• Jaki fotelik dla dziecka

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #98278  autor: Michał
 23 lip 2018, 08:33
Centrum fotelików w Krakowie

ADAC przyznaje też punkty za łatwość montażu i łatwość czyszczenia więc do końca bym im tak nie ufał ;)
Najbardziej rygorystyczny test to szwedzki Test plus
 #100991  autor: ppk
 01 wrz 2018, 16:53
Cześć.

Powoli nadchodzi potrzeba zakupu fotelika 9-36kg. Chodzi mi po głowie Maxi-Cosi Titan Pro, ma ktoś jakieś doświadczenia z nim ?
 #101089  autor: wrotecki
 03 wrz 2018, 14:48
Kamil ja miałem maxi-cosi city i musiałem wymienić na pebble plus, w city wkładka była za duża dla malucha, także kwestia dziecka. Isofix polecam.
 #101095  autor: Ozz
 03 wrz 2018, 18:54
Moja weszła w drugi trymestr. Czytam i nie wierzę. Doktorat można napisać. Nic nie wiem. Myślałem, że dobór sprzętu dla dziecka jest prostszy. Wybiorę jakieś polecane 4w1 i zrobione... Ehh! Dobrze, że jeszcze czas.

Wiem, że to temat o fotelikach, ale może ktoś poświęci 2 minuty i wyłuszczy czym się kierować przy doborze wózka+fotelik+nosidełko? Jak to wygląda? Kupuje się kombajn czy wszystko z osobna.
Ależ ja w tym temacie zielony jestem...
:mur:

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
PS. Albo jakiś link do rzetelnej strony dla rodzica-debiutanta w kwestii ekwipunku?
Biorę wszystko i z góry dziękuję!
 #101109  autor: WojZaj
 03 wrz 2018, 20:18
https://fotelik.info
Dużo porad, testów i ewentualnie pomoc na miejscu w doborze.

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
@rybsztein
Ja mam Maxi-Cosi 2way fix i sobie chwalę.
W testach również jest bardzo wysoko, więc nie taki wilk straszny jak go malują :)
 #101111  autor: Tomasz
 03 wrz 2018, 21:07
Moim skromnym zdaniem. Wózek 3w1, fotelik 9-36 kg. i temat załatwiony. Sam tak zrobiłem i sprawdziło się w 100 procentach.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 #101246  autor: ppk
 05 wrz 2018, 20:57
@ozz Nie przejmuj się, normalka, problem współczesnego człowieka - za duży wybór. Myśmy kupili 3w1 Cybex Balios M gondola + spacerówka do tego nosidło Cybex AtonQ z jakimś lepszym poszyciem - http://cybex-online.com/pl/carseats/atonq.html

Gondola i spacerówka - rewelacja w obu przypadkach.
Nosidło - małej jest średnio wygodnie i strasznie się w nim poci do tego jest dość ciężkie - dla mnie, chłopa co ma trochę pary w łapach, dla mojej żony, drobnej kobiety jest stanowczo za ciężkie. Plusem nosidła jest jednak to, że wygląda na dość pancerne, kupiłem do niego isofix - super patent, pyk pyk i nosidło wpięte. Musiałem kilka razy jechać z dzieckiem nie swoim autem i zapinanie nosidła pasami stanowczo przegrywa z isofixem.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2018, 11:37 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #101375  autor: Pawelekmmm
 07 wrz 2018, 21:52
Już widzę ten fotelik 9-36 jak wygląda po tylu latach użytkowania.
To nic, że plastik już pewnie nie nadaje się do użytkowania, bo przez tyle lat stracił swoje właściwości.
Ale co tam, przecież taniej.
Kto by tam co chwilę chodził i wydawał pieniądze w sklepie na bezpieczeństwo dziecka, lepiej kupić nowy smartfon, albo duży nowy telewizor do salonu.
 #101384  autor: rybsztein
 08 wrz 2018, 08:28
Paweł ile masz dzieci? Zgaduje, że jedno. Trochę inaczej jest jak się ma dwójkę i więcej. Pierwszemu kupiłem 3 foteliki ale drugie po nim dziedziczy i fotelik 9-18, który ma młodsza obecnie ma już 4 lata, tak samo będzie z 18-36.

Nie przesadzajmy z tym starzeniem się plastików itd. Twój samochód ile ma? 19 lat? I wsio nastawione przez ten czas na działanie soli, wody, piasku, wiatru, słońca itd. Dziwne, że jeszcze się nie rozleciał a podczas zderzenia złoży się jak harmonijka. Oddaj na złom i leć prędko po nowy bo foteliki nic nie pomogą.

Pojszło z mojego Szajsunga eS 7.




 #101387  autor: Cwiara
 08 wrz 2018, 11:06
Plastik straci właściwości za kilkadziesiąt lat kiedy dzieci będą do nas przyjeżdżać z wnukami :lol: gorzej z różnego rodzaju styropianowymi wkładami/uzupełniaczami które kruszą się i łamią.Taki fotelik jest niebezpieczny i niewiele warty.Przerobiłem 7 fotelików od nosidełka dla oseska do aktualnego teraz ISOFIX-a "NANIA" 18/36 dla córki 7 latki w Bravo.W Punto mam cało plastikowy jakiś koreański z bardzo trwałym pokrowcem który ma 10 lat i odziedziczyła po bratu.Obydwa z regulacją wysywu zagłówka z zabezpieczeniem przy bocznym uderzeniu - bardzo ważne :!: rośnie z dzieckiem.
"Wypadłem" obecnie z obiegu jeśli chodzi o łupiny jak to określiła @Marta ale jak fotelik 9/18 kg. to - standart baza na ISOFIX-e i warto żeby miał możliwość pochylenia do spania.Rewelacja bo jak maluch marudzi już w drodze to osoba obok robi "leżak" i po chwili następują błoga cisza :P którą doceni każdy na pokładzie.Miałem taki ale nie pamiętam firmy.
 #102772  autor: mattuszycki
 01 paź 2018, 07:57
Panowie ma ktoś fotelik Maxi Cosi Pebble Plus? Najprawdopodobniej nasz wybór padnie na ten fotel, ale jeszcze zbieram info praktyczne :)
 #103049  autor: wrotecki
 04 paź 2018, 19:40
Mateuszu jedna rada - nie kupuj fotelika bez dziecka :) Bo będziesz wymieniał :) Ja na nasze nie narzekam, nic się nie przeciera, dzicko trochę się poci przy tegorocznym lecie, ale nie wiem czy są nosidła w których by sie nie pociło. Minusy - gąbki na pasach cieżko zapiąć jak się wypnie
 #103057  autor: WojZaj
 04 paź 2018, 20:23
Z naszym również się nic nie działo :)
Aktualnie już czeka w kartonie na kolejnego użytkownika w przyszłości :D
 #103098  autor: Michał
 05 paź 2018, 14:12
@mattuszycki bardzo dobry fotel, do niego kupujesz bazę 2WayFix a później łupinę zamieniasz na 2WayPearl'a i jesteś ustawiony do 18 kg.
Podjedź do Małego ABC w Dąbrowie Górniczej albo do Centrum Fotelików w Katowicach.
W jednym i w drugim dostaniesz wszystkie odpowiedzi plus przymiarkę do auta.
 #103309  autor: stpman
 08 paź 2018, 18:33
My ostatecznie zdecydowaliśmy się na fotelik Avionaut Ultralight plus baza ISOFIX.

Mam nadzieję, że jest tak dobry i bezpieczny jak zapewniał sprzedawca ;)

Ale faktem niezaprzeczalnym jest bardzo niska masa, jedynie 2,5 kg.
 #103339  autor: Michał
 09 paź 2018, 10:02
@stpman będziesz zadowolony. To bardzo dobry fotel.
 #108317  autor: grembi
 25 gru 2018, 11:26
Panowie jakieś opinie odnośnie Smart Kids Belt? Wożę 6latke i zastanawiam się nad tym rozwiązaniem.
 #108374  autor: stpman
 27 gru 2018, 14:24
Proszę poczytać.

Każdy ma swoje sumienie.

https://spidersweb.pl/autoblog/smart-kid-belt-opinie/
Ostatnio zmieniony 27 gru 2018, 14:38 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #108377  autor: Cwiara
 27 gru 2018, 14:34
Jak wyżej.
Dla Mnie na NIE :!:
Żadnej ochrony bocznej ( głowy , tułowia ) a jak ma się takie "żywe srebro" na które trzeba patrzeć czy nie wysuwa się spod pasów żeby po coś sięgnąć bo spadło na podłogę , to już absolutnie wykluczone.
Wożę siedmiolatkę to coś o tym wiem.
Dobry fotelik z zabezpieczeniem bocznym z pięciopunktowymi pasami i opcją pasa samochodowego mocowanego w specjalnych przelotkach/uchwytach.
Obecnie zdemontowałem pasy "spadochronowe" bo córka nauczyła się że każde wysuwanie spod pasów dla "dużych" kończyło się zapięciem w "spadochron" :P
 #108383  autor: WojZaj
 27 gru 2018, 16:39
Osobiście uważam, że to dobra alternatywa dla poduchy pod pupą. Która również nie trzyma przy uderzeniu bocznym i wtak skrajnych przypadkach może wyjechać z pod dziecka (tanie wersje bez trzymania pasa).
Dobre to też rozwiązanie dla rodzin, które nie mają auta, a korzystają z taksówek. Produkt tani, mało zajmuje miejsca, a zawsze chroni lepiej niż zwykły pas.
Przypominam, że kierowca taksówki nie ma wymogu posiadania fotelika w samochodzie dla klienta.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8