłe/gorące.
Problemu z przeglądem nie powinno być, jeśli auto jakoś specjalnie nie kopci.

Pytanie: Czy log w MESie ma jakieś ograniczenie czasowe? Tzn. czy można zrobić log trwający, np. 30 minut.
 #94663  autor: skalik
 29 maja 2018, 15:58
Witam ponownie przychodzę do was z pytaniem poszukuje emblematu gałki zmiany biegów ktoś może orientuje się jak to fachowo się nazywa jakiś numer części lub cokolwiek ? Nie umiem tego znaleźć i nie bardzo wiem jak to może się nazywać fachowo

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 #94665  autor: lukaselk
 29 maja 2018, 16:48
@skalik wg ePer jest to "soczewka" i najlepiej dobrać ją po VIN. Znajduje się w sekcji 212 SKRZYNIA BIEGÓW » 21221 NAPĘDY ZEWNĘTRZNE SKRZYNKI BIEGÓW
 #94688  autor: jaro738
 29 maja 2018, 22:30
Krótka piłka. Da sie zrobić na oryginalnym radiu fabrycznym, żeby zamiast zbędnego napisu media Player czy tego co tam radiostacja rzuca na wyświetlacz dac zegar? Znalazłem tylko ze przybdluzssym przytrzymaniu przycisku RDS pojawia sie w zależności od stacji albo zegar albo albo samo :, ale przy zmianie stacji albo włączeniu odtwarzacza zegar znika.
 #94850  autor: marcin555
 02 cze 2018, 20:36
dziś "ukręciła" mi się górna śruba w chłodnicy - plastikowy motylek, bodajże od odpowietrzania układu.
Motylek z kawałkiem trzpienia i oringiem spadł na osłonę silnika, udało się to wyciągnąć.
Ukręcony pozostały kawałek trzpienia siedzi w gwincie w chłodnicy.
Czy układ dalej będzie szczelny ? Idzie :bijatyka: mechaniora, który dokręcał tą śrubę i tu uje....
Szukam nowej śruby i tylko taką znalazłem https://sklep.pol-car.pl/korek-odpowiet ... -1660.html będzie ok ?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2018, 07:59 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #94853  autor: krupniok200
 02 cze 2018, 21:58
No to na przyszłość
jaro738 pisze:Krótka piłka. Da sie zrobić na oryginalnym radiu fabrycznym, żeby zamiast zbędnego napisu media Player czy tego co tam radiostacja rzuca na wyświetlacz dac zegar? Znalazłem tylko ze przybdluzssym przytrzymaniu przycisku RDS pojawia sie w zależności od stacji albo zegar albo albo samo :, ale przy zmianie stacji albo włączeniu odtwarzacza zegar znika.
niestety nie :\
 #94857  autor: adi1tysdz
 02 cze 2018, 22:38
Chciałbym sobie kupić kabel diagnostyczny do Bravo żeby móc go podłączyć do FES. Taki https://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-ecu ... -obd2.html kabel będzie ok? Będę mógł nim obsłużyć wszystkie moduły? Czy trzeba dokupić jeszcze jakieś przejściówki?
 #94858  autor: moris10
 02 cze 2018, 22:42
Być może ten będzie jeszcze pasował, na wygląd podobny do mojego w chłodnicy, ale dokładnych parametrów nie znam
[url]http://www.romix.pl/sruba-odpowietrznik ... p3377.html[/ul]

Adi1 tu masz cały temat o kablu
viewtopic.php?f=41&t=110
Wysłane z mojego MI 2 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 04 cze 2018, 08:00 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #94869  autor: Tomek
 03 cze 2018, 09:05
Też tak macie że czujecie dziury w drodze na kierownicy? Mam felgi 17 Ori, zawieszenie sztywne, amory zaczęły się pocić. Może jestem przewrażliwiony.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • 1
  • 298
  • 299
  • 300
  • 301
  • 302
  • 474