• Co mnie dziś wkur%$#@.. wyprowadziło z równowagi

Moderatorzy: metalman, Wochu

 #97734  autor: kerajkaso
 13 lip 2018, 22:02
Dziś mamy piątek trzynastego wg co niektórych dzień pechowy. Rano rozdzwonił się telefon od mechanika, zadrapał auto, prosił o przyjazd. Na miejscu okazało się, że inny klient wyjeżdżając busem zahaczył moje auto - do wymiany błotnik zderzak i lampa.
Obrazek
 #98774  autor: MichalBP
 30 lip 2018, 15:09
A mówili przyjedź na wesele, dobrze się będziesz bawić, na pewno nie pożałujesz. I to jeszcze 600 km od domu.
W autobusie odwożących gości weselnych do hotelu wynikła bójka i jeden z gości postanowił wyładować swoje emocje na parkingu przed hotelem. No i zastałem taką niespodziankę w niedzielę rano.
Obrazek
Obrazek
Oprócz mojego auta uszkodzony został Nissan Quashquai (2016) innego gościa hotelowego, w którym oprócz uszkodzenia klapy została zbita szyba tylna.

Sprawcą szkód jest obcokrajowiec (Duńczyk), spisałem jego dane i wziąłem gotówkę do ręki. Teraz muszę tylko znaleźć ogarniętego majstra, który się podejmie naprawy.
 #102633  autor: BlackBurn96PL
 28 wrz 2018, 16:16
Panowie a co powiecie na to ?
Za dużo legii na jednym zdjęciu ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane przy użyciu Galaxy A6+

 #112579  autor: Zdrojok
 03 mar 2019, 08:55
Brak słów...wymuszenie pierwszeństwa przez mlodą dziewczynę i tak kończy się piękna przygoda z twoim oczkiem w glowie :( szkoda całkowita
Obrazek
 #113557  autor: Ardaenye
 17 mar 2019, 12:52
Obrazek

Mam: zaprawkę lakieru, lakier bezbarwny, utwardzacz do lakieru bezbarwnrgo. Da rade to ogarnąć samemu żeby jako tako wyglądało?
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, 08:20 przez metalman, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Dodano brakujące znaczniki [img] [/img] do linków.
 #113562  autor: moris10
 17 mar 2019, 16:48
Da radę, ale będzie widać naprawę. Musisz usunąć rdzę, potem podkład reaktywny lub coś na rdzę i podkład i dopiero lakier. Inaczej po paru miesiącach odpadnie jeszcze więcej.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 #114705  autor: Bardzozly
 03 kwie 2019, 15:42
Millenium hall -Rzeszów no po prostu no nie...
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #117295  autor: moris10
 20 maja 2019, 12:44
Pompa wody Hepu padła przy 60kkm. Wypadł cały płyn, oby tylko uszczelka pod głowica ocalała, bo zrobiło się czerwono na wskaźniku :(

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Dodano po 4 godzinach 15 minutach 41 sekundach:
Pasek cały, ale lekko się podrapał. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 #120415  autor: grzech1991
 02 sie 2019, 20:33
Idę o w niedzielę 8:00 na spacer z psem i taki widok zastaje.

W poniedziałek sprawa zgłoszona na policje, dzwonię na 112, oni nie wiedzą jak pomóc. Gość jeszcze mówi "jak po takim czasie pan zgłasza..." odpowiadam mu po jakim, jeden dzień?

Na komendzie schodzi z pół godziny, gość delikatnie mówi abym nie liczył, że uda się znaleźć sprawcę. Kamera jest obok bloku (miejski monitoring) + mam wjazd na bramkę.

We wtorek rozwieszam ogłoszenia na bloku - mamy własne podwórko. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. W środę, na 2 z 3 klatek ogłoszeń już nie ma. Telefon, że ktoś widział motocyklistę na wysokości mojego auta w sobotę, który się przewrócił.

Telefon w czwartek rano na komendę - no ale ma pan tablice? Z monitoringu to pewnie nic nie będzie widać. Nie wiele to daje. Ale dziękuję.

No, to by było na tyle. Na przyszłość, jak jebniecie komuś w samochód, to uciekajcie. Nikomu się nic nie chce ;)

Obrazek
 #120421  autor: maciaty
 02 sie 2019, 21:35
Obrazek


By iPhone X
 #120800  autor: Ardaenye
 12 sie 2019, 10:45
Tomek pisze:No niestety ale zdecydowana większość kierowców nie uważa na zielonej strzałce ani na cyklistów ani na pieszych, przez co strzałki te są likwidowane w miejscach na których często do chodzi do wypadków. Co do dyskusji to wg mnie wina leży po środku. Mamy tyle samo matołów w 4 kółkach i na 2 kółkach.
Jeżdżę sporo po mieście i niestety dla ludzi zielona strzałka to = ogień, mogę jechać. A wg przepisów strzałka obliguje to absolutnego zatrzymania się i upewnienia że mogą jechać. Ale jak coś się stanie to zawsze jest piana na pysku, że rowerzysta nie przestrzega przepisów. A że sami nie przestrzegają? To nieistotne, oni mogą bo jezdnia jest tylko ich. Ile się zatrzymuje do 0 na strzałce? 10% kierowców?
grzech1991 pisze: Przykład z dziś, tych Twoich korków, 100 metrów do świateł. Objeżdza mnie taxi (luz, nie mam z tym problemu), zapala się zielone. Obaj mamy 100 metrów, to przyspieszam (jeszcze jest pod górę), a gość przy samym skrzyżowaniu, dobija do prawej strony xD i stoi w miejscu, bo przed nim ktoś inny stoi na skrzyżowaniu. Według Twojej logiki, mam nadal stać, bo abym broń boże nie wyprzedził wielmożnego kierowcy. Za skrzyżowaniem mam ścieżkę/fajny chodnik.

Lepiej się przyznajcie ilu z was sprawdza na zielonej strzałce, czy rowerzysta jedzie i się zbliża do śluzy : D
Absolutnie się zgadzam w 100%. Kierowcy do święte krowy nie do ruszenia. Jestem kierowcą/pieszym/rowerzystą w mniej więcej równych proporcjach 33/33/33% i mogę śmiało powiedzieć, że najgorsi z tej grupy są kierowcy, którzy mają syndrom boga/nieśmiertelności. Owszem zdarzają się rowerzyści (głównie starsze osoby) i przechodnie (głównie panie, nie będę drążył tematu ale takie moje obserwacje), którzy mają zawsze pierwszeństwo niezależnie od warunków na drodze, ale to kierowcy głównie wymuszają i im się zawsze śpieszy najbardziej mimo, że dla nich zwolnienie/zahamowanie i później przyśpieszenie nie wiąże się z żadnym wysiłkiem.
Toolbox pisze:Tak, niestety młodzież się bawi w 100 pytań do wróżki ... choć na każde jest już milion odpowiedzi, a modzi śpią albo się wdają w denne utarczki. Forum umiera, szkoda. Fajne było :(
Wiesz, tak wygląda każde forum. Na wielu forach udzielam się od 15 lat albo i więcej i najgorsze co je spotyka to syndrom strażnika z Teksasu byle tylko ktoś nie zadał pytania, które było zadanie 2 lata temu. Popatrz na elektrodę. To jest właśnie przykład takiej toksycznej społeczności, od której lepiej trzymać się z daleka. Każde forum, które idzie w tą stronę, umiera. Każde, które jest przyjazne nowym, jakoś się trzyma (jakoś bo facebook i ich grupy wszystko wypiera). Jest tu masa wiedzy, z której ja - laik - często korzystam z dobrym skutkiem. Ale czasem, wolę odpuścić niż zapytać bo wiem, że zaraz zostanę zjechany z błotem (tak, wyszukiwarki używam ale nie zawsze trafisz w to słowo kluczowe aby wyszukiwarka dała odpowiednie wyniki, czasem po prostu dostaniesz 15 stron wyszukiwania zupełnie bezużytecznego bo nie użyłeś właściwego słowa)..
Tomek pisze:No niestety ale zdecydowana większość kierowców nie uważa na zielonej strzałce ani na cyklistów ani na pieszych, przez co strzałki te są likwidowane w miejscach na których często do chodzi do wypadków. Co do dyskusji to wg mnie wina leży po środku. Mamy tyle samo matołów w 4 kółkach i na 2 kółkach.
Niestety. Strzałki zwiększają płynność ruchu i redukują korki ale kierowcy mają w nosie przepisy i bezpieczeństwo innych a potem są gorzkie żale na cyklistów i pieszych ale kierowcy zawsze święci i krzywdzeni przez system. Sami sobie winni.
rybsztein pisze:
grzech1991 pisze: 08 sie 2019, 20:31 za światłami zrzucam na ścieżkę rowerową ;) faktycznie, mam stać za autami, ruszyć po pół godzinie najlepiej jeszcze stanąć na kolejnym czerwonym, abym przez przypadek łaskawców nie wyprzedził :) A najlepiej to abym jechał autem i powiększał korki :D
A pomyślałeś, że właśnie jadąc rowerem w ten sposób też te korki powodujesz? Samochody toczą się za tobą 15km/h albo wyprzedzają na wariat albo na 0,5m i ruch zamiast odbywać się z prędkością np. 25km/h (średnio) osiąga 10km/h. Jeden rowerzysta potrafi rozpierd... ruch na pół miasta, co mnie wkurw... niemiłosiernie. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Warszawie jest z tym dramat, bo pasy są po prostu wąskie. Teraz mieszkam na wiosce i też ch... mnie strzela jak jadę drogą, gdzie pasy są tak wąskie, że już się z jednym gościem lusterkami walnęliśmy, pobocza nie ma w ogóle, więc karetki czy policji nie przepuścisz jak duży ruch, a często tam jest duży, w razie czego nie masz gdzie uciekać a czemu? Bo trzeba było zrobić drogę rowerową o szerokości chyba z 3 metrów ..... Wkurw.. mnie to tym bardziej, że zaraz będzie jesień, potem zima i do ocieplenia nikt z tego korzystał nie będzie a reszta ma jechać z duszą na ramieniu bo jak ktoś się np. zgapi z naprzeciwka to albo walisz w krawężnik drogi rowerowej, który Cię odbije z powrotem na środek drogi albo w drzewa. A potem płaczą w mediach, że szybka jazda! Że pijani!)
A jakbyś jechał przepisowe 50 km/h to miałbyś serio takie problemy? Mieszkam na wsi, rowerzyści na każdym kroku. Jak jadę przepisowo nawet te 60-65km/h to nie wyobrażam sobie sytuacji aby stworzyć zagrożenie. Ale widzę co rusz takich co jeżdżą szybko i bezpiecznie w zabudowanym 80-90 km/h i to cud, że jeszcze połowa wsi nie leży na cmentarzu. Ile razy mijałem się z kimś na żyletki bo on musiał wyprzedzić rowerzystę i nieważne, że za chwilę zakręt, on musiał.
Cwiara pisze:i nie tylko na Śląsku... oraz elektrycznych hulajnóg pędzących raz chodnikiem raz jezdnią,znów chodnikiem i znów jezdnią :x
Częściowo tak bywa, zgadzam się. Często widzę jak rowerzysta nagina jezdnią mimo, że ma ścieżkę po drugiej stronie drogi. Owszem mam ochotę się z nim zrównać prędkością i nawrzucać, ale nie jestem frustratem. Ale równie często.. chcąc trzymając się przepisów tak trzeba. Sam jeżdżę chodnikiem rowerem mimo, że wg prawa często mi nie wolno, bo nie chcę spowalniać ruchu ale w Rzeszowie widzę, że policja ostatnio często łapie takich cyklistów i wlepia mandat (może mieli jakąś akcję nie wiem, ale widziałem ostatnio kilka patroli trzymający rowerzystów za jazdę chodnikiem). W Polszy chcąc być rowerzystą i trzymać się w 100% przepisów trzeba liczyć się z tym, że kierowcy będą wieszać na tobie psy i wyzywać od najgorszych albo jeździć chodnikiem i narażać się na mandat i na nieobliczalnych pieszych, dla których czy chodnik czy ścieżka rowerowa to to samo i oni tam mają zawsze pierwszeństwo przed wszystkim i każdym i w ogóle to jak śmiesz tam jechać.
 #122981  autor: fapped
 09 paź 2019, 07:50
W poniedzialek sie okazalo, ze mam dwumas to robienia w poliftowym tjet, a dzis...
Obrazek

Oczywiscie nie wiadomo kto i kiedy...
 #123967  autor: moris10
 31 paź 2019, 20:10
Takie małe boom. Może nie wkur*****, ale trochę szkoda.
W skrócie dostała klapa, dokładka zderzaka, w tym rejestracja, padły czujniki parkowanie i żarówka podświetlenia tablicy. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 #133904  autor: Slisky
 04 sie 2020, 09:31
Taki piękny widok o poranku.... :x

Obrazek
Obrazek
 #148562  autor: Kily86
 05 wrz 2022, 05:59
Obrazek

Pojawiło się to. Za to żadnej kartki z kontaktem za wycieraczką. Niech tej mendzie spuchną członki!!

Obrazek

Tak wyszlo przy 20 minutowym recznym docieraniu. Można by jeszcze trochę, ale już się dużo nie uzyska. Żeby zamaskować czarne szramy postaram się o lakier zaprawkę.