• Jaki fotelik dla dziecka

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #76009  autor: Marta
 22 paź 2017, 00:08
@Mirekgts on zamontowany tyłem do 18 kg jest spoko i w takim zakresie warto go używać. Przodem katastrofa, bawiliśmy się nim z panem w Ośmiu Gwiazdach. Do 36kg też nie ma szans wystarczyć no jest po prostu mniejszy od typowego 15-36.
 #76067  autor: Mirekgts
 22 paź 2017, 19:23
Właśnie Takata droga, a pasy w minikidzie też chyba średnio wygodne jak ktoś często przekłada fotelik między samochodami. Brak miejsca z przodu jeszcze do wytrzymania, ale nie wyobrażam sobie żeby fotel pasażera zasłaniał mi widok. To jak proszenie się o to żeby ktoś wjechał w samochód i do tego prosto w malca.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 #76069  autor: Michał
 22 paź 2017, 19:25
Nie aż tak fotela nie przesuwa, z przodu wszystko widać :) da się nawet wsiąść ale o jedzie nie ma mowy.
Jak chcesz przekładać fotel to lepiej taki z ISOFIX a nie z pasami bo zabawa z pasami w Minikidzie jest przednia :D Chociaż jak już przekladasz i zapinasz któryś raz to dasz radę to zrobić w 3-4 minuty :)
 #78036  autor: Smolabdg
 13 lis 2017, 20:03
Panowie montował ktoś AXKID Wolmax w Bravo?:)
 #78089  autor: Michał
 14 lis 2017, 13:26
@Marta Ty masz doktorat z Axkidów :)

Dodano po 1 dniu 4 godzinach 6 minutach 37 sekundach:
Wolmax z podkładką poziomującą zrobi robotę ale na pewno zabije mniej miejsca z przodu bo ma mniejszą skorupę niż np Axkid Minikid.
 #78179  autor: abra
 15 lis 2017, 22:40

Mirekgts pisze: Spodobał mi się fotelik klippan triofix recline. Tyłem przodem i ma bazę na isofix I w razie czegoś pasy. Opisany jako bardzo kompaktowy więc do Bravo powinien się zmieścić
Mam ten fotelik z bazą, wcześniej w Punto montowałem go tyłem na pasy bo brak było ISOFIX - trochę słabo trzymał na boki. Teraz w Bravo z ISOFIX b. stabilny, mieści się bez problemu. Tyłem do 18 kg podobno i raczej tak będzie bo mały nie będzie miał miejsca na nogi.


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 #78431  autor: Mirekgts
 18 lis 2017, 22:44
@abra masz może fotkę fotelika w aucie albo i zmierzony kąt pochylenia fotela? Na stronie klippana znalazłem nakładkę na pałąk podstawy, dzięki niej fotelik powinien być bardziej odsunięty od oparcia i dzieciak będzie miał więcej miejsca na nogi.

U mnie w najbliższej okolicy nie ma porządnego sklepu z fotelika i ciężko coś przymierzyć tym bardziej że ma pasować do dwóch aut. Ostatnio korzystając z tego że jadąc na urlop z rodziną przejeżdżaliśmy z rodziną przez stolice zajechaliśmy do jednego polecanego tu sklepu, ale po wizycie jestem trochę rozczarowany... W sklepie na wejściu powiedziałem że podoba mi się klippan i chcę go przymierzyć do auta. Obejrzałem fotelik na żywo i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, solidny z metalowymi wzmocnieniami, przyjemnym materiałem i dosyć obszerny i dobrze osłaniający dziecko. Poszliśmy do samochodu, montaż szybki i bezproblemowy, baza to naprawdę fajne rozwiązanie. Byliśmy drugim samochodem czyli Vectrą C GTS , w tym samochodzie kanapa ma masakryczne pochylenie i uzyskanie rozsądnego pochylenia oparcia graniczy z cudem. W klipanie dzięki bazie bez kombinacji udało się uzyskać 29,5 stopnia. Fotelik był stabilny i w mojej amatorskiej opinii wszystko było super, ja byłem bardzo zadowolony, ale sprzedawca kręcił nosem że kąt jest za mały i w ogóle nieprzychylnie nastawiony do tego fotelika. Więc poprosiłem żeby pokazał coś lepszego. I przyniósł axkid minikidi, tu na forum jest bardzo popularny więc wiem że do bravo na pewno podejdzie, chociaż fotelik już nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Według mnie skorupka nie jest taka solidna i noga też jakaś taka... Tak naprawdę fajnę są pasy odciągające i chyba tyle. Poszliśmy do samochodu. Oczywiście niezbędna okazała się axkid'owa podkładka, pomijam już jej chorą cenę, ale sprzedawca zalecił żeby położyć ją do góry nogami żeby kąt oparcia był lepszy. Dla mnie to niedopuszczalne noga fotelika opierała się na samym brzegu podkładki i w mojej opinii przy uderzeniu po prostu wpadnie między oparcie kanapy a tą podkładkę w następstwie luzując pasy i wszystko lata jak i gdzie chcę. żeby nie studzić zapału sprzedawcy tą opinie zachowałem dla siebie. Pasy odciągające super ale ich montaż to już średnia wygoda, ale kwestia w prawy i będzie lepiej. Na koniec napięcie układu, koleś tak nacisnął fotelik że kanapa aż zajęczała. fotelik był tak wbity w fotelik że przy dłuższym użytkowaniu gąbka w kanapie by się stale odgniotła o rozciągniętej skórze nawet nie mówię. Wiadomo że chodzi o bezpieczeństwo dziecka i to drugorzędna sprawa ale niesmak pozostał. Najlepsze na koniec. Sprzedawca stwierdził stwierdził że teraz kąt jest super, wziął komórkę i mierzy mierzy... i wyszło 30 stopni... Pół stopnie różnicy... a ile pierdzielenia, niepewna podkładka i zniszczona kanapa, miałem parsknąć śmiechem... Zapytałem czy może zaproponować coś innego. Odpowiedział że na tej kanapie to już nic lepszego nie będzie i rzucił coś w stylu czy płacę kartą czy gotówką, jakbym powiedział że biorę tego axkida. Powiedziałem że dziś nie wezmę bo nawet nie mam miejsca w samochodzie żeby wieść dodatkowy fotelik, jechaliśmy na wakacje samochód był i tak pełny. Po tym sprzedawca całkiem stracił zainteresowanie po chwili gimnastyki zdemontował fotelik i odszedł.
I tak oto minęła moja wizyta w super renomowanym sklepie z bezpiecznymi fotelikami...
 #78455  autor: abra
 19 lis 2017, 11:51
Tak wygląda klippan w Bravo, kąt pochylenia oparcia to ok. 25 stopni, przykładałem też załączony "kątomierz" ze strony 8 gwiazdek-linia nie jest w pionie. Rozwiązaniem na opadanie główki syna, które my stosujemy jest poduszka Sandini Sleep Fix.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 #78620  autor: pietruszkowski
 21 lis 2017, 10:10
Czy maxi cosi citi bedzie pasował do bravolota?
 #80496  autor: Mirekgts
 12 gru 2017, 07:58
Fotelik kupiony. Ostatecznie wybrałem klippan kiss 2 plus. Głównie ze względu na kąty jakie można w nim uzyskać i szybki montaż na bazie. Fotel pasażera można cofnąć o 2 - 3 ząbki do tyłu, więc z przodu jest znośnie. Dopiero w którymś sklepie z rzędu zwrócono mi uwagę na to że w klippan triofix recline kąt pochylenia pleców jest ok bo w okolicach 30 stopni ale przez kształt zagłówka głowa jest bardziej w pionie i może opadać małemu podczas snu. Sam nawet na to nie zwróciłem uwagi, a super wykwalifikowani sprzedawcy z 8 gwiazdek też chyba o tym zapomnieli :-(.
Ogólnie to sporo czytałem, rozmawiałem z sprzedawcami. Długo szukałem optimum i niestety zraziłem się do axkida na przekór for umowę modzie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


 #80569  autor: WojZaj
 13 gru 2017, 06:11
My mamy maxi-cosi pebble plus i faktycznie na tyle pasy są za krótkie, nie wiem czy jest możliwość przedłużenia ich w ASO.
Jednak to nie jest duży problem bo u nas jeździ wpietę w bazę 2wayfix na Isofix.
Na przednim siedzeniu pasażera spokojnie można zamocować go pasem.
 #80704  autor: łysy
 14 gru 2017, 16:16
Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 12:17 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #82631  autor: fireinair
 09 sty 2018, 19:57
Czy ma może ktoś u siebie w Bravo fotelik Joie Stages 0-25 ? Jeśli tak to jak opinia o użytkowaniu.
 #82661  autor: Mirekgts
 10 sty 2018, 09:17
Ja się nad nim zastanawiałem, ale używanie go w przedziale 10 - 18 kg jako rwf to jakieś nieporozumienie. Pas jest poprowadzona w taki sposób że bardzo utrudnia władanie dziecka do fotelika.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 #82738  autor: Michał
 11 sty 2018, 16:09
Jak nie zależy Ci na miejscu to lepiej kupić Britaxa Maxway albo Axkida Wolmax.

Dodano po 4 minutach 2 sekundach:
Jak zależy Ci na budżecie to możesz celwqc też w Babysafe Westi, jest tani i tak samo jak Joie nie ma żadnych testów.
Britaxa i Axkid droższe ale za to z testami.
 #85445  autor: grembi
 10 lut 2018, 16:38
U mnie pora na zmianę. Potrzebuję fotelik 15kg -36kg. Mój budżet to tak 400 zł. Wybór dość duży. Czy możecie polecić coś wartego uwagi? Im więcej czytam tym mniej wiem hehe ;-)

Na tę chwilę na tapecie jest http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6304979268
Ostatnio zmieniony 12 lut 2018, 09:11 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [url] [/url] do linków.
 #86011  autor: Michał
 17 lut 2018, 09:10
Ten z linka jest ok.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
Ten z linka jest ok.

Kolejny przykład przewagi tyłem nad przodem.
https://m.facebook.com/groups/116014495 ... 5085518420

Dodano po 1 dniu 2 godzinach 46 minutach 19 sekundach:


Ciekawą grafikę znalazłem, na pytanie a co z nogami.
Obrazek
 #91494  autor: Michał
 17 kwie 2018, 20:48
Kolejny przykład, że dobry fotel to podstawa.
Dziecko wyszło z wypadku bez szwanku, kolizja z udziałem ciężarówki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 #97967  autor: greg81x
 17 lip 2018, 21:30
Czy ktoś w Krk stacjonarnie kupował fotelik tak aby dopasować do dziecka, jakiś sklep godny polecenia? Z tego co czytałem to tak do 18kg bezpiecznie tyłem przewozić. Sprawdzałem testy , tutaj fajne podsumowanie mają ADAC Pewnie szukałbym czegoś co je przeszło.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8