• Jaki fotelik dla dziecka

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #108440  autor: metalman
 28 gru 2018, 12:07
Nabyty dziś 2 Way Pearl z wyprzedaży. Młody jako drobina jeszcze w nim sporo pojeździ a zaczęliśmy mieć wątpliwości co do jednego z naszych fotelików (swoje lata ma) i postanowiliśmy, że pójdzie w odstawkę.

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
Mam tylko wątpliwości co do tej bazy "z nogą". Drugi fotelik mamy ISOFIX ale jako jedna całość, z tą kotwą do bagażnika i on po odpowiednim ustawieniu oparcia fotela i mocnym ściągnięciu siedzi mega sztywno. A tu mam jakieś obawy, że baza przy odwróceniu do góry nogami przestanie się trzymać siedziska...
 #108522  autor: zefirek
 29 gru 2018, 12:13
Osobiście mogę polecić foteliki firmy... Caretero. Użytkuję takie trzy i jestem bardzo zadowolony.
Ostatnio zakupiłem model DIABLO FIX - świetna jakość w stosunku do ceny. Polecam.
 #108890  autor: Cwiara
 05 sty 2019, 16:06
Jaki fotelik dla dziecka
#108377 autor: Cwiara
27 gru 2018, 14:34
Jak wyżej.
Dla Mnie na NIE :!:
Żadnej ochrony bocznej ( głowy , tułowia ) a jak ma się takie "żywe srebro" na które trzeba patrzeć czy nie wysuwa się spod pasów żeby po coś sięgnąć bo spadło na podłogę , to już absolutnie wykluczone.
Wożę siedmiolatkę to coś o tym wiem.
Dobry fotelik z zabezpieczeniem bocznym z pięciopunktowymi pasami i opcją pasa samochodowego mocowanego w specjalnych przelotkach/uchwytach.
Obecnie zdemontowałem pasy "spadochronowe" bo córka nauczyła się że każde wysuwanie spod pasów dla "dużych" kończyło się zapięciem w "spadochron" :P
Na potwierdzenie powyższego jeśli chodzi o Smart Kid Belt :arrow: artykuł "Poradnik Auto Świat" Styczeń 2019...
Obrazek
 #109003  autor: Cwiara
 07 sty 2019, 20:35
Ruszyła medialna kampania reklamowa powyższego produktu :|
Proponuję nie ulegać sugestiom zawartym w reklamie i kierować sie bezpieczeństwem naszych pociech a nie temu że nie dostaniemy mandatu :!:
 #109229  autor: Ozz
 11 sty 2019, 13:08
Nasz wózek determinuje wybór fotelika. Może ktoś z doświadczonych rodziców miał styczność z którymś z listy. W grę wchodzi baza i fotel.

Maxi-Cosi® Pebble
Maxi-Cosi® Pebble Plus
Maxi-Cosi® Cabrio Fix
Nuna® Pipa™
Cybex Aton Q
BeSafe® iZi Go Modular
BeSafe iZi Go X1
Nuna® Pipa ICON
Maxi-Cosi® CITI
Chicco Key Fit

Dziękuję za wszelką pomoc.
 #109231  autor: WojZaj
 11 sty 2019, 13:12
Mu korzystaliśmy z Maxi-Cosi® Pebble Plus z bazą 2way-fix :)
Żona trochę marudziła, że dla niej nosidełko + dziecko jest dość ciężkie do noszenia.
Brak innych uwag :)
 #109251  autor: Ozz
 11 sty 2019, 19:39
Budżet nie gra roli w tej kwestii. Dostaliśmy używany cabrio fix maxi cosi i byśmy musieli dokupić bazę. Chcemy jednak młodemu kupić nowy sprzęt, bo ten jest trochę zmęczony. Padło na maxi cosi pebble plus i baza 2wayfix. Nowy Cybex Aton M nam się podobał, ale do wózka i jego adapterów pasuje tylko Aton Q. W poniedziałek jedziemy na zakupy. Mam nagrany dobry sklep, który daje ładne rabaty przy płatności gotówką. Gdyby się potwierdziło, dam namiar dla fiaciarzy z Mazowsza i nie tylko. Sklep jest w Otwocku.

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Padło... W sensie, że wybraliśmy z żoną niezależnie od siebie po przewertowaniu internetu. Ja w pracy, Ona w domu szukała. Okazało się, że wybraliśmy to samo. :)
 #109252  autor: Marta
 11 sty 2019, 19:50
@Ozz Pebble Plus to bardzo bardzo dobry wybór :) Ma świetną wkładkę, nawet bardzo drobne noworodki super w niej leżą czego niestety nie można powiedzieć o Cabriofixie - w nim większość dzieci do tych przynajmniej 4,5-5kg się topi.
Baza w Bravo moim zdaniem niezbędna, my mieliśmy i całe szczęście bo na zapięcie Pebble brakowało pasa z tyłu.
Przepraszam, że pytam, ale mały pasaż jest już na świecie czy jeszcze nie? :)
 #109600  autor: Junczer
 17 sty 2019, 07:58
A ktoś może używał cybex pallas ? Jakieś opinie ?
 #109610  autor: Michał
 17 sty 2019, 11:46
@Junczer fotel z półką jest zdecydowanie mniej bezpieczny.
Do tego montowany tylko przodem i na koniec jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Generalnie fotel z półką sobie odpuść.
 #109620  autor: Marta
 17 sty 2019, 12:59
Proszę:
http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/ ... o.html?m=1

http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/ ... e.html?m=1

W skrócie, w razie wypadku w foteliku z ochroną tułowia dziecko jest narażone na bardzo poważne obrażenia wewnętrzne jamy brzusznej. Natomiast w wypadku dachowania może z fotela po prostu wypaść.
 #110215  autor: moris10
 26 sty 2019, 14:23
Co powiecie na Maxi Cosi rock? Dziś Pani w sklepie go poleciała twierdziła, że lepszy dla dziecka niż Pebble Plus.
Też jesteśmy na etapie poszukiwań wózka i fotelika. Na początku miał być wózek 3w1, ale szybko zostało nam to wybite z głowy.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #110405  autor: Gr3gory
 28 sty 2019, 21:09
Jak by ktoś szukał dobrego sklepu w Wawie, to polecam 8 gwiazdek. Nigdy nie wiedziałem, że łupinkę z bazą trzeba wpierw przymierzyć do auta i sprawdzić kąty pod jakim dziecko będzie leżeć, a tam Panowie mi wszystko wytłumaczyli i całe moje czytanie opinii na forach poszło się ... :)
My akurat wybraliśmy Avionaut Ultralite, chyba najlżejszy ze wszystkich które oglądałem, pasował do Giuliettki no i zapewnia dobrą ochronę.
 #110424  autor: Mirekgts
 29 sty 2019, 06:13
Witam wszystkich. Mam już trochę dość celowania małym między kanapę fotelik I dach przy władaniu małego do Bravo. Niby fotelik 0-18, a mały powoli zaczyna z niego wyrastać mimo że waży 13kg przy 90cm wzrostu. Teraz przy zimowych ciuchach już całkiem jest porażka. Bardzo spodobały mi się foteliki 360 stopni ze względu na ułatwione wsadzania dzieciaka. Możecie polecić coś wartego uwagi najlepiej z większym przedziałem wagowym niż 18 kg.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 #113483  autor: Bo0b
 15 mar 2019, 15:43
Witam serdecznie.
Stoję przed wyborem pierwszego fotelika dla dziecka. Podobno model samochodu ma znaczenie i nie każdy fotelik jest odpowiedni, stąd prośba o poradę.
zastanawiam się nad:
AVIONAUT PIXEL 0-13
CYBEX ATON 5 0-13
do tego baza isofix

Miał ktoś z tymi fotelikami do czynienia ? czy przy tych fotelikach baza będzie pasować do następnego fotelika , czy są dedykowane tylko do tych ?
na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze?
 #113518  autor: Michał
 16 mar 2019, 15:13
Avionaut Pixel bardzo fajny fotel,dla noworodka rewelacja. Jest bardzo lekki, ma bardzo dużo wkładek dla noworodka.
Łupina na bazie będzie pasować, problem pojawia się przy kolejnym fotelu typu 9-18 bądź 9-25 no i przy fotelu 15-36, tam to już koniecznie trzeba mierzyć z dzieckiem i z autem.

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Baza przy Avionaucie będzie pasować przy Cybexie nie.
Lepiej wybierz Avionaut.
 #114062  autor: stpman
 25 mar 2019, 20:49
@Bo0b

Ja mam Avionauta. Generalnie polecam. Jest bardzo lekki (zwłaszcza żona to doceni, jak dziecko już będzie większe i cięższe).
Dla mnie na plus to: wkładki dla noworodka (opracowane we współpracy z fizjoterapeutami), najniższa waga na rynku, baza z sygnalizacja dźwiękowa prawidłowego wpięcia fotelika.
Córka chyba lubi w nim jeździć :)

Znajomi także go kupili i także są zadowoleni.
 #114259  autor: Cwiara
 28 mar 2019, 18:15
:!: :arrow: https://wiadomosci.wp.pl/jedno-dziecko- ... 033328769a
Proszę zwrócić uwagę na ten wycinek z tekstu
Dodaje, że motyw oszczędzania na fotelikach przez rodziców powtarza się od kilkunastu lat, odkąd zajął się analizą wypadków z dziećmi. - Zachodzę w głowę, dlaczego większość Polaków przejmuje się i dba o bezpieczeństwo dzieci do 4 roku życia. Jak wskazują badania, potem zakup większego fotelika zaczyna ich uwierać w kieszeń. Kupują wynalazki jak podstawka pod pupę, za 12 zł z marketu, albo reklamowane ostatnio klipsy na pasy - dodaje.

Klipsy służą do skrócenia pasa bezpieczeństwa i zmiany punktów jego zapięcia, tak aby można było zapiąć w nie dziecko. Są reklamowane w internecie i telewizji jako alternatywa dla fotelika samochodowego. Producent przekonuje, że policja nie wystawia mandatu za użycie klipsów.
Ostrzegam rodziców przed wiarą w moc ochrony powietrznych kurtyn bocznych. Klipsy do pasów bezpieczeństwa oraz podstawki pod pupę mają wartość amuletów...
 #114515  autor: moris10
 01 kwie 2019, 10:13
Pytanie z innej beczki.
Chce kupić bazę 2wayfix do Maxi-Cosi Rock.
Opłaca się kupować używaną bazę? Czy jednak lepiej dołożyć parę złotych do nowej?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8